Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
24 marca 2021

Nowe mieszkania na ul. Gagarina

Nowe mieszkania na ul. Gagarina
fot. UM jastrzębie

15 lokali tymczasowych powstanie w budynku przy ulicy Gagarina. Są to mieszkania przeznaczone dla osób mających nakaz eksmisji, a nie mają uprawnień do lokalu socjalnego.  

Trwa właśnie adaptacja budynku przy ul. Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Dotychczasowa jego funkcjonalność zostanie zmieniona. W miejsce lokali socjalnych powstaną cztery mieszkania dla niepełnosprawnych w pełnym standardzie. Każde z nich składać się będzie z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mieszkania będą miały powierzchnię ponad 35 metrów kwadratowych.

Oprócz tego w budynku przy ul. Gagarina powstanie 15 lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, które nie mają uprawnień do mieszkań socjalnych. Te będą mieć zgodnie z ustawą, zaniżony standard. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od niespełna 13 do 19 m2, ze wspólnymi toaletami i natryskami.

Dodatkowo w budynku planowany jest remont części użytkowej obiektu, a powstałe pomieszczenia przeznaczone zostaną na działalność Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz pomieszczenie dla sołtysa.

- Koszt robót budowlanych opiewa na 2 miliony 500 tysięcy zł. Póki co wykonano już roboty rozbiórkowe i demontażowe wewnątrz budynku, w tym ścian działowych, instalacji i stolarki drzwiowej. Częściowo skuto warstwę betonu posadzkowego i rozebrano schody zewnętrzne. Wykonane są już przebicia pod instalacje sanitarne, bruzdy pod uziom otokowy (instalacje elektryczne), wykopy pod izolację ścian fundamentowych oraz częściową izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych - informuje jastrzębski magistrat.

W dalszej kolejności w budynku zostanie wykonana termomodernizacja, w tym ocieplenie ścian i dachu, izolacja przeciwwilgociowa i termiczna ścian fundamentowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont centralnego ogrzewania, instalacji wod-kan i elektrycznej. Zostaną również wykonane podjazdy dla osób niepełnosprawnych do części użytkowej i mieszkalnej, a także dojścia do budynku i wyodrębnione miejsce na odpady.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na aplikację promującą miasto. Jest nagroda Konkurs na aplikację promującą miasto. Jest nagroda

Miasto zakupiło piasek do piaskownic Miasto zakupiło piasek do piaskownic

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Nowe joszczymbie25.03.2021 21:20

Nie warto inwestowac w nowe budownictwo dla mlodych bo mlodzi uciekaja z tego bagna. Przeciez to widac ze te miasto upada. Trzyma sie to wszystko na tasmie papierowej i trytytkach. Ale przyjdzie ten dzien ze to wszytsko pier.....
dlatego juz pani A. Przygotowuje nam ten krajobraz upadlosci ... GAGARINA PRZEJMUJE MIASTO ;)

Jaskół25.03.2021 7:29

"To jest zadanie własne gminy!"

Z innych zadan wlasnych gminy, UM wywiazuje sie srednio.

młody medyk25.03.2021 6:31

To jest zadanie własne gminy! Poczytać trochę, zanim zaczniesz hejtować.

Tomek 24.03.2021 20:03

Znowu nierobom , masakra ... Ludzie pracują i muszą kredyty brać a nieroby dzieci naprodukują , kasa co miesiąc wpada i jeszcze chata się buduje , no brawo pani Aniu

Anonim24.03.2021 16:06

Jutro PiS,ę wypowiedzenie z roboty i cześć pieśni.

XxX24.03.2021 14:53

Jakie warunki musze spełnic aby zamieszkac w tym nowym budownictwie ?

Prawdomowny24.03.2021 14:07

To ja poproszę remont kuchni.

Raper klasztorny24.03.2021 9:54

Szkoda mi tych niepełnosprawnych.

Martyna24.03.2021 8:12

I to za pieniadze podatnikow !

Majk z Jejkowic24.03.2021 7:10

O ludzi z nakazem eksmisji w waszej upadającej osadzie górniczej dba się bardziej niż o uczciwych bywateli.

Gdzie macie te szumnie obiecywane nowe miejsca pracy? Gdzie są nowi inwestorzy? Przecież wasza pani burmistrz tak się zarzekała przed swoją pierwsza kadencją i co? Nawet jak była firma KES zainteresowana postawieniem hali to doradca waszej pani Ani skierowała ich do Wodzisławia i tam zainwestowali. No bo jak inaczej, skoro sama jest z Wodzisławia? Gdzie opera, teatr, siedziby ZUS, NFZ, uczelnie wyższe, kolej? Gdzie?

Mały Kopernik24.03.2021 7:01

Rozsądniej i taniej byłoby kupić mieszkania na wolnym rynku niż remontować tę ruderę.