Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
Wielka sława to żart
5 marca 2021

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych
fot. Policja.pl

W piątek jastrzębska drogówka będzie szczególnie zwracać uwagę na pieszych. Kierowcy łamiący ich prawa nie mają, co liczyć na pobłażliwość mundurowych. Mundurowych szczególnie można będzie zobaczyć w okolicach przejść dla pieszych.

Policjanci bacznie przyjrzą się kierującym nieustępującym pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, przekraczania dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, niezatrzymanie się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki do jazdy warunkowej.

Policjanci zwrócą też uwagę na poprawność parkowania pojazdów w rejonie przejść dla pieszych. Będą również obserwować czy piesi prawidłowo przechodzą przez jezdnie i nie dopuszczają się wykroczeń. Mundurowi mają egzekwować posiadanie przez pieszych elementów odblaskowych.

- Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie - apeluje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

63-latek dewastował samochody przed blokiem 63-latek dewastował samochody przed blokiem

83 policyjnych interwencji w dwa dni 83 policyjnych interwencji w dwa dni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Hmmm...06.03.2021 14:04

@To sem ja...motorniczy to raczej do tramwaju :)

Raper klasztorny06.03.2021 12:23

Przerąbane tak wszędzie widzieć lewackie pomysły. Z drugiej strony dla psychiatrów ciekawy obiekt badawczy, bo tego chyba jeszcze nie opisano.

Gość06.03.2021 11:17

Czyli należy omijać przejścia dla pieszych i przechodzić przez ulicę w innych miejscach.

To sem ja06.03.2021 7:31

"Zawsze", ręce opadają... zostań motorniczym i powtórz te brednie w relacji pociąg/samochód (w miejsce samochód/pieszy). Problemem i tragedią jest fakt że przez durne lewackie (alogiczne) przepisy będzie ginąć więcej ludzi - zwłaszcza pieszych.

Bóldog05.03.2021 16:41

@seba, zamiast kodeksu poczytaj słownik ortograficzny

ZAWSZE05.03.2021 15:55

Z daleka już zwalniam. Zwłaszcza gdy pada, jest zimno, słaba widoczność. Mam wyobraźnię i rozumiem, że piesi nie zawsze mogą zwrócić uwagę na nadjeżdżające auto. Ale kiedy zostaną wykluczeni ci, którzy celowo mają uszkodzone rury wydechowe. Słychać ich z daleka ale nie obchodzą ich piesi. Tym bardziej pewien gatunek motocyklistów. Ci którzy lekceważą nakazy szybkości i przejeżdżają ciągłe pasy powinni być szykanowani przez policjantów, bo kary są za niskie. Choć już widać poprawę, to jeszcze za dużo jest niebezpiecznych kierowców. Kobiety też biorą w tym udział. Liczą na swą urodę, czy na co?

seba05.03.2021 9:15

no i ilu pieszym wlepili mandat za nie prawidłowe przejście???
Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, pieszy jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Wowka Morozow05.03.2021 8:39

Akcja liść dębu , a w niedzielę akcja ... Czyn partyjny