Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
BS Black Friday
12 maja 2021

"Prześladowania w JSW"? Zarząd spółki protestuje

"Prześladowania w JSW"? Zarząd spółki protestuje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej wzywa działaczy związkowych do zaprzestania rozpowszechniania pomówień pod adresem spółki, jak np. o ubeckich metodach i prześladowaniach, które mają panować w tej firmie.

Zarząd odniósł się do artykułu Gazety Wyborczej, opublikowanego na jej portalu internetowym w dniu 9 maja. Uznał, że treści zawarte w artykule są krzywdzące i zawierające pomówienia. Według autora tekstu związkowcy skierowali list do prezydenta Andrzeja Dudy, opisując sytuację w spółce.

 - Działacze podkreślili w liście do głowy państwa, że spółka obchodzi 28-lecie istnienia, a związkowcy nigdy nie doświadczyli takiego „haniebnego traktowania pracowników” i „stosowania komunistycznych metod prześladowania Solidarności jak teraz (…) prezesi spółek Skarbu Państwa powołani przez Prawo i Sprawiedliwość stosują metody UB-eckie. Poniżają naszych pracowników i nas! Zastraszają naszych pracowników - czytamy na stronie JSW.

Władze JSW uznały, że rozpowszechnianie takich treści jest wyrazem braku szacunku dla prawdy, dla spółki i jej pracowników, a także brakiem poszanowania urzędu Głowy Państwa.

- To brak zrozumienia i poparcia, że dla zachowania miejsc pracy i płacy najważniejsza jest kondycja całej Grupy i tworzony wokół niej klimat. JSW jest spółką giełdową, największym europejskim producentem węgla koksowego, surowca wpisanego na listę krytycznych, a więc strategicznych dla Unii Europejskiej. Ma dziś realne szanse na dobre wykorzystanie potencjału rynkowego – napisał w oświadczeniu Zarząd JSW.

Spółka podkreśla, że prezes Barbara Piontek wprowadziła nową jakość w kontaktach z załogą, będąc z pracownikami w stałym kontakcie bezpośrednim, poprzez spotkania, listy do załogi, komunikację wideo, sms w ważnych sprawach i komunikaty w wewnętrznym Portalu Pracownika Spółki. Planowany jest też stały czat członków Zarządu JSW z załogą, a także inne rozwiązania komunikacyjne przygotowywane w miarę potrzeb.

Podkreślono tez, że zabezpieczone są środki na wypłaty dla pracowników, a gwarancje zatrudnienia - które zaproponował zarząd - wynoszą 10 lat, a nie 5, jak chcieli związkowcy.

- Podjęto też decyzję o podwyżkach o 3,4% od lipca 2021 r., inwestując w załogę i wynagradzając ją za codzienny trud pracy. W porozumieniu z organizacjami związkowymi, działającymi w JSW, chce także wdrożyć stałe rozwiązania w zakresie polityki płacowej w kolejnych latach działalności spółki - informuje zarząd spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co na terenach pokopalnianych?  Przemysł przyszłości Co na terenach pokopalnianych? Przemysł przyszłości

900 osób odejdzie z kopalń JSW 900 osób odejdzie z kopalń JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Lokator19.05.2021 18:01

Do P.Joli ma pani racje ja jeszcze bym wiecej napisał ale powiem ze ze związkami zawodowymi to pani prezes nie wygra bo gdyby nie związki zawodowe to juz dawno tej grupy kapitałowej nie ma i niech każdy kto pisze bzdury niech sie zastanowi np.2 godziny dla rodziny bzdura jakiej jeszcze nigdy nie słyszałem doradców ma wspaniałych ha ha

JohanZświerklan14.05.2021 5:31

Zwolnić 59% załogi i będzie spokój i cisza pozostawić w 100% zarząd kadry kierownicze i ZZ.
Pora rozwiązać temat pijaństwa na stanowiskach pracy.

Walek13.05.2021 10:58

Pani prezez jest dobrze przez kogoś doradzana

Roland13.05.2021 9:44

Gonić te tłuste koty z rodziną za płot kopalniany !!!

Gość13.05.2021 9:35

Pani prezes niech się zainteresuje gdzie są wyprowadzane pieniądze i jakie prześladowania mają miejsce .

jaro13.05.2021 5:01

JSW to jest spółka ZZ,a nie skarbu państwa.

