Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
28 maja 2021

Wodzisławianin zatrzymany za jazdę "na bani"

Wodzisławianin zatrzymany za jazdę "na bani"
fot. KMP Jastrzębie

Policyjny patrol namierzył 29-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który jechał wężykiem. Jak się okazało miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

To kolejna interwencja, którą na ulicach naszego miasta przeprowadzili wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Przerwali podróż pijanemu kierowcy, poruszającemu się niesprawnym samochodem.  

- Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości, wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna porusza się pojazdem bez aktualnych badań technicznych pojazdu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem- relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia. Jastrzębscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Dżordż Lowerboj31.05.2021 7:23

@Karać jak najdotkliwiej

"Są też spotykani jeżdżący bardzo głośno."

Nie dalej jak wczoraj na Mazowszu samochód osobowy wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg na niestrzeżonym przejeździek kolejowym. 3 z 4 osób jadących autem zginęło. Podobno muzyka grała głośno.

Karać jak najdotkliwiej 28.05.2021 22:13

Tacy powinni być traktowani jak bandyci. Zagrażają normalnym ludziom. Ale zauważamy sporo kobiet, którzy prowadzą samochody przekraczając szybkość ponad 20 km/godz.
Są też spotykani jeżdżący bardzo głośno. Nie tylko ze skróconą rurą wydechową ale z głośną muzyką. Widziałem jak się przestraszył kierowca, gdy minął go samochód jadący szybko i z wielkim łomotem. A głupiaci motocykliści jadący z rykiem silnika przez miasto i osiedla gdzie obowiązuje 30Km/godz. Dlaczego policjanci nie reagują. Nikt nie lubi hałasu. Dlaczego jesteśmy stale na niego narażani. Wystarczy na hałas w pracy. We własnym mieszkaniu chcemy żyć w ciszy. Bez zatykania uszu.

Miąższ28.05.2021 9:10

A znana osoba z TVN dalej nie rozliczona za spowodowanie wypadku po pijaku.

Dżordż Lowerboj28.05.2021 8:12

Jak większość pracowników JSW to wodzisławianin.

Zastanawia mnie tylko czy był po czychcie lub przed?

Sędzia Pokoju28.05.2021 8:06

W USA w godzinę po zatrzymaniu doprowadzony zostałby przed oblicze Sędziego Pokoju , który po przeczytaniu policyjnego protokołu z zatrzymania ogłosił by wyrok .

Aviopszczolin28.05.2021 8:05

Marka Jastrzebie-Zdroj.