Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
Wesele w Dąbrówce
15 marca 2021

Co z planowanymi zabiegami w szpitalu?

Co z planowanymi zabiegami w szpitalu?
fot. WSS 2 Jastrzębie

Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Coraz więcej pacjentów zastanawia się, czy jastrzębski szpital zawiesił planowane zabiegi, czy też wszystko odbywa się na dotychczasowych zasadach?

- Jak na razie szpital nie odwołuje zabiegów planowanych. Decyzja o tym, czy zostaną przeprowadzone należy do lekarzy zarządzającego oddziałem oraz lekarzy prowadzących pacjentów. Nie chcemy narzucać jakiś odgórnych wytycznych - wyjaśnia rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Marcelina Kowalska.

Rzecznik podkreśla, jednak, że sytuacja jest dynamiczna i niczego nie można wykluczyć. Tak więc należy liczyć się z każdym możliwym rozwojem sytuacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jastrzębski szpital korzysta z dronów Jastrzębski szpital korzysta z dronów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do Daros16.03.2021 9:56

No to ja jestem szczęśliwcem. Po 3 latach oczekiwania na kolejkę(też nie mogłem się dodzwonić) zadzwoniła do mnie osoba podająca się za kardiologa z mojej przychodni. I... ów lekarz zbadał mnie przez telefon, a pierwsze pytanie brzmiało "jak się pan czuje". No curwa kyrk, a jak mam się czuć!!! Może mi się przez te 3 lata polepszyło i serce samo się naprawiło??? Proponuję temu lekarzowi np. samochód naprawić przez telefon.

Gość15.03.2021 23:42

Polski ( nie)rząd doprowadza do depopulacji. Kto tego nie widzi oby nie przekonał się osobiście. Ludzie, otwieracie oczy i walczmy.

Ala15.03.2021 20:04

Czy byla pandemia czy jej tez nie bylo to lekarze oraz pielegniarki zachowuja sie jak by tam praciwali za kare. Wizyta prywatna na panstowywm sprzecie.

Polak15.03.2021 14:59

Tak się zastanawiam czy nasz rząd dąży do eksterminacji Polaków? Ja rozumiem, że mamy COVID i z tymi pacjentami trzeba coś zrobić. To po jaką cholerę nastawialiśmy tymczasowych Covidowych szpitali? Żeby stały puste? Mamy prywatne placówki zdrowia, to nie mogą leczyć pacjentów nie-Covidowych? Co za różnica czy NFZ zapłaci za operację państwowemu czy prywatnemu szpitalowi? Co z "sercowcami" których nie wyleczy się na czas to już nigdy się ich nie wyleczy? Co z "nowotworowcami" dla których liczy się każdy dzień? Pomijam pacjentów z innymi mniej lub bardziej uciążliwymi dolegliwościami, które eliminują te osoby z życia m.in. zawodowego. I proszę mi tu nie mówić, że w innych krajach też jest źle. Może i jest, ale to my jesteśmy w niechlubnej czołówce.

Daros15.03.2021 12:16

Od 2 miesięcy nikt nie odbiera tel. w przychodni kardiologicznej. Zamknięta czy zmienili numer ?

Gość15.03.2021 9:08

Mniej zabiegów czyli mniej kasiury z NFZ dla placówki, miniej z NFZ czyli mniej z państwa a mniej z państwa czyli więcej zostaje na 500+ , 13, 14 no i na szwindle w rządzie bo tam już kasy brakuje

Dżordż Lowerboj15.03.2021 7:03

Rachunek jest prosty.

Mniej planowanych zabiegów to i i mniej błędów lekarskich.

Czyli siłą rzeczy statystyki umieralności pacjentów powinny drastycznie się poprawić na plus. To znaczy minus.