Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
4 maja 2021

Niszczą samochody na parkingach

Niszczą samochody na parkingach
fot. KMP Jastrzebie

Złodzieje kradną katalizatory, wycinając je z samochodów znajdujących się na parkingach. Ostatnio taka próba została podjęta przed kopalnią Borynia.

Łupem złodziei padają samochody, a dokładnie katalizatory, które są z nich wyrywane. W czasie tego procederu niszczone są pojazdy, narażając ich właścicieli na koszty.

- Na parkingu KWK Borynia dwóch mężczyzn próbowało za pomocą szlifierki ukraść katalizator z jednego z zaparkowanych tam pojazdów. Zostali spłoszeni przez świadka. Jeden z podejrzanych ubrany był w spodnie czarno-pomarańczowe, jasne włosy spięte w kucyk. Drugi miał czarną czapkę z daszkiem, czarną bluzę i spodnie jeansowe. Mężczyźni byli w wieku około 30 lat - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W każdym z przypadków gdzie został skradziony katalizator właściciele pojazdów po uruchomieniu samochodu, usłyszeli bardzo głośną pracę silnika.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności.

- Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym natychmiast policję pod nr 997, wtedy zwiększymy szansę na zatrzymanie podejrzanych na gorącym uczynku - radzi policjantka.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach

Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Czochraty Kodżak06.05.2021 5:50

Górnicy na traktory!

Albo na małe fiaty 126p.

Wówczas nie będzie czego kraść.

Czarek05.05.2021 11:02

Trzeba kupić sobie auto elektryczne i po problemie.

Boryniarz05.05.2021 11:01

To może JSW zamiast miliona kamer na dole kopalni, na powierzchni i zakładach przerobczych zainstaluje parę na parkingach? A może te tłumy ochroniarzy na bramach wysyłać parami na obchody?

Gerda Zamkowa05.05.2021 6:23

@Wystarczy zadziałać

A ten znowu to samo. Weź się chłopie ogarnij, wyjdź gdzieś z domu, a nie wiecznie wisisz na tym balkonie. Wyjedź gdzieś, kup sobie działkę albo rower i pojeździj po żelaznym szlaku rowerowym. A jeszcze lepiej to kup sobie rolki i pójdź do skateparku koło urzędu. Spotkasz tam znajome twarze, które widzisz często z balkonu.

Wystarczy zadziałać04.05.2021 15:25

Zapraszamy na skatepark koło Urzędu Miasta. Głośne granie z samochodów, szybkie wjazdy i wyjazdy nie patrząc na kręcące się dzieci. Fiat S.....99 szaleje na tym parkingu.
Czy my mamy się nimi zająć? Powybijać im szyby i zrobić kuku. Gdzie policja i Strażnicy miejscy, którzy mają bardzo blisko. Są też tam kamery.

Gość04.05.2021 9:35

Był monitoring na tym dużym parkingu to go zlikwidowali bo za dużo ludzi chodziło z każdą zrobioną ryską czy inną duperelą przez inny samochód i ochrona miała tych ''klientów'' już pełną rzyć to zlikwidowali kamery i teraz złodzieje mają tam czyste eldorado,odludzie , cisza , spokój nic tylko kraść.

Andrzej 04.05.2021 9:15

Up.....lać łapy i 1 stopę

Czochraty Kodżak04.05.2021 8:43

Ja w moim Wartburgu nie mam czegoś takiego jak katalizator, więc z definicji jestem bezpieczny. Polecam wam.

XxX04.05.2021 8:24

Co mam zrobić ? zadzwonić na milicję ? haha ... uznaję to jako żart. Jeśli zauważysz że ktoś się "kręci " koło samochodu, to podbiegasz, pierwszy kop na opamiętanie, drugi na przyszłość a trzeci żeby przyśpieszyć jego ruchy jak będzie uciekać :)

Majk z Jejkowic04.05.2021 7:58

Katalizator z dwudziestoletniego Paserati?

Przecież górnicy niczym innym nie jeżdżą.

Czerstwy lagun04.05.2021 7:53

Trzeci swiat.

Donaten04.05.2021 7:45

Na osiedlu Zofiówka samochody SR SWD SZO SCI zniszczyły całą infrastrukturę, parkując gdzie popadnie i nie szanując Jastrzębia, miasta ktore im daje prace.