Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°18°
17 marca 2021

60-latka jechała wężykiem. Miała ponad 2 promile

60-latka jechała wężykiem. Miała ponad 2 promile
fot. KMP Jastrzębie

60-latka jechała wężykiem ulica Mazowiecką, co zwróciło uwagę patrolu ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali kobietę i przebadali na zawartość alkoholu w organizmie - alkomat wskazał ponad 2 promile.

- W poniedziałek mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem osobowym, która na skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej z ulicą Małopolska najpierw najechała na krawężnik, a następnie przy skręcaniu w lewo wymusiła pierwszeństwo jadącemu z naprzeciwka. Mundurowi, widząc to, natychmiast udali się za kierująca, 60-latka nie reagowała na sygnały dźwiękowe i świetlne, dopiero zajechanie drogi spowodowało zatrzymanie pojazdu przez kierująca - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miała ponad 2 promile. Za kierowanie samochodem po pijanemu grozi jej teraz nawet do 2 lat więzienia, a także utrata uprawnień do kierowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana młodzież na motocyklu Pijana młodzież na motocyklu

Kiedy pijani kierowcy przestaną być zagrożeniem? Kiedy pijani kierowcy przestaną być zagrożeniem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Dżordż Lowerboj17.03.2021 13:19

"Za kierowanie samochodem po pijanemu grozi jej teraz nawet do 2 lat więzienia"

Potencjalej zabójczyni grozi... ale tylko grozi.

Z całą pewnością odstraszy to naśladowców.

abc17.03.2021 8:12

Utrata uprawnien nie "grozi" lecz jest obligatoryjna w tym przypadku. Cała "reszta" kary jest tylko niewiadoma i lezy w gestii sędziego.

zdrojowiec17.03.2021 8:02

Zdarza się w każdym mieście, ale jest zasada: Piłeś - nie jedź!"

Jaskół17.03.2021 6:57

Marka Jastrzebie Zdroj