Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°16°
BS Kredyt bez gwiazdek
25 maja 2021

JSW rusza z nową inwestycją

JSW rusza z nową inwestycją
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie budować nową baterię w koksowni Przyjaźń.  Jest to kluczowa inwestycja ze względu na produkcję koksu i produktów węglopochodnych.

- Rozstrzygnęliśmy przetarg dotyczący wyboru wykonawcy budowy masywu ceramicznego wraz z osprzętem. Ruszamy z inwestycją - poinformowała prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Barbara Piontek.

JSW wraz z firmami Grupy Kapitałowej JSW jest dostawcą zarówno węgla koksowego, jak i wyrobów będących produktami jego przetwarzania (koks, węglopochodne, gaz koksowniczy oraz energia elektryczna i ciepło). Taka oferta w grupie światowych dostawców węgli koksowych jest unikatowa i konkurencyjna. Dodatkową premią za tego typu ofertę jest zachowanie zdolności sprzedażowych w okresach dekoniunktury lub zmniejszenia zapotrzebowania na sam węgiel koksowy poprzez zdecydowane poszerzenie wachlarza klientów na wyroby Grupy.

Jedna ze spółek JSW - JSW Koks posiada trzy koksownie (Przyjaźń, Radlin oraz Jadwiga) eksploatujące łącznie 6 baterii koksowniczych, z czego 4 w koksowni Przyjaźń.

Zaprojektowana nowa bateria daje Grupie JSW możliwość skutecznego wdrażania rozwiązań proekologicznych.

- Ta inwestycja niesie za sobą realne korzyści środowiskowe. Pozwoli na obniżenie emisji pyłu, dwutlenku siarki, tlenku węgla, tlenków azotu (liczonych w dziesiątkach ton rocznie) oraz uzyskanie dodatkowego efektu ekologicznego – ocenia prezes JSW Barbara Piontek.

Realizacja przedsięwzięcia oznacza też możliwość wykorzystania preferencyjnych środków finansowych w obszarze rozwoju i ochrony środowiska, a także utrzymania perspektyw rozwoju nowych dziedzin - w tym przetwórstwa smoły czy technologii związanych z produkcją wodoru.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł

JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Dżordż Lowerboj26.05.2021 8:35

@Plugawy anonim

"Podajcie nazwisko tego geniusza nie wstydżcie się ."

Caryca z bunkra, ale ona akurat ma się czego wstydzić.

Plugawy anonim26.05.2021 8:22

Przy okazji spaceru w parku można było zwiedzić galerię , powiedzcie mi kto teraz będzie jechał i szukał budynku po byłej łażni kopalnianej . Podajcie nazwisko tego geniusza nie wstydżcie się . A tak na marginesie pałac ślubów w parku to dobry pomysł , ale nie można likwidować jednego kosztem drugiego co za tytan intelektu to wymyślił .

Kleryk na estradzie26.05.2021 7:53

@M

"Z Przykrością czytam komentarze ludzi nie potrafiących rozróżnić rodzai węgla oraz jego przeznaczenia"

Idąc twoim tropem myślenia węgiel koksowy jest bardziej przyjazny środowisku, podczas jego wydobywania nie ma tąpnięć ani szkód górniczych, wokół kopalń nie gromadzą się hałdy. Twierdzisz też, że ziemia jest płaska?

Irc26.05.2021 6:47

Urlopy górnicze zablokowane w kopalniach. Kierownicy i dyrektorzy nie chcą puszczać na urlopy pracowników. Pozostaje pytanie po co była ta cała szopka z urlopami? Listy i ankiety dawały nadzieję. Bez sensu

M26.05.2021 0:36

Z Przykrością czytam komentarze ludzi nie potrafiących rozróżnić rodzai węgla oraz jego przeznaczenia (wykorzystania tłumacząc analfabetą)nie wiedząc że w " zielonych źródłach " energii wykorzystuje się węgiel bądź jego przetworzone produkty.Spytsm się tych co mówią panele słoneczne czy jest opracowany system utylizacji tej że technologii ....nie nie ma lecą do oceanu pocięte w kawałki ...gratuluję chłonięcia wiedzy ..

Grzes25.05.2021 21:16

A kiedy jakąś modernizacja baterii na Jadwidze?

Zainteresowany25.05.2021 20:47

Do Biały:

Wszyscy lubimy czytać takie wypociny jak twoje, ani to mądre ani sensowne. Pewnie do JSW się nie dostałeś i żal ci dupę ściska, że nie zarabiasz jak oni. Słabe to.

Biały25.05.2021 18:24

Jsw do likwidacji. Pasozyty do normalnej pracy albo na zasiłek ! jak wam nie wstyd chodzić do firmy która produkuje trujący i nikomu niepotrzebnych węgiel tym bardziej że wszędzie dookoła jest on za o połowę taniej. Całe życie jedziecie na garbie całego narodu jesteście bandą nieudaczników i oszustów.

WkurHajer25.05.2021 15:07

Urlopy górnicze nie dla wszystkich!!! Oszustwo!! Tylko wybrani mogą odejść. Po co ta cała kampania reklamowa? Skorzystają pijacy i miłośnicy L4.

Kleryk na estradzie25.05.2021 7:56

No i gitara.

Przyjadę poświęcić.

Ale przedtem wy, bracia górnicy, musicie się poświęcić i zrezygnować z premii na rzecz szczytną, czyli kościół.

Gość25.05.2021 7:52

Niedawno sprzedali koksownię Victoria.

Aviopszczolin25.05.2021 6:45

Zlikwidowac te fabryki smrodu.