Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Wesele w Dąbrówce
3 marca 2021

Napadli na sklep i zaatakowali kobietę oraz policjanta

Napadli na sklep i zaatakowali kobietę oraz policjanta
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębianin wraz z kolegą okradł sklep w Zebrzydowicach. Na dodatek zaatakował policjanta i ekspedientkę. 17-latek zostanie osądzony jak dorosły, natomiast 16-latek z Jastrzębia stanie przed Sądem Rodzinnym. 

Zaalarmowany przez ekspedientkę policjant z jastrzębskiej drogówki, który prywatnie robił zakupy właśnie w  sklepie na terenie Zebrzydowic, natychmiast pobiegł za złodziejami. Kobieta i towarzyszący jej mundurowi, zostali zaatakowani przez sprawców.

Po dokonaniu kradzieży, w jednym ze sklepów, 16-letni jastrzębianin i jego 17-letni znajomy ukryli się w pobliskim lesie. Na miejsce zdarzenia wezwano policjantów z Zebrzydowic. Jednak złodzieje nie zamierzali się poddać.  Podczas zatrzymania byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili im popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Po zatrzymaniu okazało się, że uciekinierzy byli pod wpływem alkoholu - mieli ponad 1 promil w organizmie.

- Dopiero w wyniku sprawdzenia mundurowi przy jednym z nich znaleźli dokument tożsamości i potwierdzili jego dane, okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy, którym był 16-letni jastrzębianin. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu - 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymani nastolatkowie odpowiedzą za kradzież z napadem i zaatakowanie policjanta. Starszy z nich osądzony zostanie jak dorosły. Natomiast jastrzębianin został umieszczony w ośrodku wychowawczym i stanie przed Sądem Rodzinnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł

Oszukiwał policjantów ze strachu Oszukiwał policjantów ze strachu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
bbbb06.03.2021 16:00

Czytając coś takiego żałuję, że przestały obowiązywać średniowieczne zasady karania. Ukradłeś-obciąć rękę. Recydywa-obciąć drugą i już nie ukradnie.

Sjz04.03.2021 8:17

Chłodnik na wódce. Ale było ich dwóch jeden nie był z Jastrzębia . Trzeba czytać do końca

Renia03.03.2021 16:40

Za pobicie małolatowi też nic nie zrobią, wywinie się Niestety jak rodzice sobie nie radzą to wyrosną niezłe ziółka.

Oko proroka03.03.2021 13:38

Duża kara a za wikt opierunek ciężka praca bo to ma być kara a nie wczasy za podatki ciężko pracujących ludzi

Chłodnik na wódce03.03.2021 12:13

Marka Jastrzebie Zdroj