Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
Wielka sława to żart
21 kwietnia 2021

Biblioteka rozdaje torebki z nasionami

Biblioteka rozdaje torebki z nasionami
fot. pixabay

22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi będzie można bezpłatnie otrzymać torebkę z nasionami kwiatów. Będzie to okazja do posadzenia łąki kwietnej. Wystarczy jutro przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Wielkopolskiej. 

Miejska Bilbioteka Publiczna będzie rozdawać torebki z nasionami 22 kwietnia od godziny 12:00. Do rozdania jest ponad 100 paczuszek z mieszanką jednorocznych kwiatów. W ten sposób można stworzyć łąkę kwietną koło swojego bloku, domu lub na działce. Takie łąki są nie tylko piękne. Poza walorami estetycznymi dają też korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Są schronieniem dla owadów zapylających, sprzyjają utrzymaniu bioróżnorodności i pomagają oszczędzać wodę i zapobiegać suszy. Zatrzymują wodę, a potem uwalniają ją do gruntu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z koszeniem trawy? Kiedy rośnie najmocniej? Co z koszeniem trawy? Kiedy rośnie najmocniej?

Jastrzębie pełne łąk kwiatowych Jastrzębie pełne łąk kwiatowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gutek22.04.2021 13:22

Byłem wziąłem torebeczkę nasion, ale najlepsze jest to że kolejce po nasiona spotkałem kolegę z pracy, który mieszka w Świerklanach!!!

JestSuperJestSuper22.04.2021 11:52

Przecież pandemia jest! Trzeba ograniczyć kontakty z ludźmi!

Boryniok21.04.2021 20:51

A nasz kulawy niedoszły kościelny poleci po kilkanaście torebek? Bo jak coś dają za darmo a szczególnie miasto daje to on pierwszy jest po to żeby mieć. Znowu se schowie do szafy i będzie pokazywał albo chwalił się pod kościołem ile to on tego ma.

młody medyk21.04.2021 19:11

"Może to wpłynie na głupców, prostaków, pseudo ludzi, którzy nie rozumieją"

Urzednikow, znaczy

Świetna pomysł21.04.2021 18:11

Może to wpłynie na głupców, prostaków, pseudo ludzi, którzy nie rozumieją, że należy szanować nasze otoczenie oraz innych mieszkańców. Wzajemna prosta pomoc, choćby przytrzymanie drzwi wejściowych do bloku, zwracanie uwagę aby innym nie przeszkadzać w ich mieszkaniu. Głośna muzyka sąsiadów, czy na zewnątrz z aut prostaczków to też objaw szacunku.
Szkoda, że tak niewielu mieszkańców, zwłaszcza młodych to rozumie. Chyba do tego nie dorastają. A nikt łącznie z rodzicami nie wymaga tego od nich.

Czerstwy lagun21.04.2021 14:06

"Takie łąki są nie tylko piękne. Poza walorami estetycznymi dają też korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Są schronieniem dla owadów zapylających, sprzyjają utrzymaniu bioróżnorodności i? pomagają oszczędzać wodę i zapobiegać suszy."

I rownolegle UM betonuje coraz to wieksze przestrzenie.