Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°12°
21 kwietnia 2021

Będą masowe szczepienia w hali widowiskowo-sportowej

Będą masowe szczepienia w hali widowiskowo-sportowej
fot. MoSiR

Jeszcze tylko ostatnie formalności i hala widowiskowo-sportowa będzie mogła służyć za miejsce do masowych szczepień jastrzębian przeciwko koronawirusa.

- Naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby jastrzębian w maksymalnie krótkim czasie. Dla ich dobra i w trosce o ich zdrowie, oczywiście. Chcemy, by jastrzębianie jak najszybciej wrócili do normalności – argumentuje prezydent Anna Hetman.

Zgodnie z wymogami rządowymi miasto Jastrzębie-Zdrój zobowiązane jest do utworzenia jednego punktu, który dziennie powinien szczepić minimum 500 osób. Jastrzębie-Zdrój chce pójść dalej.

- Zaproponowaliśmy NFZ dwie lokalizacje. Obie przeszły wstępną weryfikacje. A to oznacza, że dziennie w naszym mieście będziemy mogli szczepić nawet 1000 osób. Jesteśmy na to gotowi. Teraz czekamy na decyzję NFZ-u - mówi Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta.

Punkty szczepień wskazane przez miasto to hala widowiskowo-sportowa oraz siedziba Biznesu na okrągło (budynek dworca autobusowego). 22 kwietnia pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia mają ostatecznie zatwierdzić pierwszy z punktów (halę widowiskowo-sportową).

Najprawdopodobniej szczepienia rozpoczną się już 4 maja, choć istnieje szansa, że ruszą jeszcze w kwietniu. Miasto jest gotowe.

Szczepienia będą się odbywały tak jak dotychczas, na podstawie skierowań. Szczegóły, w tym numery telefonów do punktów, podamy po kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie ciągle zakażają się wirusem i umierają Jastrzębianie ciągle zakażają się wirusem i umierają

W hali zaszczepiono pół tysiąca osób W hali zaszczepiono pół tysiąca osób

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Emeryt23.04.2021 6:33

Tak po prawdzie gdybym miał czekać na szczepienie w Jastrzębiu to ze względu na swój wiek 74 l mogłoby być różnie i zaszczepiłem się trochę dalej a na hali jak ruszą szczepienia to ja pojadę po drugą dawkę. Widać jest sporo zwolenników dojnej zmiany nie szanujących Pani Prezydent a ja jestem innego zdania; Wszystkiego dobrego życzę tej Pani od której otrzymałem Dyplom za 50 lat w związku małżeńskim.

I oni tak wszyscy! 22.04.2021 16:24

Ta "prezydent" to nigdy sama nic nie może.Musi dostać wytyczne z centrali od pana posła z PeŁo i jak on zezwoli to wtedy udaje,że coś robi.
Dlatego jesteśmy najsłabiej wyszczepienia Polsce mówili o tym w telewizorze.

Szogun z Marklowic22.04.2021 12:48

@młody medyk

"Przecież w tym temacie Pani Prezydent sama nie może działać."

A w jakim temacie może? Otóż w żadnym i dlatego powinna natychmiast a najlepiej od razu podać się do dymisji

Czerstwy lagun22.04.2021 11:23

"Dżokery, rapery i inne hejtery! Wstydźcie się niekompetencji i ogromnych braków wiedzy."

Droga urzedniczko / drogi urzedniku. Nalezy wpierw zweryfikowac potencjal intelektualny zasobu ludzkiego UM, zanim przystapi sie do krytyki ludzi, ktorzy bezproduktywna, a w czasie pandemii, nawet niedostepna mase pracownikow utrzymuja.

Raper klasztorny22.04.2021 8:35

To nie hejterstwo. Stwierdzenie, że ta pani przez tyle lat swojej kadencji prawie nic nie zrobiła poza zatrudnianiem doradców to powszechnie znany fakt

Prawdomowny22.04.2021 7:14

@Gość21.04.2021 19:11: nie mogą w przychodni bo nikt by na to nie zwrócił uwagi a hala to brzmi medialnie i utrwala w stadzie przekonanie o zagrożeniu, otwiera niedowiarkom oczy na ścielące się na ulicach ciała umarłych w wyniku przypadkowego wirusa, który już zdziesiątkował swiat. Normalnie już nie będzie, wajcha została przestawiona, znajdujemy się w fazie przejściowej do nowego ładu i porządku.

młody medyk22.04.2021 6:57

Dżokery, rapery i inne hejtery! Wstydźcie się niekompetencji i ogromnych braków wiedzy. Przecież w tym temacie Pani Prezydent sama nie może działać. Trochę najpierw poczytaj, a potem pisz bzdury. I zostawcie już tę nienawiść do rządzących, bo jeszcze będziecie ich znosić. Nie lepiej życzyć miastu sukcesów, a nie ciągle opluwać.

Gość21.04.2021 19:18

Nie po to mamy przychodnie zdrowia by się szczepić gdzieś po kątach. Jeździć po innych miastach... Przychodnie zlikfidowac najlepiej.. Stoją ugorem nie potrzebne..

Gość21.04.2021 19:11

W jeden dzień 500 osób chcą moga, mogą jak chcą... A w przychodniach nie można.. Po co stoją..puste......wolontariusze będą szczepić.? To może lepiej samemu sie zaszczepić...

@ Czesrstwy lagun21.04.2021 15:34

To nie symbioza, to antagonizm jak już. Pisozj... Władza nie może zaakceptować miejsc w tym chorym kraju, w których nie rządzą. Ale same polaczki sobie taką centralna władzę wybrały i ani trochę was nie żałuję. I tych tępych ryli też bo dzięki nim w SJZ jarki i inne patałachy wygrały.

Pokaż wszystkie opinie (24)