KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Wynajmij biuro od 2 zł
28 kwietnia 2021

Fałszywi policjanci działają na terenie miasta

Fałszywi policjanci działają na terenie miasta
fot. KMP Jastrzebie

Przestępcy nadal oszukują starsze osoby, wyłudzając od nich pieniądze. Najczęściej podają się za policjantów. W poniedziałek miały miejsce dwie próby oszukania seniorów. 

W poniedziałek dwa razy podjęto próbę oszukania jastrzębskich seniorów. Ofiarą przestępcy padła mieszkanka Bzia. Została poinformowana, że odnaleziono jej podrobiony dowód osobisty. Rzekomy policjant wypytał ją, w jakim banku ma konto oraz ile posiada oszczędności.

- Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby chronić się przed utratą oszczędności ma iść do banku, wypłacić pieniążki i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do banku, wybrała oszczędności i udała się we wskazane miejsce, gdzie czekał na nią oszust. Kobieta, gdy przybyła na miejsce i zobaczyła mężczyznę w maseczce, nabrała podejrzeń, że może to być oszust i nie przekazała pieniędzy oczekującemu - informuje, asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kolejna próba oszustwa miała miejsce około godziny 11:00 w Zdroju. Kobieta otrzymała telefon, że odnaleziono jej podrobiony dowód osobisty, a ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów, mogących włamać się do mieszkania. Jastrzębianka natychmiast zawiadomiła policję.

Mundurowi ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. Apelują do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto poznaje tego mężczyznę? [video] Kto poznaje tego mężczyznę? [video]

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
mało was04.05.2021 15:27

Policja zajęta jest pilnowaniem pewnego towarzysza mieszkającego w stolicy na Żoliborzu.

Buła01.05.2021 9:22

Do Os. Przyjaźń - pewnie jastrzębscy pseudo gangsterzy raperzy nagrywali kolejny żałosny teledysk.

kmp29.04.2021 9:41

Do teściowej też pewnego razu zadzwonił "wnuczek", który musiał zapłacić za spowodowany wypadek. Nie wiem skąd wziął się jej pomysł, ale zapytała "wnuczka" który ząb ma zaplombowany. I skończyła się rozmowa. Nawiasem mówiąc wtedy wnuczek miał 2 latka.

Do Eon29.04.2021 8:14

Lecz łep

Eon28.04.2021 12:04

Policji już nie ma. Jest PISlicja.

Dżordż Lowerboj28.04.2021 12:02

@Os. Przyjaźń

To był tak zwany flashmob. Nie mylić ze Spongebobem.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie. Jeśli jeszcze mogłbym jakoś pomóc, służę.

Ziuta28.04.2021 9:37

Cieszę się że nie pałują i nie łamią kości.Telefony często dzwonią,najlepiej nie odbierać.

Gość28.04.2021 9:09

Każde dziecko wie, że "prawdziwi" policjanci nie rozmawiają z mieszkańcami, tylko śpią w ustronnych miejscach.

Os. Przyjaźń28.04.2021 9:02

U nas wczoraj miała miejsce dziwna akcja. Może ktoś coś wie. Około godziny 21 przyjechał radiowóz a za nim BMW, z BMW wysiadło 2 kolesi, jeden z aparatem zaczął robić zdjęcia radiowozu, potem wysiedli policjanci i wyglądało to jakby ten z aparatem wszystko nagrywał, a ten drugi rapował przed policjantami. Po jakiś 30 minutach przyjechała karetka, niestety nie wiem kto wylądował w jej wnętrzu ale na pewno ktoś tam był, bo stali tak że było widać jakie czynności wykonują w środku. Cała ta dziwna sytuacja trwała z godzinę co najmniej. Jak ktoś coś wie niech da znać, bo bardzo mnie to zaciekawiło. Dodam że nie jestem znudzoną życiem babką z okna, poprostu wracając do domu zauważyłam całą sytuację i dalszy jej przebieg obserwowałam z okna.

Misio28.04.2021 8:32

Skąd pewność że to fałszywi policjanci ? W tym tygodniu zawinęło CBSP sutenerów- policjantów z Wrocławia.

Człowiek z granulatu28.04.2021 8:25

Bajki z mchu i paproci .... a ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów, a w parku mieszkają krasnale.... hahahhaha

Gość28.04.2021 8:16

Skoro nie ma prawdziwych, to działają fałszywi. Fałszywym przynajmniej się chce.