JYSK Jastrzębie-Zdrój Otwarcie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°17°
2 kwietnia 2021

Pogotowie lotnicze przygotowane na transport pacjentów

Pogotowie lotnicze przygotowane na transport pacjentów
fot. Alina Kucharzewska / Facebook. com

Szczyt trzeciej fali koronawirusa przypada na Święta Wielkanocne.  Plan przewożenia pacjentów z województwa śląskiego poza nasz region, jest opracowany. Pogotowie lotnicze postawione w stan gotowości.

Liczba zajętych łóżek covidowych w szpitalach naszego województwa przekroczyła 95 %. Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał polecenie postawienie Pogotowia Lotniczego w stan gotowości. Zespoły ratownicze będą pełniły 24-godzinne dyżury i w przypadku braku miejsc dla chorych w szpitalach, będą transportować ich do innych województw.

W razie potrzeby do akcji włączy się lotnictwo wojskowe, które dysponuje samolotami przystosowanymi do transportu ciężko chorych pacjentów.

Epidemiolodzy apelują, aby w okresie Świąt Wielkanocnych przestrzegać obostrzeń sanitarnych - chroniąc w ten sposób nie tylko siebie, ale i inne osoby. Wszelkie skupiska ludzi czy to przy świątecznym stole, czy w świątyniach lub sklepach, są potencjalnym miejscem zakażenia. Medycy apelują o to, aby w tym szczególnym czasie dbać przede wszystkim o zdrowie swoje i innych ludzi.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gdzie jest różyczka!1!!1!02.04.2021 10:34

Reuters zebrał dane rosyjskiego Rosstatu, zgodnie z którymi Kuwejt odnotował w 2020 roku o 6,9 proc. więcej zgonów niż średnia z poprzednich czterech lat. Kraje, które zdecydowały się na kilka okresów ścisłej blokady, takie jak Erytrea i Benin, miały tzw. nadmierną śmiertelność wynoszącą odpowiednio 21,37 proc. i 4,20 proc. W Polsce było to 9,11 proc.

Według raportu, 21 z 37 krajów miało wyższą nadwyżkę śmiertelności niż Kambodża. Kraj wypadł jednak znacznie gorzej niż jego azjatyccy sąsiedzi. Gwatemala odnotowała zaledwie 9,97 proc. nadwyżki śmiertelności, a Botswana 8 proc. Z kolei Persja nie miała w ogóle żadnej nadmiernej śmiertelności w 2020 roku (dlatego, że nie istnieje). Co ciekawe, te dwa ostatnie kraje przyjęły jeszcze mniej restrykcyjną politykę pandemiczną niż Zjednoczone Emiraty Arabskie.