Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
15 marca 2021

Kto rzuca psom gwoździe w kiełbasie?

Kto rzuca psom gwoździe w kiełbasie?
fot. pixabay

To już kolejny raz, kiedy mieszkańcy zauważają, że na trawnikach znajduje się kiełbasa naszpikowana gwoździami i szkłem. Wszystko to w celu zadania bólu czworonogom. Może prowadzić nawet do ich śmierci.

Na portalach społecznościowych jastrzębianie posiadający psy alarmują, że w okolicach ulicy Łowickiej oraz Opolskiej natknęli się na kiełbasę naszpikowaną szkłem i gwoździami. Ostrzegają się nawzajem, aby pilnować swoich podopiecznych.

Policjanci przypominają, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, za które są określone sankcje karne. W skrajnym przypadku można trafić nawet do więzienia. Coraz częściej sądy nie wahają się orzec właśnie takie kary.

Co do ostatnich doniesień, że kiełbasa naszpikowana szkłem czy gwoździami jest rozkładana na terenie Jastrzębia, Komenda Miejska Policji nie posada takich zgłoszeń. Rzecznik KMP asp. Halina Semik zapewnia jednak, że w przypadku poinformowania Policji o takim fakcie, zostanie wdrożone postępowanie sprawdzające.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapisy na DogTrekking ruszyły. Pobiegnij z psiakiem Zapisy na DogTrekking ruszyły. Pobiegnij z psiakiem

18-latek znęcał się nad rodzicami. Trafił do aresztu 18-latek znęcał się nad rodzicami. Trafił do aresztu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
randap17.03.2021 19:25

Psiie odchody w niewielkich ilościach można umieścić w kompostowniku ale nie nawozić bezpośrednio. Do tego nadają się tylko odchody ptasie i roślinożernych. Odchody psów i kotów należy traktować jako odpady potencjalnie niebezpieczne ze względu na florę bakteryjną i jaja pasożytów (płazińce i oblece)

Raper klasztorny17.03.2021 6:22

to sem ja - musisz zrozumieć, że bóg, w którego ty wierzysz nie jest tym samym bogiem, w którego wierzą chrześcijanie. Czytajac twoje wypowiedzi widać od razu, że może i chodzisz do kościoła, ale twoim bogiem jest szatan :)

Prawdomowny16.03.2021 17:11

@To sem ja: Twój urojony bóg jest wart tyle samo co setki a nawet tysiące innych wcześniej, którzy tez mieli być oh ah a dzisiaj sa jedynie dobrym materiałem na kabaret. Nikogo nie straszę, normalna reakcja na nieuzasadnione okrucieństwo, kara smierci tez powinna wrocic bo wielu zwyrodnialcow na to zwyczajnie zasługuje. Rusza Cię to, ze można komus złamać noge i dać kiełbasę ze szkłem a nie rusza Cię, ze zjadłby to przypadkowy pies, który być może nigdy nie zrobił kupy na osiedlowym trawniku? Właśnie ludzie z takim poziomem inteligencji najwiecej krzyczą o lewactwie, bogu, honorze i ojczyźnie - słuchać się tego nie da.

