Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
25 lutego 2021

Górnicy z JSW wysypali węgiel przed biurem europoseł

Górnicy z JSW wysypali węgiel przed biurem europoseł
fot. pixabay

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej wysypali węgiel przed biurem europoseł Izabeli Kloc w Mikołowie. To forma protestu przeciwko nowej prezes JSW. Związkowcy uważają, że eroposeł miała wpływ na tę nominację.

- W sposób jednoznaczny przekazaliśmy, że mamy serdecznie dosyć tego, żeby posłowie czy europosłowie ingerowali w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w proces wyborczy prezesów – powiedział dla portalu Onet.pl wiceprzewodniczący "Solidarności" w JSW Roman Brudziński.

Działacze związkowi z Jastrzębskiej Spółki Węglowej uważają, że w PiS ścierają się dwie frakcje, które walczą o wpływy w spółkach skarbu państwa. Powoduje to „pogrążanie i destabilizację i tak już trudnej pocovidowej sytuacji ekonomicznej JSW S.A”.

Europoseł Izabela Kloc zabrała już głos w sprawie zarzutów związkowców.

- Wybraliście zły moment na destabilizowanie i budowanie nerwowej atmosfery w JSW. Trwa kryzys, którego skutków i zasięgu wciąż nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Wierzę, że JSW wyjdzie z tej próby zwycięsko. Rosnący, globalny  popyt na produkty pochodzące z węgla koksowego może stać się impulsem do gospodarczego odbicia, którego pozytywne skutki odczuje nie tylko sama spółka, ale także nasz region i cały kraj - odniosła się do całej sytuacji Izabela Kloc.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski! Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski!

Jest podwyżka wynagrodzeń w JSW Jest podwyżka wynagrodzeń w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Kris01.03.2021 12:31

Olek
28.02.2021 16:47

Sam jesteś zwolennikiem PełO , twardy elemencie kapusty... Prawda kole w oczka ,co?

Jo28.02.2021 20:40

Dlaczego związki z JSW nie walczą o gwarancję zatrudnienia do emerytury jak w pgg???a może uczestniczą w tych rozmowach tylko nic o tym narazie nie słychać....

Olek28.02.2021 16:47

Szkoda na takich jak Kris czy innych zwolenników POło strzepić sobie języka ,oni i tak guzik rozumieją.To dalej ludzie Zagórowskiego .

JSW28.02.2021 15:17

Zrobcie porządek z pijakami bo niechlubna etykieta jest przylepiona do jsw

oll28.02.2021 12:43

Robili to w interesie pracowników a ktoś ich w ogóle pytał o zdanie ??

Dżordż Lowerboy28.02.2021 9:50

@Gornik

Właśnie...

Twój komentarz to "lokowanie produktu" na zlecenie tłustych kotów z ZZ i tyle w temacie.

Kris27.02.2021 18:10

Gornik
Dziś o 9:44

Gościu , co ty pie...lisz?
Co te pseudo związki ugrały w 2015? Konkretnie , co?
Załatwili sobie to ,że oni są nie tykalni , dostają bony tak jakby pracowali na dole ich kolesie z biur również , a co załatwili zwykłym ludziom? Tym którzy utrzymują tych nierobów. Kiedy była jakaś podwyżka plac w górnictwie? Wycieczki robią dla wybrańców , a jak potrzebujesz pomocy to mają Cię w d..ie, od 10 lat nie dostał em wyższej grupy bo nie należę do tej mafii o co mi powiesz ?

Zejdź synku na ziemię , przewietrz się , kup sobie snickersa i pomyśl co ty pleciesz , miłego wieczoru życzę

Gornik27.02.2021 14:00

Strajk 2015 właśnie był przeciwko takim zarządzającym jak Zagórowski.Pewno że wybrana grupa z jednej kopalni,która obecnie o dziwo znowu JSW sprawuje dużo funkcji miała się dobrze a reszta.Arogancja Zarządu,dyrekcji poszczególnych kopalń doprowadziła do przesilenia ale najgorsze w tym jest to że każda władza czy z lewą czy z prawa jak już trochę się zadomowi to wydaje jej się że tylko oba ma rację i już pracownik,górnik jest jej nie potrzebny .To obecnie dzieje się w JSW . Proszę zobaczyć Zakład Wsparcia Produkcji,Siedzibę Spółki oraz tych wszystkich SIGow ,kto tam zasiada ile w tym wszystkim kolesiostwa ,nie kompetencji a My robimy swoje ..fedrujemy za swoją kasę kupujemy narzędzia bo nie ma czym robić a w spółce procedury trwają wiecznie a każdy który pracuje miesiąc jest ważniejszy i mądrzejszy od ludzi z 20,30 letnim stażem.A te wszystkie zmiany ,ludzie przynoszenie tutaj w teczkach nic nie wnoszą a jeszcze bardziej pogłębiają zamieszanie.

do Górnika z 9:4427.02.2021 13:18

A nie pamiętasz co się stało po strajku w 2015 roku? Zapamiętałeś pewnie tylko odwołane Zagórowskiego? A co dalej? Zagórowski zwyciężył, bo po ustąpieniu wprowadzono zmiany, które już dawno chciał wprowadzić. Gdyby nie związkowcy to wprowadzono by je wcześniej i wtedy szybciej spółka wyszłaby na prostą. Ale nie, musieli swoje powiedzieć i pokazać jacy to oni ważni nie są.

Anonim27.02.2021 12:03

Robię 15 lat na dole i nigdy nie zapisałem się do żadnego biura podróży.

Pokaż wszystkie opinie (57)