Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
20 kwietnia 2021

Uwaga! Oszuści udają pracowników OPS

Uwaga! Oszuści udają pracowników OPS
fot. OPS Jastrzębie

Oszuści udający pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej chodzą po mieszkaniach i wypytują lokatorów o miejsce przechowania pieniędzy. Jastrzębski OPS przestrzega przed takimi sytuacjami.

Pukają do drzwi mieszkań jastrzębian. Mówią, że są pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej. Interesują się tym, gdzie są przechowywane oszczędności czy kosztowne przedmioty. Nie mają jednak legitymacji służbowej i nie potrafią się poprzez to uwiarygodnić.

OPS przestrzega przed taki osobami i radzi jak rozróżnić przestępcę od prawdziwego pracownika opieki społecznej.  W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej od razu zawiadomić policję.

  • Pierwszym sposobem weryfikacji pracownika socjalnego jest poproszenie go o okazanie legitymacji służbowej – posiada ją każdy pracownik jastrzębskiego OPS-u. Prosimy nie wpuszczać do domów osób, które odmawiają jej okazania.
  • W przypadku wątpliwości tożsamość pracownika socjalnego można sprawdzić, dzwoniąc do Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer 32 43 49 657.
  • Pracownik socjalny powinien mieć przy sobie kwestionariusz rodzinnego wywiadu środowiskowego, który wypełnia razem z rodziną.
  • Pracownik socjalny nigdy nie prosi o pokazanie oszczędności ani nie pyta, gdzie zostały ukryte. Nie prosi też o gotówkę.
  • Pracownik socjalny nie prosi o kawę czy herbatę – taka prośba może mieć na celu odwrócenie uwagi. Oszust wykorzystuje ją, by zostać na chwilę sam.
  • Pracownicy socjalni nie zaczepiają ludzi na ulicy, nie proponują możliwości otrzymania dofinansowania. Nigdy też nie przydzielają pomocy finansowej bez przeprowadzenia wywiadu i wydania decyzji administracyjnej.
Polub i udostępnij
Czytaj też

57-latka została oszukana na 4 tys. zł 57-latka została oszukana na 4 tys. zł

"Podpisują dokumenty bez czytania" "Podpisują dokumenty bez czytania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość22.04.2021 8:10

Na Wielkopolskiej w bloku 106 trójka dzieci puka do wszystkich mieszkań i pożycza złotówkę. Wielkopolska słynie z tego, że dzieci robią co chcą, a samotny spacer dziecka w środku nocy to nic nadzwyczajnego.