Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°17°
22 marca 2021

6 godzin oczekiwania karetek z pacjentami pod szpitalem

6 godzin oczekiwania karetek z pacjentami pod szpitalem
fot. Wojciech Grzesiak

Jastrzębski szpital stał się wyłącznie covidowy. W piątek rozpoczął się transport pacjentów do sąsiednich lecznic. W weekend w godzinach wieczornych przed Izbą Przyjęć oczekiwały karetki z pacjentami covidowymi.

Ksiądz Wojciech Grzesiak, który na co dzień jeździ w karetce z zespołem ratownictwa medycznego, jest na pierwszej linii frontu walki z COVIDEM. Apeluje do ludzi o solidarność i odpowiedzialną postawę w tych trudnych czasach.

-  Każdy z nas medyków chciałby pracować w normalnych warunkach, jak kiedyś. Ale nie możemy. I nie jest to sterowane politycznie czy ekonomicznie. My nie zamykamy restauracji i hoteli, my ratujemy ludzi często "na ostatnim oddechu". Nieraz tych, którzy wcześniej krzyczeli, po co "ten cały cyrk, z zamykaniem i reżimem". Może gdyby "ten cyrk" był traktowany poważnie, nie stałoby tyle karetek pod izbą covidową. Żeby wrócić do czasów normalności, swobody, otwarcia i spokojnych wakacji musimy przejść w reżimie to wszyscy razem - dzieli się refleksjami ksiądz Wojciech Grzesiak.

Ksiądz Wojciech Grzesiak jest ratownikiem medycznym i pracuje w zespole ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. Jest też proboszczem Parafii Katolickiej pw. Świętego Michała Archanioła w Rybniku. W przeszłości był kapelanem w jastrzębskim szpitalu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa! Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa!

Polska cywilizacyjną potęgą? Mają o tym świadczyć dzieci (a w zasadzie ich brak) Polska cywilizacyjną potęgą? Mają o tym świadczyć dzieci (a w zasadzie ich brak)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość25.03.2021 14:41

Czytając komenty poniżej mam wrażenie że w SJZ mieszkają durnie, bojący się żydomasońskich spisków i czipowania.

młody medyk24.03.2021 6:40

Rząd działa po omacku ale próbować trzeba! Dzwonić pod numer 800 190 590
Przygotować sobie nr pesel, który trzeba podać przy rejestracji. Powodzenia!
Ja też niecierpliwie czekam na swoją kolej.

emeryt23.03.2021 10:40

Młody medyk...... Jak się szczepić i gdzie skoro nigdzie nie mogę się zarejestrować 74 lata!! Tak działa rząd.

młody medyk23.03.2021 9:54

Szczepić się! Ci oporni na oddziały covidowe jako wolontariusze. Oczywiście bez maseczek.

Lewak23.03.2021 8:57

Im więcej chorych w szpitalach na Covid, tym mniej miejsca dla innych chorych. Matematyka. Ciężki przebieg koronawirusa zapycha szpitale, tak twierdzą lekarze. Jak jestem chory, idę do lekarza. Wierzę lekarzom. Nie leczę się na faceboku i forach interneowych.

Do Zosia23.03.2021 7:57

Więcej świeżego powietrza, mniej modłów do Rydzyka i ogłądania TVP PiS a uwierz mi covid zniknie, i zobaczysz w swoim chociażby otoczeniu, że trzeba żyć normalnie. Kironowirusy były z nami od lat. grypa nie zrobiła takiego show, szczepionki źle się sprzedawały (oczywiście ludzie zaczęli widzień powikłania). Dziś ZUS podał, że od wielu lat nie było w ich statystykach tylu zgonów emerytów i rencistów. Wirus jest, ale są też inne choroby.I to właśnie te choroby powodują nadmiarowe zgony. Szpital zamknięty, przychodnie dalej to samo. Swoją drogą ma ktoś info czy w przychodniach się po szczepili? Mieli być zamknięci na mies... Mija rok. Mieli się otworzyć jak się zaszczepią, dalej w kombinezonach zamknięci...

s&d szczepionkowy terror23.03.2021 0:02

Doktor Q postawił trafną diagnozę. Ale zaraz trafił na wytresowanego medialnie osobnika pt. zosia... Oj szybko ta plandemia się nie skończy, dopóki tyle baranów wierzy w wersję "ekspertów" na sznurku who/farmacji.
No i biznes szczepionkowy, a raczej ogromny eksperyment medyczny (badania nad tymi "szczepionkami" mają zakończyć się w 2023r. Na kim są obecnie testowane...?).

