Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Sklep Medicanna
3 lutego 2021

Pomoc dla Chorwacji. Ruszyła zrzutka

Pomoc dla Chorwacji. Ruszyła zrzutka
fot. Zrzutka.pl

Pod koniec grudnia w Chorwacji miało miejsce najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jastrzębscy harcerze zainicjowali zbiórkę pomocową dla poszkodowanych.

Pomoc poszkodowanym spływała z całego świata. Zaangażowali się też jastrzębianie, a dokładnie dzieci i młodzież: 16 Drużyna Harcerska „Wataha”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół nr 6, a także rodzice i nauczyciele. Ich zaangażowanie było odpowiedzią na apel Macieja Ogrockiego, druha, który przeżył trzęsienie i postanowił zorganizować pomoc w Polsce.

- Do punktu zbiórki w WDK w Czyżowicach od nas z Jastrzębia pojechało 6 pełnych po brzegi samochodów. Dwa długie wieczory segregowaliśmy wszystkie dary. Zebraliśmy wspólnie około 70 dużych worków i niezliczoną ilość pudeł. W darach  znalazły się ubrania dziecięce, dla młodzieży i dorosłych, środki higieniczne, ręczniki, pościele, środki do prania, czyszczenia i mycia, jedzenie długoterminowe i słodycze oraz zabawki. Zebraliśmy także 1030 zł, z których zostaną zakupione rzeczy dla domu dziecka – mówi Janina Bogusz-Wiśniewska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 16.

Część darów zawieziono już do Petrinji.

Organizowana jest też pomoc na portalu zrzutka.pl. Środki z wpłat będą przeznaczone na wsparcie odbudowy miasteczka wiosną 2021 r.

Polub i udostępnij
Czytaj też

83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy 83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy

Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy Uruchomiono nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
abc04.02.2021 21:18

Jeszcze sie zrzuccie na balwana dla RPA.

Generał Ogórcow04.02.2021 18:52

"kraj który dopuszcza mordowanie nienarodzonych dzieci!!! "

I kraj faszystowski podczas II wojny swiatowej.

Gość 04.02.2021 15:13

Do majka tata z mama nie nauczyli czytać piszą o pomocy dla Chorwatów panimal .

Majk z Jejkowic03.02.2021 16:10

Pomoc to się należy górniczym ZZ, a zrzutka powinna być na tłuste koty.

Przecież teraz po zmianie prezesa i nowym układzie zbiorowym pracy w lipcu to górnicy ich rozniosą na cztery świata strony. I co oni wówczas poczną? Oni nie potrafią nic innego robić jak żerować więc pomoc im się należy.

do oko proroka03.02.2021 15:52

Jeszcze powiedz, że dałeś na Chorwację, kraj który dopuszcza mordowanie nienarodzonych dzieci!!! Wstyd. Piekło Cię czeka.

Oko proroka03.02.2021 8:35

Bez nieroba można ? można!!!