Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
9 czerwca 2021

Żelazny Szlak Rowerowy w gronie najlepszych w kraju

Żelazny Szlak Rowerowy w gronie najlepszych w kraju
fot.UM Jastrzębie

Żelazny Szlak Rowerowy jest znany nie tylko jastrzębianom. Coraz częściej można przeczytać o nim w różnych ogólnopolskich publikacjach turystycznych. Ostatnio trasę uznano za jedną z najlepszych w Polsce.

Portal turystyczny Znaj Kraj, który został wyróżniony przez National Geographic Polska, dokonał wyboru najlepszych szlaków rowerowych w Polsce. Żelazny Szlak Rowerowy znalazł się  w pierwszej 10 najlepszych tras w Polsce i bezkonkurencyjny na Śląsku.

- Żelazny Szlak Rowerowy powinien być dobrym przykładem dla innych samorządów w Polsce, w jaki sposób stosunkowo małym projektem zrobić ogromnie dużo dla turystyki rowerowej w regionie. Dzięki staraniom miasta Jastrzębie-Zdrój i jego partnerów na nieużywanym torowisku powstało kilkanaście kilometrów drogi rowerowej, która z miejsca zyskała uznanie mieszkańców miasta i przyjeżdżających tu turystów. Wykonany z rozmachem, choć nie bez uchybień, pokolejowy odcinek połączono ze szlakami rowerowymi w Czechach i powstała przyjemna propozycja jednodniowej wycieczki rowerowej - napisał portal Znaj Kraj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Seniorzy pojadą za darmo rowerem Seniorzy pojadą za darmo rowerem

Czy Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski? Czy Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
GośćDziś o 0:38

jestem zadowolony szczególnie odcinek do Zebrzydowic daje się zrelaksować i odciąć

Kris11.06.2021 8:29

jastrzębianka
Dziś o 6:15

A tak konkretnie to o co Ci chodzi ?

jastrzębianka11.06.2021 6:15

Kris! Chwalisz się domem w Bieszczadach a zapomniałeś dodać - Jeśli Bóg da mi dalej żyć. Pomyślałeś, że twoje "szczęście" może się zmienić w dramat w jednej sekundzie? Nigdy nie wyśmiewaj się z tych, którym się gorzej powodzi, tylko pomagaj, dziel się! To daje radość życia.

POdPiS11.06.2021 2:31

Cudownie!!!!!
Tysiące turystów,miliony w kasie miejskiej i co najważniejsze 8tysięcy ludzi zatrudnionych "wokół" trasy.Brawo brawo brawo wielki turystyczny sukces i tego chcą mieszkańcy tej upadającej gminy
Dlatego do pracy jeździmy do Czech,Rybnika,Żor,Gliwic, itp.Dziękujemy królowej Matce z bunkra na al.Piłsudskiego.Dziękujemy Ci o Słońce tańcz dalej w nasadzonych kwiatkach.

zrobiony w bambuko10.06.2021 16:34

14 km za 14 milionów z 4 przejazdami przez ulice. mega szlak.

Ten szlak to dobry pomysł10.06.2021 12:03

Tylko nie może być na nim zakazu poruszania się innymi pojazdami niż rowery. To nie jest specjalny to rowerowy. Takie tory nie krzyżują się z innymi szlakami i drogami. Nie wypadają na ulicę. Zakaz to pokaz braku myślenia twórców tego szlaku. Porządni, kulturalni rowerzyści pędzący szybko wołają do tych wolno jadących "Z PRAWEJ" co jest ostrzeżeniem i prośbą aby umożliwić szybki przejazd. Rodzice z dziećmi muszą nauczyć swe pociechy jak się zachować. W dodatku, nawierzchnia szlaku już się kruszy. A nie jest niszczona przez coś twardego. Wszyscy używają opon a nie obręczy stalowych. Kruszenie się nawierzchni nie świadczy o dobrej robocie. Przydały by się zaznacznia kilometrowe pomalowane na nawierzchni. Sposób tani a pozwoli zorientować się jaką odległość się przejechało. To chyba nie jest bardzo kosztowne jeśli zatrudni się dwóch ludzi z farbą i licznikiem odległości.

Mroczna Locha10.06.2021 9:20

O widzę, że Kris to kolejne wcielenie tej ameby umysłowej, co zaśmieca każdy temat. Dyskusja powinna się toczyć o szlaku rowerowym, a on o swojej ruderze w Bieszczadach.

Joka10.06.2021 9:13

Do
Gość
Dziś o 5:58

Dlaczego każdy pseudo inteligent każdego górnika wrzuca do jednego worka? Myślisz , że jak ty skończyłeś podstawówkę przez przypadek to każdy jest takim tłukiem jak ty ?

Nie przyszło Ci do tej makówki to ,że ludzie poszli tam pracować bo są np. Po AGH czy PŚ? Sama znam chłopaków po studiach nawet nie związanych z górnictwem , którzy pracują na kopalni.

Małym, zakompleksionym człowieczkiem jesteś i nic poza tym.

Kris10.06.2021 9:06

Gość
Dziś o 5:58

Naucz się czytać ze zrozumieniem, to nie jest jakaś wielka umiejętność. Chociaż jak widać nie dla wszystkich. Miłego dnia życzę , dzbanuszku

Gość10.06.2021 6:30

Do
do Kris
09.06.2021 20:42

Przedsiębiorca z Jastrzębia się odezwał , buahahahahaha

Posprzątaj w pokoju i wracaj do lekcji dzieciaku.

Pokaż wszystkie opinie (28)