Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
1 kwietnia 2021

Uwaga! Ten lek wycofano ze sprzedaży

Uwaga! Ten lek wycofano ze sprzedaży
fot. pixabay

 Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał 38 serii leku Febrisan, leczącego objawy grypy i przeziębienia. 400 opakowań tego leku zostało sprzedanych w naszym mieście. 

Blisko 400 opakowań leku Ferbisan zostało sprzedanych w Jastrzębiu-Zdroju. Jak informuje portal KtoMaLek.pl,  będący partnerem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, wycofanych zostało 38 serii leku Febrisan, który stosowany jest w przypadku leczenia objawów grypy i przeziębienia. Serwis zajmujący się monitorowaniem sprzedaży leków wykrył, że w ostatnich 30 dniach, w Jastrzębiu-Zdroju sprzedano blisko 400 opakowań wycofanych serii leku.

- Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja podmiotu odpowiedzialnego o zidentyfikowaniu wady jakościowej, polegającej na występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szajka wystawiająca fałszywe recepty na morfinę wpadła w ręce policjantów Szajka wystawiająca fałszywe recepty na morfinę wpadła w ręce policjantów

Uwaga! Zmiana apteki całodobowo sprzedającej leki Uwaga! Zmiana apteki całodobowo sprzedającej leki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Olek02.04.2021 6:07

Nie widzialem febrisanu w tabletkach tylko w proszku do rozpuszczania

Aha01.04.2021 23:57

@Jajaja - oświeć nas panie swoją wiedzą medyczna! Jestem pewien że przeprowadziłeś odpowiednie badania albo znasz takie że twierdzisz że grypa to koronawirus. Nie no żartuje widać że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz

Jajaja01.04.2021 10:31

Najlepiej wycofać leki na grypę i nie leczyć się i później koronka będzie. Bo to nic innego jak odmiana grypy. Już niedługo nie będzie wogole leków na grypę byłe by obchnac szczepionki.