KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
BS Kredyt bez gwiazdek
10 czerwca 2021

Uwaga! Oszuści działa na OLX i Whatsapp

Uwaga! Oszuści działa na OLX i Whatsapp
fot. pixabay

Korzystając z portalu OLX trzeba mieć świadomość, że działają tam również oszuści, mający sposoby, aby wyłudzić pieniądze. Jastrzębscy policjanci dostają coraz więcej zgłoszeń z tym związanych.

Jastrzębianie za pośrednictwem portalu OLX chcieli zakupić telefon, felgi samochodowe czy łóżeczko turystyczne. Wpłacili pieniądze, ale nie otrzymali zamówionych towarów.

Policjanci zalecają szczególną ostrożność w tego typu transakcjach.

Jak działają oszuści?

• Wystawiasz coś na OLX. Znajduje się kupiec. Odzywa się najczęściej za pośrednictwem aplikacji WhatsApp i ustala szczegóły. Twierdzi, że kupił przedmiot i za niego zapłacił, a pieniądze możesz odebrać po wejściu w link.

• Teraz oszust wysyła Ci linka. Klikasz i trafiasz na stronę OLX, gdzie widnieją puste pola do wypełnienia. Po wypełnieniu imienia, nazwiska i numeru karty zostajesz przekierowany na stronę łudząco podobną do strony twojego banku, gdzie tym razem trzeba uzupełnić na przykład: pesel, login, hasło i kod do aplikacji.

• W tym momencie oszust Cię już okrada. Płaci Twoją kartą za pomocą aplikacji płatniczej lub wypłaca nią gotówkę w bankomacie.
• Koniec. Twoje konto jest PUSTE.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto poznaje tego mężczyznę? [video] Kto poznaje tego mężczyznę? [video]

Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku Wandal zaklinował się w piwnicznym okienku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Hmmm..12.06.2021 23:32

@jastrzebianka...Jo tymu pszaja...Jak Emil dupcy fleki :)

Prawdomowny12.06.2021 15:15

Społeczeństwo ameb, które przerasta postęp technologiczny i możliwości internetu. Wystawiasz lub chcesz coś kupić na olx to kontakt tylko przez portal, bądź jego aplikację. Żadnych innych komunikatorów czy nawet SMS. Nie na daremno olx zabrania wklejania linków do ogłoszeń, ma to właśnie na celu zabezpieczenie przed rożnego typu oszustwami, ale żeby znać tą fundamentalną zasadę należy wysilić umysł i przeczytać regulamin bo nie jest on stworzony dla zabawy. Sprzedawałem niedawno kilka nowych sprzętów typu laptopy, monitory, drukarki i niesamowite jest jak raptem po kilku minutach pojawiały się niegramatyczne zapytania od numerów kierunkowych z całego świata. Krótka piłka: kontakt olx albo wypad. Jeśli ktoś nie używa głowy to wcale mi nie szkoda jego straty, to tzw. selekcja naturalna.

Oko proroka11.06.2021 6:40

Co z oszustami siedzącymi zabarykadowanymi w UM? Caryca z bunkra tyle naobiecywała przez wyborami i co?

jastrzębianka11.06.2021 6:11

Emil - czy wy w tym waszym Godowie nie macie portalu internetowego? Twoje wpisy są już nudne. Chyba, że ktoś je lubi.

Jas10.06.2021 14:00

Ja piszę że odpowiadam tylko przez olx a oszustom dziękuję.

Sprzedawca snów10.06.2021 9:48

Wpłacili pieniądze.... a nie pomyśleli że warto najpierw obejrzeć towar który chce się kupić OLX , to nie Allegro . Myślenie nie boli !!!

Emil z Godowa 10.06.2021 9:45

U nos w Godowie wszyscy są uczciwi do bólu nima miejsca dla oszustow

Arleta10.06.2021 9:36

na ludzką głupotę nie ma lekarstwa

Jacek 10.06.2021 9:28

Miałem dwa takie przypadki jeden z numerem kierunkowym z Polski a drugi z Rosji w obu przypadkach nie powiodło się oszustom