Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
11 maja 2021

Jastrzębianie ciągle zakażają się wirusem i umierają

Jastrzębianie ciągle zakażają się wirusem i umierają
fot. pixabay

Niestety, ciągle trwa pandemia koronawirusa. W ciągu ostatniego tygodnia zakaziło się 145 osób, zmarło - 12. Epidemiolodzy zachęcają do szczepień i zachowywania obostrzeń. 

Dane charakteryzujące pandemię w Jastrzębiu w ciągu ostatniego tygodnia:

  • 8001 osób zakażonych od początku pandemii,
  • 154  osób zakażonych w ciągu ostatniego tygodnia,
  • 2,49  tzw. współczynnik zachorowalności na 10 tys. osób,
  • 12 osób zmarło w ostatnim tygodniu: 
    - bez chorób współistniejących 11,
    - z chorobami współistniejącymi 1
  • 140  osoby zmarły od początku pandemii.

Epidemiolodzy apelują o rozwagę i odpowiedzialność obywateli, przejawiającą się zasłaniem usta i nosa, dezynfekcją rąk oraz zachowaniem dystansu społecznego. Specjaliści zachęcają do poddania się szczepieniom profilaktycznym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Basen "Laguna" otwarty. Obowiązuje reżim sanitarny Basen "Laguna" otwarty. Obowiązuje reżim sanitarny

Jastrzębianie szczepią się, chcą wrócić do normalności Jastrzębianie szczepią się, chcą wrócić do normalności

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Raper klasztorny14.05.2021 10:10

Szczęść Buddo

To sem ja14.05.2021 9:35

Marzenia o cenzurze, załgany komsomolcu? Zaszczep się jak najszybciej. Czytając twoje komentarze, raczej nie będę płakał po raperku...
I jeszcze zlewaczała persona używa "szczęść Boże"... może nie jestem idelanym chrześcijaninem, ale w szczerość tego pozdrowienia to może uwierzyć chyba tylko twoja matka...

Raper klasztorny14.05.2021 9:13

Może moderacja powinna zastanowić się nad blokowaniem foliarskich komentarzy? Nie dość że głupie (co niestety nie jest kryterium wykluczającym), ale szerzące jakieś dziwne, nieprawdziwe informacje. Pozdrawiam i szczęść Boże.

To sem ja13.05.2021 15:06

Coś wiesz, ale matrix skutecznie blokuje ci zrzucenue klapek z oczu. Nie twierdzę, że "chcą zabić wszystkich". Chcą ograniczyć populację (depopulacja w ich nowomowie globalnej). Wszystkie szczepionki były wprowadzane, gdy fala zachorowań mocno spadała. Do tego pożyteczny profesor, "dojście" w mediach i na uczelniach...
Stworzono legendę o skuteczności szczepień, w którą też kiedyś wierzyłem.
Wczoraj rozmawiałem ze znajomym lekarzem. Zapytał, czy się już zaszczepiłem. Odpowiedziałem, że nigdy dobrowolnie nie wezmę tej trutki. O dziwo odpowiedział mi, że dobrze robię. Jego uczyli, że najlepszą odporność na jakąś chorobę ma się po przechorowaniu jej - a teraz profesory za srebrniki opowiadają bajki w mediach. Badał sobie przeciwciała i pomimo braku jakichkolwiek objawów, miał wysoki ich poziom. Zakończył, że też tego "specyfiku" nie zastosuje. Ale nie może się ze swoimu poglądami zbytnio wychylać, bo na takich jak on "góra" poluje...

Lewak13.05.2021 15:05

@To sem ja i s&d szczepionkowy terror
Negujecie wszystkie zdobycze cywilizacji, a pisząc tutaj czynnie z nich korzystacie. Mam wrażenie, że marzy się wam średniowiecze, handel wymienny, oraz palenia czarownic i innych "znamion bestii". Piszecie zniewolony naród, więc się pytam który naród. Covid to problem całego świata. Nasza amantadyna czy krowie łajno w Indiach nie pomoże. Covid zbiera śmiertelne żniwo czy wierzycie w to czy nie. Nie wierzycie statystkom, idźcie na cmentarz. Tylko nie mówcie, ze w grobach leżą statyści. Znam wiele osób zaszczepionych i nie znam nikogo z powikłaniami po szczepionce. W każdym razie nie większymi niż po wojskowej "delbecie". Kto miał zasadniczą służbę, ten wie. A znam parę osób z poważnymi powikłaniami po przebytym covidzie. Zniszczone płuca, mgła mózgowa, paromiesięczny brak sił do życia, czy wreszcie udar. Ludzie po koronawirusie często potrzebują neurologa, rehabilitacji itd. Ludziom, którzy nie chcą się szczepić pandemia się chyba podoba. W średniowieczu i w starożytności zarazy potrafiły trwać kilkadziesiąt lat.

Do "to sem ja" i "s&d ... &quo13.05.2021 10:30

Musisz się zacząć leczyć. To konieczne.
Szczepienie wszystkich jest koniecznością dla wszystkich ludzi na świecie. Nie tylko w Polsce.
kto chciałby stworzyć taki system o światowym zasięgu aby zniewolić ludzkość nie miałby na to żadnych szans. Jaki wolny rząd zgodziłby się na takie działanie i poco. Niszczenie ludzi to brak rąk do pracy. A z tego wynika upadek całej ludzkości. Mało kto zdaje sobie sprawę jak działa społeczeństwo. Ilu ludzi codziennie musi twórczo, a nie tylko fizycznie pracować żeby cywilizacja mogła istnieć. Żadnym zastrzykiem nie można pobudzić umysłów do działania.
Gotówka. Ona nic nie znaczy. W każdej chwili każdy rząd może ogłosić, że gotówka czyli papierki i kawałki metalu nie mają żadnej wartości. W każdej chwili jakąś gotówkę można zastąpić zupełnie inną. To zdarzało się również w Polsce. Nawet nie tak dawno. Z nic nie wartych milionerów staliśmy się posiadaczami tysięcy złotówek z którymi możemy pojechać gdzie chcemy i spokojnie przeżyć.
Globalne elity bez ludzi nie mają żadnej wartości. To ludzie wykonują niezbędne dla nich prace. Gdy te "elity" będą już same, zostaną zabite przez swych "niewolników. To dotyczy również ludzi rządzących swoimi krajami.
Taki stan jak dziś z ogromnym zagrożeniem dla Polaków miał miejsce na początku lat 60-tych gdy Czarna ospa zabijała ludzi. Też szczepienie wszystkich ludzi zatrzymało skutecznie bo całkowicie, zagrożenie.

POdPiS13.05.2021 10:11

Pislam+lewica wyszczepi najbardziej opornych.
Dając wam wiele nowych możliwości chodzenie bez masek,spotykanie się w barach,chodzenie do kin,teatrów na plażę i baseny itp itd
Zniewolony naród przyjmie to jak wielki dar,bo ten naród jest już tak ogłupiały przez tv,że normalność jest dla nich darem od nowych panów POlityków z lewicy i Pislamu.

Gość13.05.2021 8:15

("znamienia bestii")

padłam :D

To sem ja13.05.2021 8:01

Do "To sem ja"
12.05.2021 21:36
- widzę, że masz faszystowskie zapędy... w sumie to s&d... już ci idpowiedział.
Poczekajmy na efekty eksperymentalnej kuracji genowej. Może nie będzie trzeba ludzi zamykać. Globaliści zbudują nam tu "raj" na ziemii...

Raper klasztorny13.05.2021 7:11

s&d szczepionkowy terror

daj namiary na dealera.

Pokaż wszystkie opinie (28)