Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
Sklep Medicanna
28 stycznia 2021

Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł

Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł
fot. pixabay

Złodzieje Internetowi nie składają broni. Policjanci odnotowali kolejną próbę oszustwa. Przestępcy chodziło o wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jastrzębianin chciał na portalu OLX zakupić wózek dziecięcy. Ze sprzedawcą kontaktował się za pomocą komunikatora WhatsApp, na którym otrzymał link do zalogowania w celu sfinalizowania transakcji.

- W trakcie wypełniania formularza, gdy trzeba było podać 3 cyfry karty bankomatowej, oraz numer pesel zorientował się, że może to być próba oszustwa. W tym samym czasie dostał na telefon SMS-a z banku o potwierdzenie transakcji na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jastrzębianin oczywiście nie potwierdził tej transakcji i natychmiast zablokował kartę bankomatową. Dzień później miała miejsce analogiczna sytuacja – informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje, aby weryfikować, z kim prowadzona jest rozmowa za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Nie należy klikać w nieznane linki, a już na pewno nie podawać numerów kart bankomatowych, PESEL czy loginów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
abc30.01.2021 13:06

Osoba ktora dalaby sie nabrac na tak głupi przekret powinna w "nagrode" dostac dozywotni zakaz korzystania ze wszystkiego co wzglednie nowoczesne.
Zerkniecie w pasek adresu nie boli, spojrzenie na wystawce certyfikatu SSL tez nie boli i trwa ... 5 sekund. A nawet bez tego - wystarczy pomyslec. To tez nie boli.

seboc29.01.2021 8:53

brawo Janusz że uprzykszasz życie oszustom.

Dawid S28.01.2021 18:56

Niestety.... Ale tak było.. W porę się zoorientowalem. Uważajcie na siebie ci z olx wcale nie sprawdzają kto wystawia przedmioty.

Generał Ogórcow28.01.2021 11:54

Jak to mogl stracic?
Nie ustawil sobie limitow na koncie?

Gość28.01.2021 11:49

Jak weryfikować?

Janusz28.01.2021 9:36

Ja mam bardzo prostą i skuteczną metodę na oszustów!!! ZAWSZE podaję zmyślony pesel, przekręcony numer karty itd.
Oszuści bardzo się denerwują i wychodzą z siebie, jak to ktoś inny ich "oszukuje". Nawet zdarzyło mi się, ze pan z drugiej strony, nie mówił dobrze po polsku i miał wschodni akcent.
Wiecej luzu rodacy i rozumu!!!
Pozdrawiam i miłego robienia w balona oszustów.

Prawdomowny28.01.2021 9:02

Myślenie nie boli.

PIN28.01.2021 8:41

WhatsApp, na którym otrzymał link do zalogowania w celu sfinalizowania transakcji.... naprawdę są ludzie którzy klikają w takie linki .