Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
16 marca 2021

Obostrzenia na Wielkanoc? 277 zakażonych w ciągu tygodnia

Obostrzenia na Wielkanoc? 277 zakażonych w ciągu tygodnia
fot. pixabay

Epidemia koronawirusa nabiera tempa. W całym kraju notuje się coraz więcej zachorowań. Przedstawiciele rządu zapowiadają zaostrzenie obostrzeń w całym kraju.

W ostatnim tygodniu w Jastrzębiu stwierdzono 277 zakażeń kronawirusem, co jest dużym skokiem w porównaniu do danych sprzed 7 dni. Współczynnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 3,66.

Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 4547 mieszkańców. Z powodu COVID-19 zmarło 56 osób.  

Przedstawiciele rządu coraz częściej mówią o wprowadzeniu obostrzeń w związku z rozwojem epidemii. Mają to być restrykcje ogólnopolskie. Podobne do tych sprzed roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Obywatel16.03.2021 20:25

Sąd Najwyższy uznał, że ustanowienie zakazów ograniczających wolności konstytucyjne w rozporządzeniu było niezgodne z prawem.zakaz wychodzenia z domu (poza wyjściem do pracy czy zaspokajaniem najpilniejszych potrzeb) był jednym z najbardziej ingerujących w prawa i wolności elementem tzw. twardego lockdownu. Przy tym nie dość, że został wprowadzony bez ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, to jeszcze nie w drodze ustawy, lecz za pomocą rozporządzeń.
Co oznacza orzeczenie Sądu Najwyższego?
To oznacza, że zarówno wcześniejsze, jak i przyszłe regulacje ingerujące w konstytucyjne wolności, o ile również będą wprowadzane za pomocą rozporządzeń, nie mają podstawy prawnej. A zatem będą mogły być skutecznie kwestionowane

Gość16.03.2021 17:39

Od początku pandemii nie nodzę maski nie szpikuję się tabletkami nie interesują mnie obostrzenia miałem styczność z osobami które zaczynały chorować i pomimo wieku (58 lat) do dziś nic mi covid nie zrobił. A znam takich co dbali o siebie przestrzegali zasad i chorowali. Wiec moim zdaniem pandemia to ściema

Lump16.03.2021 14:45

Rząd na bruk , bruk na rząd...

TPW16.03.2021 13:54

Słuchaj dwa lata temu nazwali by to grypą. Ludzie chorowali i będą chorować, umierać itp. obiecuję ci że będę nosil 4 maseczki i rękawice bokserskie, jak mnie przekonasz, że mamy pandemie, ale w okol siebie, nie w mediach. Spójrz prawdzie w oczy, czy gdyby nie telewizja, ludzie w maskach oraz wszechobecne wiruso-przypominacze, zauważyłeś, że coś się dzieje? Ilu ludzi z twojego otoczenia zmarło było hospitalizowanych albino podłączonych pod respirator? Większość zakażonych, choroby doświadcza tylko na teście, chodź słyszałem o kobiecie, która na wieść o pozytywnym wyniku testu dostała zawału. Sam zdecyduj w co chcesz wierzyć, ale użyj głowy, analizuj i decyduj. Każdy chodź na chwile uwierzyl w COVIDA.

Raper klasztorny16.03.2021 12:17

Nowy światowy ład nie brzmi tak całkiem źle :) może wyjdzie coś fajnego z tego, gorzej już przecież nie może być, trochę optymizmu (prawaki zawsze takie smutne)

fakt16.03.2021 11:57

Nie dziwi ilosc zakazen w Jastrzebiu 40% mieszkancow chodzi bez maseczek ???????? Tragedia!!!! W duzo
wiekszych miastach z obserwacji wynika ze samodyscyplina jest duzo duzo wieksza???? I tyle w temacie
Covid!!!!!! W takiej sytuacji zycze tylko Zdrowia!!! Pozdr!!!

Lila16.03.2021 9:33

Jeszcze niech będą kościoły otwarte, mocherki maski nie naciągnąć na usta nos bo okulary. . młodzież w autobusach zwłaszcza Barbi maseczki nie ubierze bo tapeta się zniszczy. Tłok w godzinach gdzie najwięcej ludzi wraca z pracy jaką jest ... Nie mogą dać na kurs 2 autobusów jak rok temu....

Do tego dążą że koniec w końców zamkną wszystkich i powtórka jak rok temu

Raper klasztorny16.03.2021 8:32

Pewnie, że będą zalecenia dotyczące spotkań wielkanocnych, tylko naiwni będą myśleć, że nie. I tylko naiwni będą myśleć, że będzie to przestrzegane.

To sem ja16.03.2021 8:11

Gdyby pandemia była (a nie ta medialna hucpa, która grypę i jej powikłania nazywa covidem), nie byłoby wielu głosów sprzeciwu. Covidianie nadal nie pojmują, że możni tego świata budują sobie nowy ład (nwo), a do tego potrzebują kryzysów sztucznie generowanych.
Z uwagi na powyższe, bezprawne i bezpodstawne "obostrzenia" tych podwykonawców mam głęboko w ....
A że nie ma zagrożenia świadczą o tym kolejne wyskoki "elyty" w stylu "mój ból jest większy niż twój".
I ta nachalna propaganda, aby zostawić w zabójczej samotności swoich wystraszonych i zamaskowanych dziadków (piereszych szczepiono trutkami od gejtsów)... budźcie się, lemingi, bo "nowy ład" zaskoczu was w pozycji z ręką w nocniku.

Ala16.03.2021 7:43

Powinni zamknac cala polske raz a porzadnie do swiat i problem sam by sie rozwiazał.

Dżordż Lowerboj16.03.2021 7:29

Dobrze nie będzie.

Niestety ale Polak katolik ma w naturze krnąbrność.

Jakich by się zakazów nie trzymać, to on będzie je łamał. Świeckie, jak i boskie. Hipokryzja.

Anty16.03.2021 7:10

Powtórka z rozrywki. Nas zamknąć w domu a sami hulaj dusza piekła nie ma. Kiedy ten naród w końcu się obudzi? Pod przykrywką pseudo pandemii kradną a lud się patrzy. Jakich czasów dożyliśmy.