Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
7 kwietnia 2021

Rusza testowanie dzieci na COVID-19

Rusza testowanie dzieci na COVID-19
fot. pixabay

Od wtorku każdy, kto podejrzewa, że jego dziecko może być zarażone wirusem COVID-19, może skierować je na test, który potwierdzi lub wykluczy zakażenie. 

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że udostępnia formularz kwalifikacji dzieci na test w kierunku COVID-19. Dokument można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej www.gov.pl/dom. W celu zapisania się na test potrzebny jest profil zaufany. Elektroniczne skierowanie na test zostanie wygenerowane w ciągu godziny.

Rodzic lub opiekun prawny musi odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. możliwego kontaktu dziecka z osobami zakażonymi, czy cierpi na choroby przewlekłe i jakie, jakie objawy są widoczne u dziecka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszają szczepienia przed kościołami Ruszają szczepienia przed kościołami

Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami Jastrzębianie tracą zainteresowanie szczepieniami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość14.04.2021 15:19

Może te dzieci które przedszkola, są, otworem w każdej sytuacji pierwsze zaszczepić... Rodzice ciężko pracują w pocie czoła... Moze wszyscy powinni mieć takie zawody po co inne... I byłoby równouprawnienie... Niby czym one się różnią..czym są lepsze od innych pracujących rodziców... Każdy zawód jest potrzebny bo świat by nie istniał nie miał sensu...

Proszę Kochani Ludzie08.04.2021 16:23

Posłuchajcie,co mówi Ilana Rachel Daniel z Izraela, o tym, co się tam dzieje...

Gość07.04.2021 22:51

Chyba bym musiała rozum postradać

To sem ja07.04.2021 13:19

Hmm... za mało "chorych" i ubywa chętnych do testowania? Na pewno covidianie będą wymazywać swoje dzieci i znów krzywa "zachorowań" wzrośnie...
Paiacowo...

Raper klasztorny07.04.2021 10:55

Trochę późnawo...