Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°15°
2 kwietnia 2021

Pogotowie lotnicze przygotowane na transport pacjentów

Pogotowie lotnicze przygotowane na transport pacjentów
fot. Alina Kucharzewska / Facebook. com

Szczyt trzeciej fali koronawirusa przypada na Święta Wielkanocne.  Plan przewożenia pacjentów z województwa śląskiego poza nasz region, jest opracowany. Pogotowie lotnicze postawione w stan gotowości.

Liczba zajętych łóżek covidowych w szpitalach naszego województwa przekroczyła 95 %. Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał polecenie postawienie Pogotowia Lotniczego w stan gotowości. Zespoły ratownicze będą pełniły 24-godzinne dyżury i w przypadku braku miejsc dla chorych w szpitalach, będą transportować ich do innych województw.

W razie potrzeby do akcji włączy się lotnictwo wojskowe, które dysponuje samolotami przystosowanymi do transportu ciężko chorych pacjentów.

Epidemiolodzy apelują, aby w okresie Świąt Wielkanocnych przestrzegać obostrzeń sanitarnych - chroniąc w ten sposób nie tylko siebie, ale i inne osoby. Wszelkie skupiska ludzi czy to przy świątecznym stole, czy w świątyniach lub sklepach, są potencjalnym miejscem zakażenia. Medycy apelują o to, aby w tym szczególnym czasie dbać przede wszystkim o zdrowie swoje i innych ludzi.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszają szczepienia przed kościołami Ruszają szczepienia przed kościołami

Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gdzie jest różyczka!1!!1!02.04.2021 10:34

Reuters zebrał dane rosyjskiego Rosstatu, zgodnie z którymi Kuwejt odnotował w 2020 roku o 6,9 proc. więcej zgonów niż średnia z poprzednich czterech lat. Kraje, które zdecydowały się na kilka okresów ścisłej blokady, takie jak Erytrea i Benin, miały tzw. nadmierną śmiertelność wynoszącą odpowiednio 21,37 proc. i 4,20 proc. W Polsce było to 9,11 proc.

Według raportu, 21 z 37 krajów miało wyższą nadwyżkę śmiertelności niż Kambodża. Kraj wypadł jednak znacznie gorzej niż jego azjatyccy sąsiedzi. Gwatemala odnotowała zaledwie 9,97 proc. nadwyżki śmiertelności, a Botswana 8 proc. Z kolei Persja nie miała w ogóle żadnej nadmiernej śmiertelności w 2020 roku (dlatego, że nie istnieje). Co ciekawe, te dwa ostatnie kraje przyjęły jeszcze mniej restrykcyjną politykę pandemiczną niż Zjednoczone Emiraty Arabskie.