Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Sklep Medicanna
8 czerwca 2021

Jastrzębskie nauczycielki nagrodzone

Jastrzębskie nauczycielki nagrodzone
fot. Anna Urbasik

Dwie nauczycielki pracujące na co dzień w publicznym przedszkolu znalazły się w gronie najlepszych pedagogów w konkursie pod nazwą: Nasz projekt eTwinning.

Jastrzębianki - Anna Bębenek i Anna Urbasik znalazły się w elitarnym gronie pedagogów konkursy eTwining 2021.  Nauczyciele uczą młodych ludzi w sposób wykorzystujący media elektroniczne. W ten sposób w ciekawy sposób przekazują im przydatne umiejętności i treści.

Anna Bębenek z Publicznego Przedszkola nr 18 zajęła I miejsce w kategorii projektów dla dzieci w wieku 3-6 lat. W swojej pracy uczyła dzieci zasad recyklingu. Dzięki projektowi "One step recycling one step STEM" przedszkolaki poznawały sposoby dbania o ich naturalne środowisko, zdobywały umiejętności analitycznego myślenia, zadawania pytań i kreatywnego działania.

Anna Urbasik z Publicznego Przedszkola nr 17 zajęła II miejsce w kategorii dla nauczycieli realizujących zgłaszany projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning. Nagrodę otrzymała za realizację projektu „Lion King goes STEAM”, który na podstawie "Króla Lwa" uczył dzieci między innymi kodowania i tworzenia gier planszowych.

Konkurs Nasz projekt eTwinning odbył się po raz 16. Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie. W tym roku ze swoimi projektami zgłosiło się 89 osób. Konkurs skierowany jest do nauczycieli, dyrektorów, bibliotekarzy i innych pracowników pedagogicznych z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wybranie i promocja najlepszych międzynarodowych projektów zrealizowanych z udziałem polskich nauczycieli w danym roku szkolnym.

Program eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie szkoły przechodzą na nauczanie hybrydowe Jastrzębskie szkoły przechodzą na nauczanie hybrydowe

Czy w Jastrzębiu będzie zdalne nauczanie? Czy w Jastrzębiu będzie zdalne nauczanie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
jastrzębianka08.06.2021 17:15

Gratulacje!

ja08.06.2021 8:52

eTwerking w przedszkolu? zgroza!!!

Jaro08.06.2021 8:10

Wow

Ela08.06.2021 7:50

Gratulacje:)

Jessica08.06.2021 7:19

Nauczyciele od 3 lat nie ... I jeszcze jakieś konkursy jak to mozliwe