Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
Sklep Medicanna
19 marca 2021

Młodzież zdążyła przed lockdownem

Młodzież zdążyła przed lockdownem
fot. ZS 2 im. W. Korfantego

Grupa trojga młodych ludzi z grupy sKuMaJ Team - uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, pomimo epidemii podejmują działania wolontariackie. Zachowując rygory reżimu sanitarnego, przeprowadzają zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla dzieci klas I-III oraz przedszkolaków.

Dzieci, szczególnie te najmłodsze potrzebują ruchu, wzajemnych kontaktów. W czasie pandemii wszelka ich aktywność jest ograniczona. Nie jest to dobrym zjawiskiem. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu, tworząca grupę sKuMaJ Team, wpadła na pomysł, aby w ramach wolontariatu urozmaicić najmłodszym ten trudny czas.

- Jako lider grupy jestem bardzo dumny ze wszystkich dzieci, jak i animatorek, z którymi pracuję na co dzień. Otaczanie się pracowitymi, a przede wszystkim chętnymi do działania ludźmi jest dla mnie kluczem do sukcesu. Od samego początku każdy z nas stara się dawać z siebie jak najwięcej. Jest to bardzo ważne i dzięki temu ciągle się rozwijamy. Marta i Julka zawsze mnie wspierają i nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Wiem, że nie zawsze będzie łatwo, ale "RAZEM DAMY RADĘ!" - mówi Jakub Grochowski, lider grupy sKuMaJ Team i uczeń ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Młodzi ludzie przeprowadzili, jak dotąd trzy zajęcia, jakie mają wrażenia z ich przebiegu?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru i wyników naszej akcji. Dzięki niej mogliśmy pokazać, jak ważny dla ludzi jest kontakt z drugim człowiekiem. Nauczyło nas to, że warto walczyć z przeciwnościami losu, nawet w tych trudnych czasach, oraz że zawsze jest czas na oderwanie się od codziennych obowiązków - mówią animatorzy ze sKuMaJ Team oraz uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym" Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym"

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!