KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wesele w Dąbrówce
19 marca 2021

18-latek skusił się na jajko-niespodziankę. Płacił skradzioną kartą

18-latek skusił się na jajko-niespodziankę. Płacił skradzioną kartą
fot. PKO BP

18-letni chłopak skusił się w sklepie na jajko-niespodziankę, został jednak powstrzymany przez ochroniarzy. Kiedy zapłacił za towar, który usiłował ukraść, posłużył się skradzioną kartą.

We wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu dotarła informacja o tym, że w jednym ze sklepów spożywczych młody mężczyzna usiłował zapłacić skradzioną kartą bankomatową.

- Początkowo 18-latek próbował ukraść duże opakowanie jajek niespodzianek, został jednak powstrzymany przed linią kas przez pracownika ochrony. Mężczyzna otrzymał możliwość zapłacenia za towar. Ekspedientka w momencie zapłaty otrzymała z banku powiadomienie dotyczące próby płatności skradzioną kartą. 18-latek jest znanym stróżom prawa z licznych kradzieży. Jastrzębianin został zatrzymany. Rabuś nie spodziewał się, że karta została w banku zastrzeżona - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, usłyszał zarzut usiłowania włamania na konto bankowe poprzez złamanie elektronicznych zabezpieczeń. Jastrzębianinowi grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają, że złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta 25 razy okradała sklepy Kobieta 25 razy okradała sklepy

15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego 15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Mały Kopernik19.03.2021 7:37

Nowruz chciał świętować. To już w niedzielę

Matka19.03.2021 7:37

18 lat i taki głupi ....