Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°18°
19 marca 2021

Młodzież zdążyła przed lockdownem

Młodzież zdążyła przed lockdownem
fot. ZS 2 im. W. Korfantego

Grupa trojga młodych ludzi z grupy sKuMaJ Team - uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, pomimo epidemii podejmują działania wolontariackie. Zachowując rygory reżimu sanitarnego, przeprowadzają zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla dzieci klas I-III oraz przedszkolaków.

Dzieci, szczególnie te najmłodsze potrzebują ruchu, wzajemnych kontaktów. W czasie pandemii wszelka ich aktywność jest ograniczona. Nie jest to dobrym zjawiskiem. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu, tworząca grupę sKuMaJ Team, wpadła na pomysł, aby w ramach wolontariatu urozmaicić najmłodszym ten trudny czas.

- Jako lider grupy jestem bardzo dumny ze wszystkich dzieci, jak i animatorek, z którymi pracuję na co dzień. Otaczanie się pracowitymi, a przede wszystkim chętnymi do działania ludźmi jest dla mnie kluczem do sukcesu. Od samego początku każdy z nas stara się dawać z siebie jak najwięcej. Jest to bardzo ważne i dzięki temu ciągle się rozwijamy. Marta i Julka zawsze mnie wspierają i nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Wiem, że nie zawsze będzie łatwo, ale "RAZEM DAMY RADĘ!" - mówi Jakub Grochowski, lider grupy sKuMaJ Team i uczeń ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Młodzi ludzie przeprowadzili, jak dotąd trzy zajęcia, jakie mają wrażenia z ich przebiegu?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru i wyników naszej akcji. Dzięki niej mogliśmy pokazać, jak ważny dla ludzi jest kontakt z drugim człowiekiem. Nauczyło nas to, że warto walczyć z przeciwnościami losu, nawet w tych trudnych czasach, oraz że zawsze jest czas na oderwanie się od codziennych obowiązków - mówią animatorzy ze sKuMaJ Team oraz uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!