Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°18°
10 marca 2021

Karwina potrzebuje pomocy! Apel do jastrzębian

Karwina potrzebuje pomocy! Apel do jastrzębian
fot. pixabay

Karwina, miasto partnerskie Jastrzębia-Zdroju, potrzebuje pomocy w dostarczaniu żywności dla mieszkańców. W jednej z dzielnic został zamknięty sklep spożywczy.

Pandemią spowodowała zamknięcie sklepu spożywczego oraz drogerii w jednej z dzielnic Karwiny.  Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłyby mobilne punkty, w których mieszkańcy mogliby kupić najpotrzebniejsze rzeczy.

- W Karwinie, dzielnicy Louky, sklep spożywczy i mała drogeria są zamknięte. Ponieważ konieczne jest zapewnienie lokalnym mieszkańcom żywności i drobnych towarów drogeryjnych, a nie każdy ma możliwość podróżowania do odległych sklepów, miasto Karwina chciałoby spróbować bezpośrednio zwrócić się do sprzedawców z Jastrzębia-Zdroju, którzy mogliby dojeżdżać do Louky z mobilnym sklepem - czytamy w liście wystosowanym przez Urząd Miasta w Karwinie.

Zgłoszenia z danymi kontaktowymi można przesyłać na adres strategia@um.jastrzebie.pl, skąd zostaną bezpośrednio przekazane partnerom po stronie czeskiej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami

Jesienią usługi będą tylko dla zaszczepionych? Jesienią usługi będą tylko dla zaszczepionych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
do Dżordż Lowerboj Dziś o 6:4911.03.2021 20:09

W innych komentarzach chwalisz ile to milionów halerzy zarabiasz w Czechach. To pomóż im. Wszak to twoi pracodawcy!

Dżordż Lowerboj11.03.2021 6:49

Ta upadająca osada górnicza już dość pomaga każdego dnia mieszkańcom SWD, SPS, SCI, SRB, SR, SZO i SRC.

Jak? Codziennie przyjeżdżają tu aby rabunkowo wydobywać węgiel, ale szkód górniczych u siebie nie chcą.

Dajemy się doić z każdej strony ale czego psodziewać się po pani burmistrz managerce logopedce z bożej łaski?

Gość10.03.2021 20:32

Poczytać, poszukać jak nie znacie topografii miasta sąsiadującego za granicą.
To jest dzielnica Karviny a nawet miasteczko "sołeckie" w "powiecie Karvina" - u nich te nazwy są ciut inaczej traktowane jak u nas.

Ale z innej beczułki. Może by były carewicz Janecki wspomógł partnerskie miasto. Wszak za jego kadencji chciał Romów z obrzeży Karviny sprowadzić do Jastrzębia. A konkretnie do bloków na Gagarina.

Bóldog10.03.2021 17:29

Opamietajcie sie platfusy. Co nam szkodzi pomoc?
Takie pelne geby mieliscie charytatywnosci w dzien swietego Jurka a teraz?

Ciekawski10.03.2021 16:37

Zamknęli granice dla nas to my wypniemy się na nich.

Bogoczowiec10.03.2021 16:03

A do nas też mógłby przyjeżdżać sklep mobilny, a nikogo to nie obchodzi. Covid i kwarantannę przeżyliśmy, chociaz nikt nie wysłał psa z kulawą nogą, żeby zobaczyć, czy żyjemy! Rozumiem, że autosklep do Karwiny będzie jeździł przez Bogoczowiec.
A jak to jest, że Czesi okupują polskie Biedronki w Cieszynie, Zebrzydowicach i Jastrzębiu, a na Louky nie mogą dojechać z pomocą? Nam nawet nie wolno tam wjechać!
Jestem za tym, żeby pomagać, a nie wykorzystywać!

Dalibor10.03.2021 11:17

A jak w Ostrawie zamknęli Kartacza to kto pomógł Jastrzębianom?

Prawdomowny10.03.2021 10:05

Oj zeby tak wszyscy dookoła nam pomagali w potrzebie. Powinno być tak, skoro pozostała cześć Karwiny i Czech nie jest w stanie zapewnić mieszkańcom Louky podstawowych dostaw, to my to zrobimy ale Louky od tej pory jest kolejna dzielnica SJZ, na terytorium Polski. Jeśli nie pasuje to niech robią łuki i polują na zające czy tam inne bażanty.

Adam z Zofiówki10.03.2021 9:54

To w całej Karwinie był tylko jeden sklep ? czy był jeden w dzielnicy , to co nogi im pourywało i samochodów nie mają żeby zrobić sobie zakupy ? opamiętajcie się urzędasy !!!!!!

Mieszkaniec10.03.2021 8:41

Na Bogoczowcu też nie ma żadnego sklepu i dajemy radę

do Dr Oetker to też lekarz10.03.2021 7:58

Ale po co sie dusisz jak nie musisz i pocisz ciągle jedne i te same kocopoły? Żenujący to jesteś ty.

Dr Oetker to też lekarz10.03.2021 7:39

"Zgłoszenia z danymi kontaktowymi można przesyłać na adres strategia@um.jastrzebie.pl, skąd zostaną bezpośrednio przekazane partnerom po stronie czeskiej."

Rzeczywiście nastały takie czasy, że nic, dosłownie nic nie da się załatwić z pomocą pśredników. Może gdyby był Internet, albo chociaż telefony komórkowe. Nic, dosłownie nic. Więc w tej sprawie należy koniecznie zgłosić się do jastrzębskiego UM. W innym razie nasza słitfocia nie będzie miała okazji do pozowania. To jest ŻENUJĄCE!!!