Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°18°
16 marca 2021

Obostrzenia na Wielkanoc? 277 zakażonych w ciągu tygodnia

Obostrzenia na Wielkanoc? 277 zakażonych w ciągu tygodnia
fot. pixabay

Epidemia koronawirusa nabiera tempa. W całym kraju notuje się coraz więcej zachorowań. Przedstawiciele rządu zapowiadają zaostrzenie obostrzeń w całym kraju.

W ostatnim tygodniu w Jastrzębiu stwierdzono 277 zakażeń kronawirusem, co jest dużym skokiem w porównaniu do danych sprzed 7 dni. Współczynnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 3,66.

Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 4547 mieszkańców. Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób.  

Przedstawiciele rządu coraz częściej mówią o wprowadzeniu obostrzeń w związku z rozwojem epidemii. Mają to być restrykcje ogólnopolskie. Podobne do tych sprzed roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami

Jesienią usługi będą tylko dla zaszczepionych? Jesienią usługi będą tylko dla zaszczepionych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Obywatel16.03.2021 20:25

Sąd Najwyższy uznał, że ustanowienie zakazów ograniczających wolności konstytucyjne w rozporządzeniu było niezgodne z prawem.zakaz wychodzenia z domu (poza wyjściem do pracy czy zaspokajaniem najpilniejszych potrzeb) był jednym z najbardziej ingerujących w prawa i wolności elementem tzw. twardego lockdownu. Przy tym nie dość, że został wprowadzony bez ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, to jeszcze nie w drodze ustawy, lecz za pomocą rozporządzeń.
Co oznacza orzeczenie Sądu Najwyższego?
To oznacza, że zarówno wcześniejsze, jak i przyszłe regulacje ingerujące w konstytucyjne wolności, o ile również będą wprowadzane za pomocą rozporządzeń, nie mają podstawy prawnej. A zatem będą mogły być skutecznie kwestionowane

Gość16.03.2021 17:39

Od początku pandemii nie nodzę maski nie szpikuję się tabletkami nie interesują mnie obostrzenia miałem styczność z osobami które zaczynały chorować i pomimo wieku (58 lat) do dziś nic mi covid nie zrobił. A znam takich co dbali o siebie przestrzegali zasad i chorowali. Wiec moim zdaniem pandemia to ściema

Lump16.03.2021 14:45

Rząd na bruk , bruk na rząd...

TPW16.03.2021 13:54

Słuchaj dwa lata temu nazwali by to grypą. Ludzie chorowali i będą chorować, umierać itp. obiecuję ci że będę nosil 4 maseczki i rękawice bokserskie, jak mnie przekonasz, że mamy pandemie, ale w okol siebie, nie w mediach. Spójrz prawdzie w oczy, czy gdyby nie telewizja, ludzie w maskach oraz wszechobecne wiruso-przypominacze, zauważyłeś, że coś się dzieje? Ilu ludzi z twojego otoczenia zmarło było hospitalizowanych albino podłączonych pod respirator? Większość zakażonych, choroby doświadcza tylko na teście, chodź słyszałem o kobiecie, która na wieść o pozytywnym wyniku testu dostała zawału. Sam zdecyduj w co chcesz wierzyć, ale użyj głowy, analizuj i decyduj. Każdy chodź na chwile uwierzyl w COVIDA.

Raper klasztorny16.03.2021 12:17

Nowy światowy ład nie brzmi tak całkiem źle :) może wyjdzie coś fajnego z tego, gorzej już przecież nie może być, trochę optymizmu (prawaki zawsze takie smutne)

fakt16.03.2021 11:57

Nie dziwi ilosc zakazen w Jastrzebiu 40% mieszkancow chodzi bez maseczek ???????? Tragedia!!!! W duzo
wiekszych miastach z obserwacji wynika ze samodyscyplina jest duzo duzo wieksza???? I tyle w temacie
Covid!!!!!! W takiej sytuacji zycze tylko Zdrowia!!! Pozdr!!!

Lila16.03.2021 9:33

Jeszcze niech będą kościoły otwarte, mocherki maski nie naciągnąć na usta nos bo okulary. . młodzież w autobusach zwłaszcza Barbi maseczki nie ubierze bo tapeta się zniszczy. Tłok w godzinach gdzie najwięcej ludzi wraca z pracy jaką jest ... Nie mogą dać na kurs 2 autobusów jak rok temu....

Do tego dążą że koniec w końców zamkną wszystkich i powtórka jak rok temu

Raper klasztorny16.03.2021 8:32

Pewnie, że będą zalecenia dotyczące spotkań wielkanocnych, tylko naiwni będą myśleć, że nie. I tylko naiwni będą myśleć, że będzie to przestrzegane.

To sem ja16.03.2021 8:11

Gdyby pandemia była (a nie ta medialna hucpa, która grypę i jej powikłania nazywa covidem), nie byłoby wielu głosów sprzeciwu. Covidianie nadal nie pojmują, że możni tego świata budują sobie nowy ład (nwo), a do tego potrzebują kryzysów sztucznie generowanych.
Z uwagi na powyższe, bezprawne i bezpodstawne "obostrzenia" tych podwykonawców mam głęboko w ....
A że nie ma zagrożenia świadczą o tym kolejne wyskoki "elyty" w stylu "mój ból jest większy niż twój".
I ta nachalna propaganda, aby zostawić w zabójczej samotności swoich wystraszonych i zamaskowanych dziadków (piereszych szczepiono trutkami od gejtsów)... budźcie się, lemingi, bo "nowy ład" zaskoczu was w pozycji z ręką w nocniku.

Ala16.03.2021 7:43

Powinni zamknac cala polske raz a porzadnie do swiat i problem sam by sie rozwiazał.

Dżordż Lowerboj16.03.2021 7:29

Dobrze nie będzie.

Niestety ale Polak katolik ma w naturze krnąbrność.

Jakich by się zakazów nie trzymać, to on będzie je łamał. Świeckie, jak i boskie. Hipokryzja.

Anty16.03.2021 7:10

Powtórka z rozrywki. Nas zamknąć w domu a sami hulaj dusza piekła nie ma. Kiedy ten naród w końcu się obudzi? Pod przykrywką pseudo pandemii kradną a lud się patrzy. Jakich czasów dożyliśmy.