Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
22 kwietnia 2021

Ostatni dzwonek na zdobycie pieniędzy

Ostatni dzwonek na zdobycie pieniędzy
fot. pixabay

W piątek kończy się nabór wniosków o dotację na zakup montaż urządzeń grzewczych oraz urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Złożono już ponad 1 tys. wniosków.

Mieszkańcy złożyli ponad 1 tys. wniosków do Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Jednak pula przeznaczona na ten cel jest na ukończeniu. Ostatnim dniem przyjmowania wniosków jest piątek, 23 kwietnia.

Suma środków przeznaczonych na wymianę urządzeń wynosiła 3 mln zł, jednak w związku z dużym zainteresowaniem miasto postanowiło zwiększyć ją o 1 mln zł. Na dofinansowania urządzeń wytwarzających zieloną energię oraz na wymianę kotłów od 2016 roku do mieszkańców trafiło prawie 14 mln złotych.

- Zaangażowanie jastrzębian w działania proekologiczne jest bardzo duże, niejednokrotnie przewyższa mieszkańców dużo większych miast. Już pozbyliśmy się około 1200 starych kotłów, to bardzo dobry wskaźnik - mówi Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Nadal można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego oraz urządzeń służących retencjonowaniu wód opadowych i roztopowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zdobyć dofinansowanie do auta elektrycznego Można zdobyć dofinansowanie do auta elektrycznego

Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych Mieszkańcy nadal nie wymienili kotłów grzewczych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
1622.04.2021 20:49

?Wciąż można składać wnioski o dotację celową na budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynku mieszkalnego?

Co z tego że można się starać jak miasto i wodociągi mają to w du? i nie chcą przeciągnąć swojej rury o 300 metrów.
A co gorsze chcieliśmy sami zainwestować i zapłacić te 300 metrów żeby nas podłączono i NIE MOŻNA miasto i wodociągi kategorycznie się sprzeciwiają!