To sem ja16.03.2021 13:34

"bóg jest konceptem abstrakcyjnym" - oj ty przemały człowieczku. Życie nauczy cię pokory, a jak nie, to "dostaniesz kącik w piecyku, wśród agnostyków".
I twój zindoktrynowany lewizną mózg bredzi, że "prawacy zaraz po bogu wciskają do hierarchii białego, heteroseksualnego mężczyznę". Zapisz to sobie i przecztaj za parę lat. Nie uwierzysz, że mogłeś być tak... otępiony (łagodnie pisząc).
Tak się składa, że biały męźczyzna to w lewackim medialnym matrixie najbardziej uciskana mniejszość. Czerwono-różowe pajacowo walczy o nadprawa dla kobiet, mniejszości etnicznych i różnych zboczeń (co nazywa z czasem normalnością). Bo lewizna nie uznaje przepisów gwarantujących wszystkim takie same prawa. Dlatego wiecznie kogoś "bronią" (i dzielą ludzi jak mogą). Przez brak reakcji, śpiącego przed tv społeczeństwa, zaczynają powoli wprowadzać amoralne i nie zgodne ze zdrowym rozsądkiem, prawa. Przykładów jest aż nadto, np. cały projekt masoński ue. Jak powiedziała kanclerz ojropy, makrela, narody powinny zapomnieć o suwerenności. Budują nową międzynarodówkę. Dlatego wszystkie ruchy narodowe fałsztwie zohydzają, jak mogą. Klepię tu dla ludzi, nie dla czerwonego klasztornego. Dopiero będzie z nim można rozmawiać gdy zrozumie, że "jak trwoga to do BOGA".

bezdomny 16.03.2021 13:19

Do bloku to się nadaje tylko piesek typu York inne powinno być zakazane. Poza tym posiadanie psa powinno być poprzedzone badaniami psycho technicznymi, szkoleniem oraz zgodą sąsiadów na takiego szczekającego lokatora.

Raper klasztorny16.03.2021 12:15

wspaniała analiza, drukuję i wieszam na słupie

tylko że bóg jest konceptem abstrakcyjnym, natomiast ludzie, flora i fauna są potwierdzone mądralo :)
nie zapominaj, że prawacy zaraz po bogu wciskają do hierarchii białego, heteroseksualnego mężczyznę wyznającego katolicyzm, dopiero potem resztę ludzkości.
swoją drogą fascynujące, że nadal istnieją ludzie z poglądami sprzed kilku wieków :D

To sem ja16.03.2021 10:12

Klasztorny, niejednokrotnie pokazałeś, że twoja wiedza jest tak specyficzna, jak uroda Senyszyn...
Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że powielasz zmodyfikowne doktryny marksa i engelsa. A co "lewactwo" do tematu?
Najbardziej paskudni przedstawiciele tego nurtu najgłosniej krzyczą: ratujmy wieloryby, norki itp. A jednym tchem: mordujmy nienarodzonych ludzi (tzn. nazywają to "aborcją", bo plakaty przypominające im ich(?) poglądy bardzo kłują delikatne lewackie oczęta...).
Na pierwszym miejscu jest Bóg, potem człowiek, na końcu flora i fauna. Lewactwo odrzuca Boga, dlatego wszelkie zboczenia, wynatirzenia i chore ludzkie/szatańskie pomysły wypełzają na światło dzienne.
Tego nie znajdziesz w polskojęzycznych książkach noblistek z polskim paszportem...
A prawdomówny tak nie strasz, tylko sprzątaj gówno po psie.

Al16.03.2021 9:25

Odchody są naturalnym nawozem.
Co jest gorsze wejść w odchody, czy patrzeć jak zwierzę cierpi? Mieć zwierzę na sumieniu?

słodziak16.03.2021 7:57

Miasto całe w psich kupach wszyscy to wdychamy wszyscy w to wchodzimy i wszystko z powodu właścicieli psów którzy w większości nie sprzątają po psach ot wielkie paniusie i paniska niech sobie leży kupa także ja się nie dziwię ze ktoś rozkłada kiełbachę z czymś tam bo puszczają już nerwy ludziom z powodu niechlujnych właścicieli psów którym raz należy podnieść podatek od psa a dwa karać wysokimi mandatami za nie sprzątanie a poza tym co za barbarzyństwo żeby w bloku trzymać psa.

Prawdomowny15.03.2021 21:11

Jakbym przyłapał kogoś na podkładaniu takiej naszpikowanej kiełbasy to policja nie byłaby już do niczego potrzebna, predzej pogotowie o ile ktokolwiek chciałby zadzwonić. Zycze Wam abyście nakarmili delikwenta jego kulinarnym wynalazkiem.