Gość22.03.2021 19:56

Horror na chorych ludziach :(

Hmmm...22.03.2021 17:13

@9:19...A wiela płacą?

Pukanc się w głowę22.03.2021 16:36

JEDYNY b.dobry szpital specjalistyczny... przekształcony.... Komu ta placówka tak wadzi? Za dużo żyć ratowali, które potencjalnie mogłyby byc jako "zmarł na covida"i zgarnąć kasę z UE ? Niszczyli statystyki ? Przecież jest w Raciborzu zakaźny... Ludzie nie tylko covida mają !!! Inne choroby mają dużo.wiekszy i realny procent zachorowania i śmiertelności.A teraz z ograniczonym dostępem do szpitala specjalistycznego z dobrym sprzętem zapewne ten procent wzrośnie... I zostanie wpisany jako covid. Tyle.w.temacie.

Zosia 22.03.2021 15:44

Panie"Doktor"Takimi mądrościami jest zawalony internet. Może proszę powiedzieć co w takim razie zrobić z tymi ludźmi w karetkach, którzy potrzebują pomocy??? Rozumiem, że symulują?? To jest jakaś paranoja! Tacy jak pan podają w wątpliwość istnienie wirusa, uważają, że powinny odbywać się normalne operacje. To może gdybyśmy nosili maski, bardziej przestrzegali dystansu to nie trzeba by bylo zamykac szpitali? A zapewne jest pan przeciwnikiem masek czy się mylę?

Doktor Q22.03.2021 14:28

Ordynator szpitala zkaźnego:
Proszę Państwa, to jest zbrodnia. Pisałem o tym na wiosnę, że tego typu idiotyczne i nieprzemyślane działania spowodują więcej zgonów, niż COVID-19. Jak Państwo widzicie, wszystko to niestety się potwierdziło. W zeszłym roku mieliśmy 75 tysięcy zgonów z powodu ograniczenia dostępu do służby zdrowia. Rządzących niczego to nie nauczyło i ostatnia rekomendacja jest dowodem na to, że nadal bezmyślnie idą w tym samym kierunku. Głupota jest aż tak widoczna, że nasuwa się podejrzenie, że to nie głupota, a celowe działanie. Obyśmy się jak najszybciej otrząsnęli, gdyż dalsze tkwienie w korona-paranoi będzie kosztowało życie kolejnych tysięcy osób.
Nie będzie poprawy, dopóki zamiast kierować się wynikami randomizowanych badań naukowych, będziemy słuchali przekazów medialnych, wypowiedzi naukowców sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne, których twierdzenia nie są poparte badaniami, natomiast są oni doskonali w obrażaniu tych, którzy się nie zgadzają z ich opinią. Najlepszym dowodem, ile warte są takie opinie, jest fakt, iż posiedzenia Rady Medycznej przy premierze nie są protokołowane, nie zostały też wytworzone jakiekolwiek inne dokumenty. Taką radosną twórczością "walczy się z pandemią". Dlatego właśnie umierają ludzie.

Ordynarny22.03.2021 12:11

Dokładnie Darku show trwa w najlepsze

kkok22.03.2021 11:43

Gdyby chory przebywający na kwarantannie mógł pójść do lekarza kiedy mu się pogorszy, dostałby antybiotyk w porę to nie trafiłoby tyle ludzi do szpitali. Ale on przez telefon ma rozmawiać z doktorem i skąd ten ma wiedzieć co mu jest? Tak nie można traktować ludzi, Znajomy poszedł prywatnie do lekarza , ten przepisał mu antybiotek bo jak powiedzial"dwa dni i masz płuca zajęte". Całe szczęscie , że nie zgłosił sie na test bo na pewno byłby covid. Dzis jest zdrowy i szczęśliwy , tak jak i pan doktor.

Inżynier Bolek22.03.2021 11:25

Teatrzyk dla covidian...

zainteresowana22.03.2021 9:59

Do Darek nie wiesz o czym piszesz ,w szpitalu na oddziałach Covidowych jest dużo pacjentów wszyscy wymagają tlenoterapii lub terapii wysokoprzepływowej ,są podłączeni do respiratorów,są w ciężkich stanach ,życzę dużo zdrowia.

TPW22.03.2021 9:26

Cóż się dzieje z naszym światem?

Cóż się dzieje z naszym światem,
Wszędzie straszą nas mandatem.
Wszelkie prawa odbierane,
I narody zniewalane!

