Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
23 marca 2021

Szpital ma tylko kilka wolnych łóżek covidowych

Szpital ma tylko kilka wolnych łóżek covidowych
fot. WSS 2 Jastrzębie

Zapełniają się łóżka dedykowane pacjentom covidowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. We wtorek rano było jeszcze kilka miejsc wolnych.

Od piątku, 19 marca, jastrzębski szpital został przekształcony w jednoimienny - tylko i wyłącznie dla pacjentów chorych na COVID-19. W weekend można było obserwować kolejki karetek pogotowia z osobami pilnie potrzebującymi hospitalizacji. Byli to chorzy z południowej części województwa śląskiego.

- We wtorek rano zajętych było 122 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Na tę chwilę szpital dysponuje 127 takimi miejscami. Jak widać wolne miejsca zostają sukcesywnie zajmowane - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Przypomnijmy, że pacjentów niecierpiących na COVID-19 obsługuje szpital w Rybniku. Także jastrzębski Oddział Ginekologiczno-Położniczy nie przyjmuje pacjentek z ujemnym wynikiem na koronawirusa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość24.03.2021 14:29

Do kiedy starczy tych kilka łóżek wolnych?

Gość24.03.2021 10:46

Co dzień to więcej głupot dodanych ludzie czekali 6 godz pod szpitalem i co odesłali ich z kwitkiem... Czy do domów... Niech porodówkę wyremontują w końcu stoi ugorem wcześniej szpital budowali to zrobili spółkę...

Mailowy Zenon24.03.2021 9:00

10 pięter i tylko kilka łóżek ????????

Gość24.03.2021 8:57

Kilka wolnych na tyle dziennych zachorowań... Co będzie jutro? Jednych odsyłają do innych szpitali dlaczego z naszego miasta nie przyjmia ino obcych... Chyba trzeba mieć gruby portfel... By się dostać...