Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Sklep Medicanna
5 lutego 2021

Chcą oswoić epidemię

Chcą oswoić epidemię
fot. sKuMaJ Team

Troje młodych ludzi postanowiło uczynić epidemią bardziej znośną. Chcą, aby w końcu było normalnie. Młodzież ma już dość siedzenia przed ekranem komputera i postanowiła działać.

Wśród trójki młodych ludzi pojawił się pomysł, aby uczynić epidemią, choć trochę znośną. Kuba Grochowski, Julia Drąg i Marta Zabrzańska, na co dzień są uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego (liceum ogólnokształcące oraz technikum) w Jastrzębiu. Oprócz nauki mają wspólną pasję - tworzą grupę sKuMaJ Team. Zajmują się animacją, dbają o to, aby inni dobrze się bawili.

Młodzież wpadła na pomysł, aby ciężki czas pandemii uczynić, choć odrobinę znośny.

- Nigdy bym nie pomyślał, że przyjdzie nam żyć w takich czasach dlatego razem z całym teamem staramy się chociaż trochę przywrócić naszą starą normalność  - mówi lider grupy Kuba Grochowski.

Młodzi ludzie wpadli na pomysł, aby przeprowadzić wśród przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas pierwszych zajęcia animacyjne, polegające na tańcu i ruchu. W ten sposób chcą wyzwolić pozytywne emocje. Ale też stworzyć dobry czas przebywania razem, interakcji pomiędzy dziećmi, po prostu dobrej zabawy.

Pierwsze zajęcia już odbyły się w Publicznym Przedszkolu Nr 18 na osiedlu Morcinka. W planie są jeszcze zajęcia w szkole podstawowej klasy I-III.

- Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Nagle znaleźliśmy się w sytuacji trudnej. Nasza grupa sKuMaJ Team zawsze stawia na kontakt z ludźmi. Tego wszyscy potrzebujemy i tego bardzo nam brakuje. Właśnie teraz okazało się, jak bardzo my ludzie potrzebujemy takich relacji i jak są ważne – mówią animatorzy z grupy sKuMaJ Team.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Prawdomowny06.02.2021 16:16

@KAZ: dokładnie tak, krok po kroczku, wszystko zgodnie z planem.

Ktos06.02.2021 11:44

Epidemia hahahah śmiech na sali rok to trwa i jedyne ofiary to ludzie prowadzący własne działalności oraz ludzie których leczy się przez telefon i dzień w dzień wszedzie zastraszanie ludzi tekstami ile zachorowań i zgonów ...ciekawe ile czas potrzeba zeby sie wreszcie ludzie obudzili ...

sKuMaJ Team 06.02.2021 11:43

Jest nam bardzo miło ????
Dziękujemy za wszystkie komentarze.

Jeśli ktoś jest zainteresowany naszą ofertą, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami na naszej stronie na facebooku ????

Pozdrawiamy
sKuMaJ Team

Gość05.02.2021 15:33

Brawo młodzi!

Tomek05.02.2021 15:09

Świetny pomysł...
Rodzice zapraszają do przedszkola na wielkopolskiej bo tam do dzieci już prawie nic nie robią- przechowalnia

Gość05.02.2021 10:26

Bardzo fajny pomysł. Podziwiam. Spełnianie się w tym co kochacie bez względu na wszystko... :)

Anty Kupa 05.02.2021 9:33

Pani prezydent oraz władze miasta powinny zająć się stanem ulic, chodników, skwerów, placów wszystko zanieczyszczone psimi odchodami umieramy z tego powodu na raka oraz wiele innych schorzeń.

KAZ05.02.2021 9:26

"Nigdy bym nie pomyślał, że przyjdzie nam żyć w takich czasach"

Ta wojna była przygotowywana od 30 lat. To była kwestia czasu kiedy się zacznie czy w 2019 roku czy 2030r.