Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
4 czerwca 2021

Długi weekend pod okiem policji

Długi weekend pod okiem policji
fot. Policja.pl

Długi weekend trwa w najlepsze. Bezpieczeństwa na drogach w całym kraju pilnują policjanci. Także w Jastrzębiu można spodziewać się zwiększonych patroli ruchu drogowego.

W czasie długiego, czerwcowego weekendu mundurowi, także na terenie naszego miasta, będą dokonywać tzw. kaskadowych pomiarów prędkości.

- Polegają one na umiejscowieniu wielu patroli policyjnych na konkretnym odcinku drogi. Nasilenie ruchu w trakcie przedłużonego weekendu zwiększa ryzyko wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, dlatego w ciągu najbliższych dni należy także spodziewać się wzmożonych kontroli nie tylko prędkości, ale i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów, którymi będą podróżować - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi zapewniają, że w przypadku złamania przepisów ruchu drogowego, a zatem narażenie na niebezpieczeństwo innych osób, nie będą pobłażliwi i wyciągną przewidziane prawem konsekwencje.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Łysa pała04.06.2021 14:19

Bardzo się boje naprawdę bardzo !

ExPies04.06.2021 13:31

Jak wpływa na bezpieczeństwo fakt, że od dwóch dni nie działa oświetlenie ulicy Wielkopolskiej ? Wszystko wskazuje więc, że przez te dwa dni na tej ulicy nie było patrolu policji, ani straży miejskiej. Gdyby był patrol, to powinni spisać odpowiednią notatkę służbową. Do zarządu osiedla też dostały się osoby, które nie mają pojęcia co się tutaj dzieje, interesuje ich tylko wydawanie dotacji z Urzędu Miasta.

Jestem Adam, dobrze wkładam04.06.2021 7:52

Długi weekend ledwo co się zaczął, a już od wczoraj media trąbią, jak to Polacy katolicy szarżują na drogach. Janiusze i Grażynki pędzące jak na załamanie karku do Zakopanego albo nad Bałtyk za nic mają życie innych.
Takie pozorowane akcje policyjne nijak nie wpływają na zmianę świadomości kierowców albo na kulturę jazdy.