Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Wesele w Dąbrówce
25 marca 2021

Punkt Narodowego Funduszu Zdrowia w Jastrzębiu

Punkt Narodowego Funduszu Zdrowia w Jastrzębiu
fot. pixabay

W przychodni zdrowia przy ulicy Harcerskiej będzie mieścił się Punkt Obsługi Śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jastrzębianie nie będą musieli już jeździć do Rybnika, aby załatwić różne formalności.

-  To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. O punkt NFZ-u zabiegaliśmy już od trzech lat. Konkretne rozmowy, a także prace nad wyborem i przystosowaniem lokalu zajęły rok. W tej chwili jesteśmy już na ostatniej prostej, niedługo podpisujemy umowę - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Niemal 60-metrowy lokal, znajdujący się w zasobach miasta, został już przystosowany do potrzeb nowej instytucji. W ramach remontu między innymi nieznacznie zmieniono układ pomieszczeń. Zerwano stare posadzki i wykonano nowe, dostosowując tym samym poziom pomieszczeń do poziomu korytarza, a na podłogach zamontowano wykładzinę. Instalacja elektryczna została dostosowana do projektowanych miejsc pracy, a ściany wyrównane i odmalowane. Koszt adaptacji tych pomieszczeń wyniósł 75 tysięcy złotych.

Lokal przeznaczony na punkt  NFZ-u mieści się na I piętrze budynku przychodni zdrowia, wyposażonej w dźwig osobowy. Został on wybrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia spośród propozycji przedstawionych przez Miejski Zarząd Nieruchomości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto będzie leczył mieszkańców? Brakuje lekarzy Kto będzie leczył mieszkańców? Brakuje lekarzy

Zlikwidują jedyną taką przychodnię w mieście Zlikwidują jedyną taką przychodnię w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Tomek26.03.2021 17:04

Ostatnio w necie krążyło pismo z NFZ... Ktoś z Jastrzębia napisał skargę na Przychodnie z Harcerskiej. Gościu trochę po nich pojechał
. Trafił w sedno, opisał co się tam wyprawia. Dostał pismo z NFZ z odlowiedxiă, że oni nie widzą nic złego w funkcjonowaniu tej przychodni. Teraz już wiadomo dlaczego jest NFZw tym miejscu... NFZ popiera to co się tam wyprawia... A pracownicy tam pracujący chodzą pewni, że nikt im nic nie zrobi. Więc jest jak jest...

Ben26.03.2021 11:10

Tylko nie w BUNKRZE na harcerskiej...

Tomek 25.03.2021 22:10

Wow :)

1625.03.2021 22:08

Po co taką instytucję ściągać do miasta jak i tak to będzie zamknięte a informacja na telefon to czy tu czy w Rybniku to dla słuchawki telefonu wszystko jedno a koszty mniejsze dla nas podatników.

Bóldog25.03.2021 21:02

Rok mysleli po siedmiu latach przygotowan. Nic tylko cytowac rudego: ja wam burmistrza nie wybieralem.

Gość25.03.2021 20:34

Jak nie ma kovida, to od 6 rano na Harserskiej są gigantyczne kolejki, do rejestr. , labolatorium, apteki. Nie ma gdzie usiąść, zaparkować, nie wjedziesz, nie wyjedziesz.
UM oderwany od rzeczywistości.

Wyrwał25.03.2021 19:25

"Chyba sobie żarty robicie!"

Urzednicy rok nad tym mysleli, tu nie moze byc bledu.

Dorots 25.03.2021 18:11

Chyba sobie żarty robicie! To degobunkra nie da się dostać, dodzwonić nie ma szans. Chyba crlowe działanie, żeby tam był NFZ, stare wredne babska mają lata praktyki w przeganianiu i ignorowaniu pacjenta. Wejść się tam nie da za żadne skarby, teraz to dopiero będzie ludzi stało przed przychodnia! Tyle budynków pustych w Jastrzębiu a musielo trafić na czarny punkt w naszym mieście! A tak swoją drogą macie jakiś sposób na dostanie się tam?

nasze Jastrzębie25.03.2021 15:43

Pani Hetman za plecami mieszkańców brukiem zabetonowała park , teraz za plecami wywróciła do góry nogami przychodnię. Gdzie Ci pacjenci i pracownicy zaparkują, Pandemia się skończy i urny na dokumenty przed Harcerską znikną. Chyba, że jest to udogodnienie na czas pandemii dla mieszkańców. Nie zdaje sobie Pani sprawy, jak trudno jest zmienić przychodnię, bo brakuje pediatrów, brakuje lekarzy, brakuje poradni specjalistycznych, inne przychodnie nie chcą pacjentów z Harcerskiej, bo nie wyrabiają. Ludzie są schorowani, wizyta prywatnie kosztuje od 200 do 500 zł. Potrzebne są usługi pielęgniarskie, a Pani wcisnęła NFZ, który jest potrzebny, ale nie w tym miejscu. W tej przychodni potrzebne są poradnie specjalistyczne.Rządam wyjaśnień, podobnie proszę o uzasadnienie szefa przychodni.

Grzegorz25.03.2021 14:49

Ma być ZUS i NFZ. Dziękuję , za starania które zostały poczynione. Ale pytanie takie się nasuwa, czy wybór przychodni na Harcerskiej, to żart Prima Aprilis, bo zbliża się 1 kwietnia?Chyba, że dokonano analizy na 7 lat, bo nasi mieszkańcy, to 70 + z chorobami nowotworowymi i układu krążenia, to przychodnia faktycznie nie potrzebna. Młodzi wyjadą. To proponuję otworzyć z 3 hospicja, będą naprawdę potrzebne, onkolodzy już apelują, bo sytuacja w Jastrzębiu jest poważna,dramatyczna. To apel do posła Matusiaka i prezydent.

Lol xd25.03.2021 9:19

W przychodnie na Harcerskiej ????
Przecież do fortu Knox łatwiej się dostać

młody medyk25.03.2021 8:21

Stanęliśmy na wysokości zadania

Jaskół25.03.2021 7:08

"rozmowy, a także prace nad wyborem i przystosowaniem lokalu zajęły rok"

Oto obraz urzedniczej bezproduktywnosci.