Raper klasztorny15.03.2021 20:52

to sem ja - co ma lewactwo do troski o zwierzęta?

pewnie nie zdarza ci się czytać książek, ale weź sobie biografię pierwszego lepszego seryjnego mordercy - to zawsze zaczynało się od dręczenia zwierząt.

Gość 15.03.2021 19:39

To nie ludzkie tak krzywdzić zwierzaki ale prawda że właściciele tych że piesków powinni sprzątać odchody a nie udaje że nie widzi że ich piesek się Wypróżnia i odchodzi dumna jak zwróciłam uwagę to normalnie mnie zj.... A

To sem ja15.03.2021 15:48

"jeśli ktoś jest zdolny skrzywdzić zwierzę, nie będzie miał problemu żeby skrzywdzić człowieka" - klasyka lewackiego debilizmu.

"Właściciele psów są bez kultury" - dokładnie. Szkoda zwierząt ale do psiarzy nic nie trafia. A na kontrolowanie ich przez policje i karanie mandatami nie ma co liczyć...

do lowerboja15.03.2021 14:47

To niech ten bohater spróbuje swoich sił z właścicielem psa a nie karze biedne zwierzę. Pewnie to jakiś stary zgred, któremu wszystko przeszkadza.

Gość15.03.2021 13:49

Kto to widział psa w bloku trzymać pies musi mieć ogródek budę a nie przyglupawych właścicieli co nawet nie posprzątają po nim.

Gość15.03.2021 11:35

Ten co rozkłada kiełbasę z gwoździem to taka sama chołota jak ci co nie zbierają kup po swoich pupilach. Osobiście mniej mi przeszkadzają gwoździe niż psie kupy na każdym kroku.

Jessica 15.03.2021 11:30

Wcale się nie dziwię ze ktoś tak robi wszystko dookoła obesrane psimi kupami chodniki, place zabaw, parkingi, każdy metr miasta jest obesrany co prawda kundle nie są winne tylko ich właściciele ale rozumiem tych co im puszczają nerwy natomiast nie rozumiem wszystkich tych którzy mają psy w bloku rotwailery, husky, dobermany, owczarki itp przecież to sadyzm trzymać takie stworzenie w bloku a druga sprawa właściciel nie zbiera klocy po nich.

Anna15.03.2021 10:55

Tak postępować może tylko zwyrodnialec, kto krzywdzi zwierzęta skrzywdzi i człowieka. Zgłosić takiego delikwenta na policję. Bezpańskie koty też się mogą natknąć na taką kiełbasę wtedy będą cierpieć bez niczyjej pomocy, jeże. Brak słów.

Gość15.03.2021 10:09

trochę jak z tą czarną Wołgą....

Dżordż Lowerboj15.03.2021 9:50

Owszem, to okrutne postępowanie, ale najwidoczniej właściciele czworonogów czymś podpadli delikwentowi.

I to nie trzeba być wcale wróżbitą, żeby domyślić się, o co chodzi?

O zbieranie psich odchodów, a właściwie całkowite zaniechanie tego procederu. Właściciele psów są bez kultury.

Raper klasztorny15.03.2021 9:47

Kto rzuca? Psychol i sadysta.
Pamiętajcie, jeśli ktoś jest zdolny skrzywdzić zwierzę, nie będzie miał problemu żeby skrzywdzić człowieka.

Pitipitu 15.03.2021 9:47

Radykalne i złe podejście, ale ktoś nie wytrzymał.
Jak widzę zasrane trawniki, w dodatku tuż za samochodami, że nie da się podejść do bagażnika to też mnie szlag trafia.
Ja wiem, że to nie wina psów, tylko właścicieli.
Jednak jestem przeciwnikiem psów w blokach.
Większość właścicieli wychodzi z załóżenia, nie mój trawnik to mam to w d....

Jaskół15.03.2021 9:06

Nakarmic dziada tym samym i leczyc przez teleporade