Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
24 marca 2021

Jastrzębska porodówka przyjmuje zdrowe pacjentki

Jastrzębska porodówka przyjmuje zdrowe pacjentki
fot. pixabay

Jastrzębski szpital poinformował o tym, że panie oczekujące dziecka mogą zgłaszać się na Oddział Położniczy. Początkowo śląski urząd wojewódzki przekazywał, że do porodu będą przyjmowane wyłącznie kobiety z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa, jednak zmieniono tę decyzję.

Oddziały: Położniczy, Neonatologiczny oraz Intensywnej Terapii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju będą funkcjonowały jak dotychczas

- To oznacza, że oddział położniczy będzie przyjmował do porodu oraz do diagnostyki patologii ciąży pacjentki "zdrowe" (nie covidowe). Panie oczekujące dziecka mogą urodzić w naszym szpitalu, możliwe są również porody rodzinne na dotychczasowych zasadach. Ze względów bezpieczeństwa, w tym celu zostało wyznaczone osobne wejście do szpitala, tzn. prosimy, aby panie w ciąży kierowały się do wejścia głównego - informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala.

Część ginekologiczna oddziału, zajmująca się m.in. leczeniem chorób narządu rodnego przyjmuje wyłącznie pacjentki, które chorują na COVID-19. Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc od pon.-pt w godzinach od 8: 00 -14.00 na numer 32 47 84 431 lub 32 47 84 586.

Początkowo rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska informowała, że miejsca na jastrzębskiej porodówce są dostępne tylko dla kobiet z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. Następnie szpital ogłosił, że przyjmowane będą panie bez ograniczeń. Zmiana w przekazie informacji tłumaczona jest dynamicznym rozwojem sytuacji. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jastrzębski szpital korzysta z dronów Jastrzębski szpital korzysta z dronów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość25.03.2021 13:21

Nie ma odwiedzin dla rodziców, jeżeli z dzieckiem będzie jakiś problem i będzie musiało zostać dłużej w szpitalu. To tak dla ścisłości, żeby rodzice mieli pełną wiedzę przy wyborze placówki

Martyna24.03.2021 14:16

Buhaaa pieniazki $$$$$$$$$$$$ a gdzie zdrowie pacjentek ?

Gość24.03.2021 14:13

Zmienił bo się wystraszył czy miejsca się znalazły?? Szybko.... Jacy chorzy to są z katarem....??maja kostiumy maski nic nie grozi... Zaopatrzeni zaszczepieni.... Dalej się mogą zarazić... Nie skuteczne szczepionki

Gość24.03.2021 14:10

A chore gdzie?

Gość 24.03.2021 9:24

Bo pewnie tych z dodatnim nie ma....