Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Wesele w Dąbrówce
28 stycznia 2021

Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł

Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł
fot. pixabay

Złodzieje Internetowi nie składają broni. Policjanci odnotowali kolejną próbę oszustwa. Przestępcy chodziło o wyłudzenie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jastrzębianin chciał na portalu OLX zakupić wózek dziecięcy. Ze sprzedawcą kontaktował się za pomocą komunikatora WhatsApp, na którym otrzymał link do zalogowania w celu sfinalizowania transakcji.

- W trakcie wypełniania formularza, gdy trzeba było podać 3 cyfry karty bankomatowej, oraz numer pesel zorientował się, że może to być próba oszustwa. W tym samym czasie dostał na telefon SMS-a z banku o potwierdzenie transakcji na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jastrzębianin oczywiście nie potwierdził tej transakcji i natychmiast zablokował kartę bankomatową. Dzień później miała miejsce analogiczna sytuacja – informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje, aby weryfikować, z kim prowadzona jest rozmowa za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Nie należy klikać w nieznane linki, a już na pewno nie podawać numerów kart bankomatowych, PESEL czy loginów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł

Oszukiwał policjantów ze strachu Oszukiwał policjantów ze strachu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
abc30.01.2021 13:06

Osoba ktora dalaby sie nabrac na tak głupi przekret powinna w "nagrode" dostac dozywotni zakaz korzystania ze wszystkiego co wzglednie nowoczesne.
Zerkniecie w pasek adresu nie boli, spojrzenie na wystawce certyfikatu SSL tez nie boli i trwa ... 5 sekund. A nawet bez tego - wystarczy pomyslec. To tez nie boli.

seboc29.01.2021 8:53

brawo Janusz że uprzykszasz życie oszustom.

Dawid S28.01.2021 18:56

Niestety.... Ale tak było.. W porę się zoorientowalem. Uważajcie na siebie ci z olx wcale nie sprawdzają kto wystawia przedmioty.

Generał Ogórcow28.01.2021 11:54

Jak to mogl stracic?
Nie ustawil sobie limitow na koncie?

Gość28.01.2021 11:49

Jak weryfikować?

Janusz28.01.2021 9:36

Ja mam bardzo prostą i skuteczną metodę na oszustów!!! ZAWSZE podaję zmyślony pesel, przekręcony numer karty itd.
Oszuści bardzo się denerwują i wychodzą z siebie, jak to ktoś inny ich "oszukuje". Nawet zdarzyło mi się, ze pan z drugiej strony, nie mówił dobrze po polsku i miał wschodni akcent.
Wiecej luzu rodacy i rozumu!!!
Pozdrawiam i miłego robienia w balona oszustów.

Prawdomowny28.01.2021 9:02

Myślenie nie boli.

PIN28.01.2021 8:41

WhatsApp, na którym otrzymał link do zalogowania w celu sfinalizowania transakcji.... naprawdę są ludzie którzy klikają w takie linki .