Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Wesele w Dąbrówce
12 marca 2021

Jastrzębski szpital (na razie) bez oddziału covidowego

Jastrzębski szpital (na razie) bez oddziału covidowego
fot. WSS2

Epidemia koronawirusa rozszerza się. Z dnia na dzień notuje się coraz więcej zakażeń. Powoli zapełniają się miejsca w szpitalach. Czy w jastrzębskim szpitalu znowu zostanie uruchomiony oddział wyłącznie dla pacjentów covidowych?

Jak informuje rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Marcelina Kowalska, na chwilę obecną w lecznicy nie funkcjonuje oddział dla pacjentów chorych na COVID-19.

- Osoby, u których istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem, kierowane są do izolatki, następnie przeprowadza się niezbędne testy. W przypadku stwierdzenia zakażenia pacjenci przewożeni są do szpitali specjalistycznych - mówi rzecznik.

Marcelina Kowalska podkreśla jednak, że sytuacja jest dynamiczna i skala zakażeń w kraju rośnie z dnia na dzień.

- Trzeba liczyć się z każdą ewentualnością, również taką, że otrzymamy nakaz utworzenia takich oddziałów w naszym szpitalu - wyjaśnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala tylko w maseczkach i rękawiczkach Do szpitala tylko w maseczkach i rękawiczkach

Jastrzębianie ukończyli morderczy bieg przez Alpy Jastrzębianie ukończyli morderczy bieg przez Alpy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Rr14.03.2021 23:03

Dlaczego przychodznie pozamykane są skacząccie oszukanczą pandemią doktor Sutkowski śmieje się w kamery jak o cowidzie mówi dalwj propaganda słuchajcie ciemny naród

Ala14.03.2021 11:31

Caly ten smieszny szpital wygladal od samego poczatku jak covidowy .

medyk14.03.2021 6:47

Kalfaktor! Doradzaj swojemu sztygarowi a sprawy zdrowia zostaw specjalistom. Obyś nie musiał mieć rury w gardle przed śmiercią.

medyk13.03.2021 7:01

Jeżeli ktoś ma objawy, a nie chce się testować, bo nie podoba mu się izolacja, powinien być ukarany za stwarzanie niebezpieczeństwa wobec innych tak samo, jak kierowca nie przestrzegający przepisów drogowych. Gdzie postawa obywatelska? Gdzie miłość i troska o bliźniego? Czy nie można już znaleźć prawych ludzi na tej ziemi?

Yorgus12.03.2021 22:15

Covidowy uruchomic w szpitalu dawnym dzieciecym !

Bill Gates12.03.2021 13:26

Wszystko się da

Kalfaktor12.03.2021 10:58

Nie potrzebujemy oddziału na plandemie są poważniejsze choroby ludzie umierają w kolejkach do specjalistów no bo przecież srowid jest