Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
3 marca 2021

Napadli na sklep i zaatakowali kobietę oraz policjanta

Napadli na sklep i zaatakowali kobietę oraz policjanta
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębianin wraz z kolegą okradł sklep w Zebrzydowicach. Na dodatek zaatakował policjanta i ekspedientkę. 17-latek zostanie osądzony jak dorosły, natomiast 16-latek z Jastrzębia stanie przed Sądem Rodzinnym. 

Zaalarmowany przez ekspedientkę policjant z jastrzębskiej drogówki, który prywatnie robił zakupy właśnie w  sklepie na terenie Zebrzydowic, natychmiast pobiegł za złodziejami. Kobieta i towarzyszący jej mundurowi, zostali zaatakowani przez sprawców.

Po dokonaniu kradzieży, w jednym ze sklepów, 16-letni jastrzębianin i jego 17-letni znajomy ukryli się w pobliskim lesie. Na miejsce zdarzenia wezwano policjantów z Zebrzydowic. Jednak złodzieje nie zamierzali się poddać.  Podczas zatrzymania byli agresywni, znieważali funkcjonariuszy oraz grozili im popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Po zatrzymaniu okazało się, że uciekinierzy byli pod wpływem alkoholu - mieli ponad 1 promil w organizmie.

- Dopiero w wyniku sprawdzenia mundurowi przy jednym z nich znaleźli dokument tożsamości i potwierdzili jego dane, okazał się nim 17-letni mieszkaniec Zebrzydowic. Chwilę później policjanci ustalili dane drugiego sprawcy, którym był 16-letni jastrzębianin. Sprawcy noc spędzili w odizolowaniu - 16-latek w Policyjnej Izbie Dziecka, a 17-latek w policyjnym areszcie - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymani nastolatkowie odpowiedzą za kradzież z napadem i zaatakowanie policjanta. Starszy z nich osądzony zostanie jak dorosły. Natomiast jastrzębianin został umieszczony w ośrodku wychowawczym i stanie przed Sądem Rodzinnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
bbbb06.03.2021 16:00

Czytając coś takiego żałuję, że przestały obowiązywać średniowieczne zasady karania. Ukradłeś-obciąć rękę. Recydywa-obciąć drugą i już nie ukradnie.

Sjz04.03.2021 8:17

Chłodnik na wódce. Ale było ich dwóch jeden nie był z Jastrzębia . Trzeba czytać do końca

Renia03.03.2021 16:40

Za pobicie małolatowi też nic nie zrobią, wywinie się Niestety jak rodzice sobie nie radzą to wyrosną niezłe ziółka.

Oko proroka03.03.2021 13:38

Duża kara a za wikt opierunek ciężka praca bo to ma być kara a nie wczasy za podatki ciężko pracujących ludzi

Chłodnik na wódce03.03.2021 12:13

Marka Jastrzebie Zdroj