Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
24 lutego 2021

6,4 mln zł dofinansowania dla bezrobotnych

6,4 mln zł dofinansowania dla bezrobotnych
fot. pixabay

6,4 mln zł Powiatowy Urząd Pracy przeznaczy na aktywizację bezrobotnych i wspieranie przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. 

Środki te posłużą do sfinansowania prac interwencyjnych, staży, szkoleń, czy bonów na zasiedlenie. Dzięki nim będzie można uzyskać dofinansowanie do podjęcia działalności gospodarczej bądź refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy.

- W tym roku Powiatowy Urząd Pracy wyda na aktywizację osób bezrobotnych kwotę o 1,6 miliona złotych wyższą, niż miało to miejsce w 2020 roku. Wówczas dzięki 4,8 mln zł Powiatowy Urząd Pracy zaktywizował 500 osób. Dofinansowano między innymi 73 działalności gospodarcze oraz 86 stanowisk pracy - informuje jastrzębski magistrat.

Dodatkowo w ramach Tarczy Antykryzysowe wypłacono 22,3 mln zł na ratowanie stanowisk pracy (na podstawie 3,4 tys. wniosków pracodawców i przedsiębiorców).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stary budynek urzędu pracy na sprzedaż. Kto kupi? Stary budynek urzędu pracy na sprzedaż. Kto kupi?

Dyrektor Urzędu Pracy odznaczony za pracę w czasie pandemii Dyrektor Urzędu Pracy odznaczony za pracę w czasie pandemii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Prawdomowny24.02.2021 19:50

Ludzie ambitni, chcący poszerzać swoje horyzonty wydają krocie na książki, szkolenia, edukacje a zeby jakiś obibok spod budki z piwem dostał prace to musimy się na to zrzucić wszyscy. To kuriozalna sytuacja, do której doprowadza nadgorliwa polityka wyrozumiałości i politowania względem każdego, mimo ze większość takich osób to zwykle pasożyty na zdrowym organizmie. Dodac do tego utrzymanie całej infrastruktury, urzędników itd to słaby interes dla ogółu.

BiedRyl24.02.2021 15:55

To może szybki raport ile z tej kasy za zeszły rok powstało nowych miejsc pracy?
Podzielimy kwotę i zobaczymy te bezcenne stanowiska.

Wasabi24.02.2021 11:29

Nie rozumiem tych Powiatowych Urzędów Pracy, przecież jak ktoś chce to znajdzie prace i nie musi wcale korzystać z tego molocha. Wiecie ile kosztuje dzierżawa takich budynków? do tego media i wynagrodzenia dla tych pseudo pracowników. Zarejestrować się jako bezrobotny to można przez internat a zasiłek dla bezrobotnych można wysłać przelewem. To przez takie urzędy ludzie robią z siebie nieudaczników, bo prowadzicie każdego z osobna za rączkę i rozkładacie nad nimi wszystkimi parasol ochronny żeby tylko nic się takiemu jednemu z drugim nic nie stało. Jak piwko wypić to wie gdzie iść, a jak wypisać formularz to już trzeba mu pomóc. Żenada.

Pracownik PUP24.02.2021 8:15

@Dr Oetker to też lekarz

Ale że jak to nikt nie zauważy?

Ja zauważę. Kolega zza biurka obok też i koleżanka.

Dr Oetker to też lekarz24.02.2021 8:02

Tak, tak.

To dofinansowanie dla pracowników UP, żeby nadal mogli spokojnie wytwarzać metan pierdząc w stołki.

Aktywacja zawodowa to fikcja, a UP może zostać spokojnie zlikwidowany i nawet nikt tego nie zauważy. Ręczę.

Chłodnik na wódce24.02.2021 8:00

?6,4 mln złotych przeznaczy na ten cel Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju??

Sporo wiecej przeznaczono na nowy budynek, remont i jego wyposazenie.
Ale, jak widac, sa priorytety.
Kolejna ofensywa propagandowa.