Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
21 maja 2021

Fałszywi urzędnicy okradają mieszkańców

Fałszywi urzędnicy okradają mieszkańców
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do drzwi mieszkańców pukają osoby, które podają się za urzędników jastrzębskiego magistratu. Pretekstem odwiedzin jest przeprowadzenie kontroli na posesji.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój ostrzega, że nie wysyła do mieszkańców żadnych kontroli w sprawie położenia kostki brukowej, co ma skutkować odliczeniem od podatków.

- Informujemy, że nie prowadzimy tego typu kontroli, a w przypadku wystąpienia takiej lub podobnej okoliczności, wizyta urzędnika będzie poprzedzona pisemną decyzją – informuje jastrzębski magistrat.

W przypadku pojawienia się takich podejrzanych osób należy sprawdzić ich tożsamość i zadzwonić na policję. Są oni przestępcami, którzy działają na szkodę jastrzębian.

Osoby podszywające się pod policjantów, krewnych, rachmistrzów, elektryków, gazowników, urzędników itp. zwykle próbują wzbudzić zaufanie i wykorzystać życzliwość, szczególnie osób starszych.

- Mogą w ten sposób odwrócić uwagę i np. dokonać kradzieży, skłonić do podpisania niekorzystnych umów lub po prostu sprawdzić posesję i czujność domowników. Pomysłowość oszustów sprawia, że rzekome powody, dla których próbują dostać się do mieszkań, mogą wydawać się bardzo wiarygodne. Dlatego warto porozmawiać z naszymi najbliższymi, zwłaszcza seniorami, i uświadomić im potencjalne zagrożenia. Zwróćmy również uwagę na osoby, które mieszkają w naszej okolicy samotnie - ostrzegają urzędnicy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Marian23.05.2021 14:37

Ciekawe czy na pewno fałszywi ?!

Lila21.05.2021 22:45

Nasz urząd nie kwapi się aby zlecić łatananie tetrisa na drodze a mieli by bruk na posesji sprawdzać hahahahah ale ludzie naiwni

Łysa pała21.05.2021 22:32

Róże jakoś nie chcą nawet w tej jaszczempskiej krainie rosnąć.

Do "Sędzia w pokoju"21.05.2021 18:12

Proszę zaproponować rozsądne rozwiązanie, które zabezpieczy nas przed złodziejami. Narzekać każdy potrafi i mieć pretensje. Wiemy kim jest "Sędzia w pokoju" i co potrafisz. Domyślamy się po co napisałeś swoje uwagi. Ale to się nie uda.

POdPiS21.05.2021 15:16

Do Sędzia Pokoju.
10/10 !!!
????????

Aviopszczolin21.05.2021 10:46

Niefalszywi tez

Sędzia w pokoju21.05.2021 9:45

@Mieszkaniec

I nic się pod tym względem nie zmieni, jeśli na samym szczycie tego jastrzębskiego urzędniczego łańcucha pokarmowego będzie stał nauczyciel. Jedyny argument carycy z bunkra na dyskusje to "Idź zmoczyć gąbkę".

Mieszkaniec21.05.2021 8:38

Jak działają urzędnicy w jastrzębskim UM ...uszkodzona jedna tablica rejestracyjna samochodu podczas kolizji ... urzędnik w UM "trzeba zamówić dwie !!! nowe tablice , ok zamawiam ... po kilku dniach przyjeżdżam po odbiór tablic .....zrobili jedną !!! i znowu kilka dni oczekiwania na efekt pracy jastrzębskich urzędników XXI , wiek a w UM lata 50 -te .