KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wesele w Dąbrówce
9 czerwca 2021

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym
fot. ZS 2 im. W. Korfantego

Spływ kajakami to idealny sposób na poznanie kraju z nieco innej perspektywy. Uczniowie ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego wzięli udział w spływie na rzece Ruda.

Uczniowie z popularnego „Korfantego” wzięli wiosła w dłoń i popłynęli rzeką Rudą. Start wodnego rajdu - tuż za Zalewem Rybnickim, meta - opactwo Cystersów w Rudach Wielkich.

Dla większości uczniów przygoda z kajakiem była pierwszą tego typu atrakcją w życiu, dlatego ważne było współdziałanie i wzajemna pomoc. Rzeka Ruda to nie tylko malowniczy szlak turystyczny, ale również meandrująca trasa z często spotykanymi w nurcie pniami drzew i gałęziami. Współdziałanie często okazywało się bezcenne!

- W ten sposób uczniowie oderwali się od monitorów komputerów czy smartfonów. Poznali najbliższe, a jakże piękne okolice. Wycieczka była tak pomyślana, aby poznać przyrodę wraz z jej otoczeniem historycznym, czyli średniowiecznym klasztorem Cystersów. Można również poznawać historię z poziomu kajaka, wówczas może wydaje się mniej nudna, niż uczona tradycyjnie w klasie - mówi jedna z organizatorek spływu.

A co o spływie mówią sami uczniowie z technikum ekonomicznego i architektury krajobrazu z „Korfantego”.

- To była dla mnie przygoda. Pierwszy raz na kajaku. Mógłbym już na drugi dzień popłynąć znowu. Na końcu mieliśmy ognisko, czas na odpoczynek, pogadanie. Mam nadzieje, że po wakacjach będziemy kontynuować naszą wodną przygodę - mówił uczeń z klasy architektury krajobrazu.

O doskonałą organizację zadbała ekipa ze Szkółki Nauki Pływania Pietrzyk, która zachęca jastrzębian do skorzystania z uroków kajakarstwa. Trasy są łatwe, w sam raz dla początkujących i na dodatek tak blisko Jastrzębia.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Ed10.06.2021 21:25

A Sobieski już nie działa?

Gość10.06.2021 5:59

Mogli sobie ten spływ zorganizować, kiedy bły zajęcia zdalne online. Mało to jest podobnych symulatorów?

Gość09.06.2021 22:33

Super

Gość09.06.2021 11:09

Piękna sprawa i super szkoła, a nie ze czekają tylko na wakacje!