Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
20 maja 2021

Materace w Mysłowicach - jaki model będzie najlepszy?

Materace w Mysłowicach - jaki model będzie najlepszy?
fot. materiały prasowe

Doradcy klienta w sklepach z materacami często spotykają się z pytaniem: „Który model jest najlepszy?”. To zupełnie zrozumiałe - każdy, kto jest świadomy wpływu, jaki materac może mieć na jakość snu, chce znaleźć idealny model dla siebie. Prawda jest jednak taka, że nie ma jednego, najlepszego materaca dla wszystkich. W tym artykule nie wskażemy ci zatem konkretnego modelu, który koniecznie musisz kupić. Zamiast tego podamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci samodzielnie podjąć trafną decyzję!

Materac o właściwościach prozdrowotnych

Niezależnie od tego, ile masz lat i jaka jest twoja obecna kondycja fizyczna, powinieneś wybrać materac, który zadba o twoje zdrowie. Najważniejsze jest to, by zapewniał solidne podparcie dla każdej partii twojego ciała, w tym dla wrażliwych punktów nacisku, takich jak ramiona, biodra, uda i łydki. Co więcej, materac musi utrzymywać twój kręgosłup w anatomicznym ułożeniu i sprzyjać regeneracji mięśni. Niejeden producent materacy ma w swej ofercie modele medyczne, inaczej zwane rehabilitacyjnymi. Takie produkty przeszły restrykcyjne testy i badania, a ich właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Możesz mieć zatem pewność, że wysoka jakość danego materaca nie jest jedynie szumnym zapewnieniem producenta, ale udowodnionym faktem. Przeglądając materace w Mysłowicach, zwróć uwagę na model Hilding Rumba, który został uznany za wyrób medyczny w klasie I. Podstawę jego konstrukcji tworzy termoelastyczna pianka, która chroni ciało przed zapadaniem się w podłoże i zmniejsza napięcie mięśniowe. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, materace medyczne wcale nie są przeznaczone wyłącznie dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa czy inne problemy zdrowotne. Każdy zasługuje przecież na komfortowy i jakościowy sen!

Dobierz materac do swoich indywidualnych potrzeb

Każdy z nas jest inny, a co za tym idzie, mamy odmienne oczekiwania i preferencje odnośnie materacy. Aby więc znaleźć model, który sprawdzi się w twoim wypadku, koniecznie weź pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Tylko wtedy będziesz w pełni zadowolony ze swojej inwestycji. Jeśli zależy ci na idealnym dopasowaniu do ciała i lubisz uczucie przyjemnego otulenia przez materac, dobrym wyborem może okazać się model wykonany z innowacyjnej pianki. Przeglądając jakikolwiek rzetelny ranking materacy w Internecie, łatwo zauważysz, że tryumfy święcą obecnie modele termoelastyczne. Na przykład materac Hilding Salsa został wykonany z pianki Visco, która reaguje nie tylko na ciężar i pozycję ciała użytkownika, ale także na jego temperaturę. Ze względu na to, że podłoże jest podzielone aż na 7 zróżnicowanych stref twardości, materac zapewnia idealny rozkład punktów nacisku ciała na jego powierzchnię. A może wolisz bardziej sprężyste podłoże do spania i zależy ci na efekcie delikatnego odbicia ciała od materaca? W takim wypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się materac sprężynowy, zwłaszcza o konstrukcji kieszeniowej. Warto zaznaczyć, że tradycyjne modele sprężynowe to jedne z najczęściej kupowanych materacy w Mysłowicach. Model Hilding Electro posiada we wkładzie sprężyny typu Multipocket, dlatego doskonale dostosowuje się do ciała użytkownika. Każda ze sprężyn reaguje na ruch niezależnie od pozostałych, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort snu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Brodzik na OWN i Kąpielisko Zdrój zaczynają sezon letni Brodzik na OWN i Kąpielisko Zdrój zaczynają sezon letni

Materac dla pary - na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Materac dla pary - na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!