KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
29 kwietnia 2021

Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu

Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu
fot. WSS 2 Jastrzębie

Osoby cierpiące na choroby serca niejednokrotnie mają wszczepiony specjalny rozrusznik, który stymuluje pracę tego ważnego organu. Pacjenci nie muszą już jeździć na kontrole tego urządzenia do Katowic, mogą to zrobić w jastrzębskim szpitalu.

- Rozrusznik serca to urządzenie służące do elektrycznego pobudzania rytmu serca, powodujące skurcze i regulującym jego pracę. Rozrusznik wszczepiany jest pod skórę, a gdy zajdzie taka potrzeba, stymuluje serce do prawidłowej pracy. Sama procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent podczas zabiegu jest przytomny i pozostaje w kontakcie z personelem - mówi Łukasz Otremba, lekarz oddziału kardiologiczno-wewnętrznego zajmujący się m. in. wszczepianiem rozruszników.

Stymulator należy systematycznie kontrolować. Można to zrobić w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu. Utworzono tam pracownię kontroli urządzeń wszczepialnych. Mieszkańcy naszego regionu, którzy musieli odbywać podróże do ośrodków w Katowicach lub Zabrzu, mogą pozostać pod opieką poradni przyszpitalnej WSS2. Te wizyty pomogą ustalić, czy u pacjenta wystąpiły zaburzenia pracy serca, sprawdzić stan techniczny urządzenia, a w razie potrzeby dokonać przeprogramowania.

Zarówno osoby, które miały wszczepiony rozrusznik w naszej placówce, jak i osoby z innych szpitali mogą zarejestrować się na wizytę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto przekazało sprzęt dla szpitala Miasto przekazało sprzęt dla szpitala

Szpital znosi  testy na COVID przed przyjęciem na oddział Szpital znosi testy na COVID przed przyjęciem na oddział

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Misio29.04.2021 22:41

Powodzenia, nasi jaszczempsy specjaliści pomogą wybrać się na tamten świat ! PS. Dr "złotówka" jeszcze pracuje czy go już zwinęli ?