Werbus12.05.2021 22:16

Czy ja dobrze zrozumiałem 65 organizacji związkowych w JSW? to chyba jakiś żart.

Miner12.05.2021 20:49

Niech pani prezes sprawdzi ile firm związkowców kooperuje lub świadczy usługi dla JSW.

Gdzie trafiają pieniądze z funduszu socjalnego to już chyba temat dla CBA.

Albo pani pokaże związkowcom miejsce w szeregu, albo oni pani pokażą miejsce za bramą spółki.

Ile pieniędzy wydano na doradztwo ?

Dziura ozonowa jest nie do ogarnięcia.

Elektryk Zofija12.05.2021 20:42

Związkowcy zachowują się jak dzieci w piaskownicy bijące się o jedną żywą glizdę. Sraj..ą w swoje gniazdo byle wypłynąć na fekaliach ciut wyżej niż inni.
Stare powiedzenie "tonący brzytwy się chwyta" Ci z ZZ chwytają się wszystkiego byle obstać - załoga ma ich gdzieś. Więc próbują WSZYSTKIEGO!

obserwator niezależny.12.05.2021 20:19

Związkowe biznesy się sypią i jest krzyk. Doskonale Pani Prezes.

ilona12.05.2021 19:46

Ludziska czy wy nie widzicie co się dzieje ?? Wykorzystują sytuacje że związki ze sobą walczą , a w spółce ludzi doprowadzają do upadłości !!!! nawet nie widzicie co się dzieje DYREKTORZY , PREZESI BOJĄ SIĘ COKOLWIEK POSTANOWIĆ !!!! KOMUNAAA, KOMUNAA!!!!!!!!!!!!!

Do Jola. Dziś o 13:3312.05.2021 19:11

Jola jesteś zapewne żoną tłustego kota i boisz się że koryto się urwie mężusiowi .Jak skończy lebrować na kopalni to pogonisz go do roboty jest wypoczęty , więc da radę .A Ty dalej będziesz siedziała w domu z biustem na parapecie i papieroskiem w dłoni liczyła przejeżdżające samochody .

Mar7ox112.05.2021 18:14

Panowie zobaczycie co wam teraz zgotuja. Pisowskie namiestniki którzy zostali wstawieni do Zarzadu PGE i PGEGIEK S.A. rok temu gnoja nas jak nikt dotąd. Setki ludzi kompetentnych wywalonych na bruk bez slowa dziękuję, traktowanie ludzi jak złodziei /pewnie mierzą ludzi swoją miarą/. Takiej bandy nieudacznikow nke bylo nigdy przy korycie a trzeba z ręką na sercu ze poprzednicy z Pisu mieli ludzka twarz. Te mordy zdradzieckie co przyszly zywcem metody wyjęte z gkebokiego komunizmu. Tylko w jedności sila i nie dajcie sie. Pozdro z Belchatowa

Oko proroka12.05.2021 17:15

Też mieli cymbały się komuś wyżalić G,W żenada

Józef12.05.2021 15:53

Proszę sprawdzić Pani Prezes Jsw kardeksy tych niby przewodniczących i zastępców Związków zawodowych Ile ci ludzie mają lat życia i pracy Wyjdzie Pani że 70% ich powinna być od 10 lat i więcej na emeryturach Proszę zrobić z tym porządek bo to jest patologia nad patologię A co jeden to mądrzejszy z wykształceniem po zawodówce lub szkole górniczej

Jola. 12.05.2021 13:33

TAAAAAK ???: "Prezes Barbara Piontek wprowadziła nową jakość w kontaktach z załogą", Droga pani prezes proszę o przekazanie: ile razy się spotkała z górnikami - pod ziemię lub np. na cechowni, na których to kopalniach i ile było górników na spotkaniu. O czym pani prezes z nimi rozmawiała? Ponadto proszę zapoznać nas z informacjami jaki panie przesłała SMS lub na portal pracowniczy. Wydaję się, że pani prezes popełnia bardzo poważny błąd obiecuje pracownikom bezpośrednią relację (prezes - pracownik), której w życiu nie zrealizuje. Ponadto pani prezes chce pokazać, że chce dać więcej niż związki zawodowe oczekują lub wnoszą. To doprowadzi do tego, że pracownicy zażądają jeszcze więcej i zmuszona pani będzie to dać albo znowu siąść do stołu ze związkami, a to skończy się odwołaniem pani prezes. Pani prezes podejmuje (skazaną na przegraną ) próbę dogadania się z górnikami ponad głowami związków zawodowych. To jest nie zgodne z prawem i zasadami funkcjonowania grupy kapitałowej. No ale cóż pani prezes dopiero nabywa praktyki w zarządzaniu tak potężna spółką.

