Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
5 marca 2021

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych

Policyjna akcja przy przejściach dla pieszych
fot. Policja.pl

W piątek jastrzębska drogówka będzie szczególnie zwracać uwagę na pieszych. Kierowcy łamiący ich prawa nie mają, co liczyć na pobłażliwość mundurowych. Mundurowych szczególnie można będzie zobaczyć w okolicach przejść dla pieszych.

Policjanci bacznie przyjrzą się kierującym nieustępującym pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, przekraczania dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, niezatrzymanie się przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki do jazdy warunkowej.

Policjanci zwrócą też uwagę na poprawność parkowania pojazdów w rejonie przejść dla pieszych. Będą również obserwować czy piesi prawidłowo przechodzą przez jezdnie i nie dopuszczają się wykroczeń. Mundurowi mają egzekwować posiadanie przez pieszych elementów odblaskowych.

- Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie - apeluje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana

Próbował zabić własną matkę. Zadał jej ciosy nożem, kiedy spała Próbował zabić własną matkę. Zadał jej ciosy nożem, kiedy spała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Hmmm...06.03.2021 14:04

@To sem ja...motorniczy to raczej do tramwaju :)

Raper klasztorny06.03.2021 12:23

Przerąbane tak wszędzie widzieć lewackie pomysły. Z drugiej strony dla psychiatrów ciekawy obiekt badawczy, bo tego chyba jeszcze nie opisano.

Gość06.03.2021 11:17

Czyli należy omijać przejścia dla pieszych i przechodzić przez ulicę w innych miejscach.

To sem ja06.03.2021 7:31

"Zawsze", ręce opadają... zostań motorniczym i powtórz te brednie w relacji pociąg/samochód (w miejsce samochód/pieszy). Problemem i tragedią jest fakt że przez durne lewackie (alogiczne) przepisy będzie ginąć więcej ludzi - zwłaszcza pieszych.

Bóldog05.03.2021 16:41

@seba, zamiast kodeksu poczytaj słownik ortograficzny

ZAWSZE05.03.2021 15:55

Z daleka już zwalniam. Zwłaszcza gdy pada, jest zimno, słaba widoczność. Mam wyobraźnię i rozumiem, że piesi nie zawsze mogą zwrócić uwagę na nadjeżdżające auto. Ale kiedy zostaną wykluczeni ci, którzy celowo mają uszkodzone rury wydechowe. Słychać ich z daleka ale nie obchodzą ich piesi. Tym bardziej pewien gatunek motocyklistów. Ci którzy lekceważą nakazy szybkości i przejeżdżają ciągłe pasy powinni być szykanowani przez policjantów, bo kary są za niskie. Choć już widać poprawę, to jeszcze za dużo jest niebezpiecznych kierowców. Kobiety też biorą w tym udział. Liczą na swą urodę, czy na co?

seba05.03.2021 9:15

no i ilu pieszym wlepili mandat za nie prawidłowe przejście???
Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, pieszy jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Wowka Morozow05.03.2021 8:39

Akcja liść dębu , a w niedzielę akcja ... Czyn partyjny