Co się musi tu wydarzyć,
By z hipnozy was wybawić.
Dziennie ludzie ogłupiani
Z każdej strony zastraszani.

Najważniejsze jest szczepienie,
Obiecują nam zbawienie.
Rynek zbytu se stworzyli
Zastrzykami zapełnili.

Ciągle wirus nam wpajany,
Non stop w mediach nagłaśniany.
Nic innego się nie dzieje,
Tylko covid tu szaleje.

Teraz walka o zastrzyki
I dla bydła paszporciki.
Czy nie dziwna to jest sprawa,
Przyjąć zastrzyk to podstawa.

W statystykach wirus znika,
Wyraź dane w procencikach.
To zobaczysz jak go mało,
Chyba Cię tu oszukano?

Zacznij myśleć, nie kodować
Wolność chcą nam zablokować.
My siedzimy i czekamy
W łaskę świń tych popadamy.

Trzeba wrócić się w historii
Tam walczyli by być wolni.
A my wolność oddajemy
Przodków pamięć szkalujemy.

Czas więc wrócić do myślenia,
Czy to w koło nie jest ściema?
Wyłącz media, włącz myślenie,
Czy ty widzisz gdzieś pandemie?

Czas od łączyć się od ścieków
Zacznij myśleć sam człowieku.
Dość powiedzmy ogłupianiu
Czy rozliczyć nadszedł draniów

. 22.03.2021 9:19

Całe grono specjalistów. Filozofów z ubikacji. Bredzących o spiskach covidowych na pęczki.

Ale do roboty w szpitalu jakoś nikt się nie garnie.

Darek22.03.2021 8:32

I z tym się z Tobą ordynarny zgodzę. Show musi trwać, panika musi narastać... Chorzy w lepszym stanie do domu, reszta porozwożona po całym województwie, a szpital 10 piętrowy będzie stał pusty (no może kilku - kilkudziesięciu) pacjentów covidowych przyjmnie. To samo na norodowych, szopka pod publikę. Kuzynka mieszka w Warszawie, żadnych kolejek z karetkami na Narodowy nie ma,cisza nic się tam nie dzieje. Fakt są chorzy, ale Państwo pod przykrywką covid chce pozbyć się jak największą liczbę ludzi schorowanych, starych. ZUS już nie wyrabia w wypłatą świadczeń, chory człowiek jest nie opłacalny i nie potrzebny. Na co było całe to "nie branie odpowiedzialności za żle podjęte decyzję wobec zdrowia pacjenta"... Sami sobie już to wytłumaczcie...

Covid 10 elegancko22.03.2021 8:20

Karetki przyjechały po pacjentów aby przewieźć ich do innych szpitali , a tu już propaganda że przywożą pacjentów z covid , masakra

Do Ordynarny Dziś o 7:5522.03.2021 8:19

przed Izbą Przyjęć oczekiwały karetki z pacjentami covidowymi... edukację skończyłeś na drugiej stronie elementarza? że nie rozumiesz co czytasz .

młody medyk22.03.2021 7:56

Współczuję nienawistnym takim, jak dżastina , bo nienawiść w końcu zniszczy nienawidzącego. Troche pokory wobec tego, co dzieje się na świecie.

Polak22.03.2021 7:56

Co oni zrobili z tym krajem !!!!!!

Ordynarny22.03.2021 7:55

Karetki przyjechały po pacjentów, żeby wywieżć do innych szpitali.

Jaskół22.03.2021 7:20

Jedynie 6 godzin?
Sluszna linie ma nasza wladza.

.22.03.2021 6:55

Dobrze się stało, że właśnie w Jastrzębiu urządzono szpital covidowy.

Inaczej do sporej części naszej populacji by nie dotarło.

Ekolog22.03.2021 6:49

Dlaczego na Krasickiego nie zrobiono szpitala tymczasowego dla covida ....

?????22.03.2021 6:22

Dlaczego Jastrzębie-Zdrój zostało wytypowane jako jednoimienny szpital??
A nie Raciborski zgodnie z jego przenaczeniem??(tzn.choroby zakažne)Przecierz tu nie ma specjalistów tak dobrych jak w Raciborzu.????

Dżastina z Pułnocnej22.03.2021 6:12

Przy całym szacunku dla zaistniałej sytuacji i współczuciu dla osób chorych oczekujących w tych karetkach, ale to zdjęcie jest nieważne, ponieważ nie ma na nim naszej wspaniałej pani prezydent ani naszego pięknego logo!