Janusz Tracz 12.05.2021 12:58

jestescie siebie warci nawzajem, dlaczego pracownicy sig musza byc w zwiazkach zeby dostac sie pod skrzydla jsw? przeciez ten problem dotyczy obu stron ktore daja na to przyzwolenie, chore to jest, a pozatym gornictwo w pl tak szybko nie upadnie i nie chodzi tu o to czy to jest oplacalne czy nie, chodzi o to ze ze setki osob maja z tego gigantyczne korzysc, to jest kopalnia pieniedzy dla osob z zewnatrz

Oooo12.05.2021 12:52

Dopóki będą ciotki i pociotki to mobing będzie. W grupie siła. Niestety co niektórym zwykłym robolom z plecami też się wydaje ,że mogą więcej niż powinni...

BajerZZfull12.05.2021 11:13

Skoro związkowcy mogą nawiązywać do taty prezesa Dudy, to pokażcie gdzie są zatrudnione dzieci związkowców. Co mnie to obchodzi, że w PRL tata prezesa był dyrektorem kopalni? W wolnej Polsce wasze dzieci ,wasze synowe pracują w JSW i spółkach córkach. Oczywiście zatrudnieniu nie pomogły w niczym wasze konotacje,a jedynie wysokie kompetencje ich samych. Szczytno obłudy i zakłamania!!!

Wielki wódz grzmiąca doopa12.05.2021 10:56

A co na to wasz wielki wódz Duda z Kacperkiem , pewnie spaceruje na plaży no przecież on wielki związkowiec ujawnia się tylko wtedy gdy ordery przypinają , wtedy podkręca swojego wąsika i dumnie wypina pierś po kolejną blachę .Napiszcie do niego on ma wielkie wpływy u prezesa Kaczyńskiego może coś wymodli u niego dla was .

Czytelnik12.05.2021 10:52

Związkowcy skierowali list do prezydenta Andrzeja Dudy..... opamiętajcie się takie listy zatrzymują się na etapie portiera na bramie tego nikt nie czyta , a już na pewno nie Adrian .Jakby on chciał czytać wszystkie takie wypociny to by nic nie robił tylko czytał buhahhahahaha.

Tom i Jerry12.05.2021 10:41

I to jest cios w miękkie podbrzusze tłustych kotów , to dlatego ta związkowa biegunka....... Prezes Barbara Piontek wprowadziła nową jakość w kontaktach z załogą, będąc z pracownikami w stałym kontakcie bezpośrednim, poprzez spotkania, listy do załogi, komunikację wideo, sms w ważnych sprawach i komunikaty w wewnętrznym Portalu Pracownika Spółki. Tłuste koty wyczuły że grunt usuwa im się spod nóg

Bogusław Łysy12.05.2021 10:37

Obecność 65 związków zawodowych to dopiero jest PRZEŚLADOWANIE I ŻEROWANIE NA MAJĄTKU KOPALNI .Dziwię się wam górnicy że utrzymujecie takie tabuny darmozjadów i nierobów .No ale cóż widocznie nie grzeszycie inteligencją .

ściek12.05.2021 9:58

jedyna organizacja która prześladuje pracowników w jsw to solidarność. przykład? mobbing na KSRG Borynia sprawa skutecznie uciszona przez solidarność która wpływała na komisje antymobbingową żeby mobber członek solidarności nie poniósł konsekwencji

Gość12.05.2021 9:52

Co kozioł jarał?

Aviopszczolin12.05.2021 9:49

Zlikwidowac te fabryki smrodu.

Kuzyn z miasta Czerwińsk12.05.2021 9:48

Oczywiście, że jest prześladowanie.

Tłuste koty z ZZ nie mogą przecież jeździć na popijawy.

A oni nie o taką Polskę Walczyli na swoich konsolach podczas godzin pracy. Amen!