Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
BS Kredyt bez gwiazdek
11 maja 2021

Grupa od dobrych emocji zakończyła projekt

Grupa od dobrych emocji zakończyła projekt
fot. sKuMaJ Team

Grupa trojga uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zakończyła projekt „Oswoić epidemię”. Z proponowanych przez nich zajęć skorzystała ponad setka dzieci. 

Młodzi ludzie wpadli na pomysł, aby w czasie pandemii - a dokładnie pomiędzy drugą a trzecią falą – zrealizować projekt społeczny stawiający na dobre, pozytywne emocje.

Julia Drąg, Marta Zabrzańska i Jakub Grochowski, uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oraz założyciele grupy sKuMaJ Team, przeprowadzili zajęcia rekreacyjno-ruchowe w dwóch przedszkolach i jednej szkole podstawowej - PP 8, PP 18 i SP 18. Oprócz tego uczniowie przygotowali opis zabaw dla dzieci i rozesłali go do ponad 100 placówek z naszego regionu. 

Młodzież zaproponowała dzieciom zajęcia kładące nacisk na beztroską zabawę, wspólne odczuwanie dobrych, pozytywnych emocji, udzielania sobie wsparcia przez grupę.Jak się okazało, są to wartości niezbędne w życiu człowieka, bez których nie może się on obejść. Rozwój techniki, łączy internetowych oraz różnorodnych portali społecznościach może jedynie w części zaspokoić potrzeby człowieka w tym zakresie.  Po raz kolejny potwierdziło się przekonanie, że nic nie jest  w stanie zastąpić relacji pomiędzy ludźmi, także tymi najmłodszymi.

- Naszym zdaniem dzieci bawiły się bardzo dobrze i właśnie tego im było trzeba. Były uśmiechnięte, energiczne i pełne chęci do zabawy, a właśnie na tym nam zależało, więc osiągnęliśmy swój cel - po części oswoiliśmy pandemię i pokazaliśmy, że w tak trudnych czasach da się zrobić coś nowego, coś, co odciągnie nas od codziennego, covidowego stresu.  Dzieci przez ten czas mogły się integrować, a dzięki naszym propozycjom zabaw, które rozesłaliśmy do placówek, mogą to robić dalej - mówi Jakub Grochowski, uczeń "Korfantego" oraz animator grupy sKuMaJ Team. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość16.05.2021 10:54

W czasie pandemii - taka akacja. Szacun!

Anka11.05.2021 11:35

Super pomysł!!! Młodzież daje radę.