Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
26 kwietnia 2021

Miasto zdobyło milion złotych na przebudowę drogi

Miasto zdobyło milion złotych na przebudowę drogi
fot. UM / Łukasz Parylak

Milion złotych dofinansowania udało się pozyskać miejskim urzędnikom na przebudowę i rozbudowę drogi - ulicy Wyzwolenia.  Już ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy. 

Pieniądze na modernizację ulicy Wyzwolenia pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych).

- W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy, a tu taka dobra wiadomość do nas dotarła. Oczywiście cieszymy się z tego, a dofinansowanie traktujemy jako wyraz aprobaty dla naszych starań o infrastrukturę naszego miasta – komentuje prezydent Anna Hetman.

Projekt polegać będzie na przebudowie odcinka ulicy Wyzwolenia od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. W ramach zadania na wyżej wymienionym odcinku zostaną zbudowane pobocza, chodniki, ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem. Przebudowane będą również trzy skrzyżowania (ul. Wyzwolenia z ul. Kołłątaja, ul. Wyzwolenia z ul. Kilińskiego, ul. Wyzwolenia z ul. Żwirki i Wigury).

- Obecnie odcinek ten jest w bardzo złym stanie technicznym, nie posiada chodników ani oświetlenia. Istniejące pobocza gruntowe w wielu miejscach nie spełniają  podstawowych parametrów technicznych - są one nieutwardzone, ulegają zwężeniu i podwyższeniu. Najwyższy czas to zmienić – podsumowuje Anna Hetman

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mężczyzna ranny w wypadku na Drodze Głównej Południowej Mężczyzna ranny w wypadku na Drodze Głównej Południowej

Zapisy na ekstremalną drogę krzyżową ruszyły Zapisy na ekstremalną drogę krzyżową ruszyły

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość27.04.2021 17:12

Proszę o szczegółowy opis jak miasto zdobyło takie fundusze. Ile walk i wysiłku włożyło.

Pol27.04.2021 14:08

Ta róbcie drogi w sołectwach dookoła a centrum jak po wojnie wygląda

Wkurzony27.04.2021 9:07

Mieszkam przy tej drodze od zawsze. Chodzić nią pieszo, to akt wyjątkowej odwagi. Brak pobocza, oświetlenia, ruch jak na drodze krajowej. W szczycie, średnio na 1minutę przejeżdża 100 samochodów. Czy ktoś z tego betonowego UM o tym wie? nie sądzę. Bo nie daj Boże okazało by się, że trzeba przeprowadzić badanie natężenia hałasu i zainwestować w ekrany akustyczne - wówczas ten milion wystarczyłby na 10 m drogi. Co drugi samochód przekracza ograniczenie do 50km/h. Oczywiście milicja ma to w 4 literach. Jeśli się już pojawią, to może dwa razy w roku. W sumę im się nie dziwię. Dziś muszą skupić się na walce z wrogami władzy ludowej. Niestety, nasuwa się jedna refleksja. Ta droga jest jak to miasto, w stanie kompletnego rozpadu z 30 letnimi obietnicami zmian.

młody medyk27.04.2021 6:58

Gdzie są teraz ci szczekacze, którzy piszą, że miasto nie stara się o środki zewnętrzne? Wstydźcie się i sami weźcie do roboty. Brawo dla naszego pięknego, zielonego miasta.

abc26.04.2021 20:03

to nie ta droga ktora niedawno byla remontowana (przebudowa skrzyzowania + niekonczacy sie remont jednego w najmniejszy mostkow ?)

I oni tak wszyscy! 26.04.2021 15:54

Bez łaski urzędasy .Jesteście od tego jak....

Szogun z Marklowic26.04.2021 12:56

@Beka z leminga

To niepriorytetowy kierunek.

Największy nacisk kładzie się na drogę Jastrzębie-Wodzisław, żeby pracownicy UM i JSW mieli ludzkie warunki.

Mieszkaniec 26.04.2021 10:57

A co z dalszą częścią ulicy Wyzwolenia??
Od skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury (szczególnie na wysokości ROD Malwa) oraz do skrzyżowania z ulicą Chlebową, aż do końca ulicy Wyzwolenia stan ulicy jest makabryczny.

Beka z leminga26.04.2021 8:37

Kiedy remonty drogi Jastrzębie-Zory???? Nawierzchnia dramat! A.to był jeden z postulatów obecnej Pani Prezydent....