Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
14 maja 2021

Będą kształcić mechaników lotniczych w Jastrzębiu

Będą kształcić mechaników lotniczych w Jastrzębiu
fot. pixabay

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego otrzymał zgodę Urzędu Miasta na otwarcie nowatorskich kierunków kształcenia: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Kształcenie zawodowe będzie odbywało się przy wsparciu Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz portów lotniczych. Zajęcia będą się odbywały w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, a następnie na lotniskach w Rybniku, Bielsku-Białej i Katowicach-Pyrzowicach, a także w Sławkowie, Terminalu Kontenerowym Cargo Connect Gliwice, Terminalu PCC Intermodal Gliwice.

Dlaczego technik mechanik lotniczy lub technik eksploatacji portów i terminali w Jastrzębiu?

- Chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli spełniać marzenia związane z lotnictwem. Jednocześnie to zawód z perspektywą na dobrze płatną pracę. Fachowcy w tych dziedzinach są cenieni i poszukiwani. Po zdobyciu tytułu technika można już rozpoczynać karierę zawodową lub kontynuować naukę na studiach inżynierskich. Wachlarz możliwości, jakie wiążą się z tym kierunkiem, jest duży. Jastrzębianie nie muszą w poszukiwaniu ciekawych kierunków kształcenia wyjeżdżać poza nasze miasto - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Zespół Szkół Nr 2 będzie tworzyć nowe kierunku w oparciu o Politechnikę Śląską w Gliwicach.

- Wsparcia merytorycznego w tworzeniu nowych kierunków udzielił nam prof. Jarosław Kozuba, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Otrzymaliśmy deklarację współpracy tej uczelni z naszą szkołą. Absolwenci technikum na kierunkach związanych z lotnictwem będą mieli zagwarantowaną wysoką jakość kształcenia. Kontakt z Politechniką Śląską, już na tym etapie kształcenia, pozwoli im zapoznać się ze specyfiką uczelni - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

 Badania wskazujące zainteresowanie rynku pracy poszczególnymi zawodami pokazują na zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów właśnie z dziedziny: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali.  Przemysł lotniczy to nowoczesna i prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. XXI wiek to lotnictwo nowej generacji, opartej na nowoczesnych technologiach oraz naukach technicznych i ekonomicznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Zawsze z nosem w książce... Zawsze z nosem w książce...

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Aviopszczolin16.05.2021 18:37

"A co z rowerami miejskimi?"

Dobiega konca nieogloszona procedura przetargowa.
Jak wybiora oferenta, to oglasza przetarg.
No chyba, ze kiepsko wybiora, jak w 2019, wowczas oglosza ponownie i zaplaca za rok tak jak za 2 lata.

Joka16.05.2021 11:14

Gdzie rowery" miejskie
Dziś o 10:59

A co , pedałować się zachciało ?

Gdzie rowery" miejskie16.05.2021 10:59

A co z rowerami miejskimi?
Jak nie było tak nie ma!!
Znowu kłamliwe obiecanki.

Gość16.05.2021 10:52

Nowa myśl, nowa jakość, nowa propozycja - bardzo dobrze, że są takie działania. Nie tylko górnictwo i praca w sklepie. Poza tym dojechać do Gliwic , to nie żaden problem w dzisiejszych czasach. Koło domu, o rzut kamieniem, to może sobie chłop pańszczyźniany - nie cytaty i nie pisaty pracować. Ludzie , mamy XXI wiek! Dotarło to do was?

Gość16.05.2021 8:34

Mechanicy lotniczy w Jastrzębiu, stocznia w Radomiu, takie rzeczy to tylko w Polsce.

Molo15.05.2021 20:57

Narazie ludzie wyjeżdżają z Jastrzębia zdroju teraz będą wylatać

Joka14.05.2021 21:58

Lol
Dziś o 14:17

Z tym myśleniem, to ty się tak nie rozpędzaj...

Pit14.05.2021 20:48

Itak to wszystko runie jak uczniowie z zawodowkina górnika do dziś czekają na przyjęcie pod kopalnie i nic wszystkich wychyla... ble ble jak bd wojna to ucieknie do Czech albo jeszcze dalej o co ja mam walczyć o sprzedana Polskę po co nam biedronka Kaufland real itp jak możemy mieć swoje ale polska woli płacić zagranicznym inwestorom i zesrany...ch prezesów co z tą polska jest grane masakra

Gość14.05.2021 20:38

A gdzie szanowna pani będą mieli praktykę ? wyjadą z tego miasta bez przyszłości chyba że naukę rozpoczną na boeingach lądujących pod urzędem. Słyszałem o placu kaskadowym może to będzie płyta lotniska

Aviopszczolin14.05.2021 19:39

"podobno teraz zamiast podziemnej stacji pkp bedzie budowane lotnisko"

Pierwsze na swiecie podziemne lotnisko pod rondem.
A w hali terminala ma powstac podobno odlotowe centrum biznesu.

Pokaż wszystkie opinie (21)