Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°20°
22 kwietnia 2021

Ostatni dzwonek na zdobycie pieniędzy

Ostatni dzwonek na zdobycie pieniędzy
fot. pixabay

W piątek kończy się nabór wniosków o dotację na zakup montaż urządzeń grzewczych oraz urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Złożono już ponad 1 tys. wniosków.

Mieszkańcy złożyli ponad 1 tys. wniosków do Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Jednak pula przeznaczona na ten cel jest na ukończeniu. Ostatnim dniem przyjmowania wniosków jest piątek, 23 kwietnia.

Suma środków przeznaczonych na wymianę urządzeń wynosiła 3 mln zł, jednak w związku z dużym zainteresowaniem miasto postanowiło zwiększyć ją o 1 mln zł. Na dofinansowania urządzeń wytwarzających zieloną energię oraz na wymianę kotłów od 2016 roku do mieszkańców trafiło prawie 14 mln złotych.

- Zaangażowanie jastrzębian w działania proekologiczne jest bardzo duże, niejednokrotnie przewyższa mieszkańców dużo większych miast. Już pozbyliśmy się około 1200 starych kotłów, to bardzo dobry wskaźnik - mówi Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Nadal można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego oraz urządzeń służących retencjonowaniu wód opadowych i roztopowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pokoloruj blok i wygraj 5000 zł Pokoloruj blok i wygraj 5000 zł

Zasadź drzewo na Dzień Ziemi Zasadź drzewo na Dzień Ziemi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
1622.04.2021 20:49

?Wciąż można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego?

Co z tego że można się starać jak miasto i wodociągi mają to w du? i nie chcą przeciągnąć swojej rury o 300 metrów.
A co gorsze chcieliśmy sami zainwestować i zapłacić te 300 metrów żeby nas podłączono i NIE MOŻNA miasto i wodociągi kategorycznie się sprzeciwiają!