Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
15 kwietnia 2021

Uczniowie "Korfantego" pomagają dzieciom

Uczniowie "Korfantego" pomagają dzieciom
fot. ZS 2 im. W. Korfantego

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego wpadli na pomysł, aby w okresie świątecznym wesprzeć Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i zorganizowali zbiórkę książek dla małych pacjentów.

Uczennica „Korfantego” Weronika z klasy III „e” Technikum zainicjowała akcję polegającą na zbiórce książek dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Społeczność szkoły zebrała 60 nowych książek o różnorodnej tematyce, które zostały przekazane do lecznicy.

- Dzięki Wam szpitalna biblioteczka powiększy się, a nasi pacjenci będą mogli wybrać coś dla siebie z listy ciekawych tytułów książek. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo panującej pandemii, znaleźli czas na zakupienie książki i wsparcie naszej akcji. Szczególne słowa uznania dla Weroniki z klasy III „e” Technikum - inicjatorki i koordynatorki akcji – dziękowała Magdalena Handkiewicz z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

To nie pierwsza taka akcja w „Korfantym”

- Przeprowadziliśmy akcję zbiórki niezbędnych środków na rzecz chorych z oddziału covidowego jastrzębskiego szpitala. Teraz uczennica zainicjowała akcję na rzecz dzieci przebywających w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Takie działania młodzieży cieszą, bo pokazują, że potrafią zauważyć drugiego człowieka i starają się okazać pomoc i wsparcie - mówi dyrektor szkoły Ewa Mentel.

W dobie pandemii klasa psychologiczna ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego ma okazję w praktyce poznać złożoność zjawiska, jakim jest ogólnoświatowa epidemia, również w aspekcie psychologicznym.

- Zbiórka, która przeprowadziliśmy w naszej szkole. Pozwoliła nam okazać wsparcie dla naszych rówieśników w szpitalu. Możemy, chociaż w ten sposób okazać im nasze wsparcie - mówił Kamil, uczeń klasy psychologicznej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!