Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
10 marca 2021

Karwina potrzebuje pomocy! Apel do jastrzębian

Karwina potrzebuje pomocy! Apel do jastrzębian
fot. pixabay

Karwina, miasto partnerskie Jastrzębia-Zdroju, potrzebuje pomocy w dostarczaniu żywności dla mieszkańców. W jednej z dzielnic został zamknięty sklep spożywczy.

Pandemią spowodowała zamknięcie sklepu spożywczego oraz drogerii w jednej z dzielnic Karwiny.  Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłyby mobilne punkty, w których mieszkańcy mogliby kupić najpotrzebniejsze rzeczy.

- W Karwinie, dzielnicy Louky, sklep spożywczy i mała drogeria są zamknięte. Ponieważ konieczne jest zapewnienie lokalnym mieszkańcom żywności i drobnych towarów drogeryjnych, a nie każdy ma możliwość podróżowania do odległych sklepów, miasto Karwina chciałoby spróbować bezpośrednio zwrócić się do sprzedawców z Jastrzębia-Zdroju, którzy mogliby dojeżdżać do Louky z mobilnym sklepem - czytamy w liście wystosowanym przez Urząd Miasta w Karwinie.

Zgłoszenia z danymi kontaktowymi można przesyłać na adres strategia@um.jastrzebie.pl, skąd zostaną bezpośrednio przekazane partnerom po stronie czeskiej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
do Dżordż Lowerboj Dziś o 6:4911.03.2021 20:09

W innych komentarzach chwalisz ile to milionów halerzy zarabiasz w Czechach. To pomóż im. Wszak to twoi pracodawcy!

Dżordż Lowerboj11.03.2021 6:49

Ta upadająca osada górnicza już dość pomaga każdego dnia mieszkańcom SWD, SPS, SCI, SRB, SR, SZO i SRC.

Jak? Codziennie przyjeżdżają tu aby rabunkowo wydobywać węgiel, ale szkód górniczych u siebie nie chcą.

Dajemy się doić z każdej strony ale czego psodziewać się po pani burmistrz managerce logopedce z bożej łaski?

Gość10.03.2021 20:32

Poczytać, poszukać jak nie znacie topografii miasta sąsiadującego za granicą.
To jest dzielnica Karviny a nawet miasteczko "sołeckie" w "powiecie Karvina" - u nich te nazwy są ciut inaczej traktowane jak u nas.

Ale z innej beczułki. Może by były carewicz Janecki wspomógł partnerskie miasto. Wszak za jego kadencji chciał Romów z obrzeży Karviny sprowadzić do Jastrzębia. A konkretnie do bloków na Gagarina.

Bóldog10.03.2021 17:29

Opamietajcie sie platfusy. Co nam szkodzi pomoc?
Takie pelne geby mieliscie charytatywnosci w dzien swietego Jurka a teraz?

Ciekawski10.03.2021 16:37

Zamknęli granice dla nas to my wypniemy się na nich.

Bogoczowiec10.03.2021 16:03

A do nas też mógłby przyjeżdżać sklep mobilny, a nikogo to nie obchodzi. Covid i kwarantannę przeżyliśmy, chociaz nikt nie wysłał psa z kulawą nogą, żeby zobaczyć, czy żyjemy! Rozumiem, że autosklep do Karwiny będzie jeździł przez Bogoczowiec.
A jak to jest, że Czesi okupują polskie Biedronki w Cieszynie, Zebrzydowicach i Jastrzębiu, a na Louky nie mogą dojechać z pomocą? Nam nawet nie wolno tam wjechać!
Jestem za tym, żeby pomagać, a nie wykorzystywać!

Dalibor10.03.2021 11:17

A jak w Ostrawie zamknęli Kartacza to kto pomógł Jastrzębianom?

Prawdomowny10.03.2021 10:05

Oj zeby tak wszyscy dookoła nam pomagali w potrzebie. Powinno być tak, skoro pozostała cześć Karwiny i Czech nie jest w stanie zapewnić mieszkańcom Louky podstawowych dostaw, to my to zrobimy ale Louky od tej pory jest kolejna dzielnica SJZ, na terytorium Polski. Jeśli nie pasuje to niech robią łuki i polują na zające czy tam inne bażanty.

Adam z Zofiówki10.03.2021 9:54

To w całej Karwinie był tylko jeden sklep ? czy był jeden w dzielnicy , to co nogi im pourywało i samochodów nie mają żeby zrobić sobie zakupy ? opamiętajcie się urzędasy !!!!!!

Mieszkaniec10.03.2021 8:41

Na Bogoczowcu też nie ma żadnego sklepu i dajemy radę

do Dr Oetker to też lekarz10.03.2021 7:58

Ale po co sie dusisz jak nie musisz i pocisz ciągle jedne i te same kocopoły? Żenujący to jesteś ty.

Dr Oetker to też lekarz10.03.2021 7:39

"Zgłoszenia z danymi kontaktowymi można przesyłać na adres strategia@um.jastrzebie.pl, skąd zostaną bezpośrednio przekazane partnerom po stronie czeskiej."

Rzeczywiście nastały takie czasy, że nic, dosłownie nic nie da się załatwić z pomocą pśredników. Może gdyby był Internet, albo chociaż telefony komórkowe. Nic, dosłownie nic. Więc w tej sprawie należy koniecznie zgłosić się do jastrzębskiego UM. W innym razie nasza słitfocia nie będzie miała okazji do pozowania. To jest ŻENUJĄCE!!!