Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
10 czerwca 2021

Sesja nadzwyczajna o Galerii Historii Miasta

Sesja nadzwyczajna o Galerii Historii Miasta
fot. UM / Łukasz Parylak

Tematyka Galerii Historii Miasta zdominuje czwartkową sesję nadzwyczajną, która rozpocznie się dzisiaj po południu. Oprócz tego ma zostać omówiona kultura, sztuka i muzealnictwo w Jastrzębiu. 

Prezydent Miasta i radni będą dyskutować o działalności miasta w zakresie kultury, sztuki i muzealnictwa. Szczególną uwagę wzbudza Galeria Historii Miasta, która ma zmienić lokalizację.  

Prezydent Anna Hetman przedstawi informację z zakresu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków me stanowiących własności Miasta, gospodarowanie nieruchomościami stanowiącymi własność Miasta i Skarbu Państwa w szczególności przeznaczonych do działalności kulturalnej w tym Galerii Historii Miasta, plany, projekty, realizacji inwestycji związanych z kulturą, sztuką oraz Galerią Historii Miasta, w tym w szczególności sposób zagospodarowania budynków w dzielnicy Zdrój, czyli Zespół uzdrowiskowy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzeźby w węglu i graficie. Zobacz video z wystawy Rzeźby w węglu i graficie. Zobacz video z wystawy

Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Goguś11.06.2021 22:49

Wiele decyzji magistratu naszego miasta jest niezrozumialych, nieracjonalnych, bez przygotowania,etc.

Jonny11.06.2021 18:27

Mało tego zbiory należy powiększać. Mieszkańcy się zaangażują.

Jonny11.06.2021 18:24

Kto tam dojedzie na Moszczenicę?
Budynek łazienek nie nadaje się na pałac ślubów. Park traci wtedy sens. Kogo obchodzi czyjś ślub.ludzie przyjeżdżają na rowerch, spacerują dzieci, mamy z wózkami, spacerują z psami, chodzą ludzie do inhalatorium. Ślub to prywatna ceremonia. Druga sprawa taka, że jako wieloletniemu mieszkańcowi miasta niepodoba mi się, że są podejmowane ważne decyzje bez dyskusji, mieszkańcy w tym względzie nie mają nic do powiedzenia. Bo tak ma być i co nam zrobicie. Zwracam się do radnych o reprezentowanie mieszkańców w ważnych dla nas sprawach i podejmowanie skutecznych rozmów z władzami miasta. To my Was wybraliśmy.

Aviopszczolin11.06.2021 18:17

"mieszkanki innego miasta"

Raczej wsi. Mieszkaja ona i jej nowa pracownica na wsi, w Turzy.

Zdrojowa11.06.2021 17:15

Takiej arogancji, braku taktu, jak u pani Greli (nota bene mieszkanki innego miasta) nie spodziewałam się. Z jakiej racji wymądrza się nt. naszego miasta? Pogonić ją i to szybko! Przez takie "znawczynie" i fachowców doradzających prezydentce, to miasto się zwija zamiast rozwijać.

Oserwator wieloletni11.06.2021 16:46

Ja również nie zgadzam się na likwidację GHM, nie traktuje się w dzisiejszych czasach w ten sposób pracowników, nie likwiduje się dorobku kulturalno ? historycznego w ten sposób. Przez wiele lat w budynku UM pokutowało powiedzenie Jastrzębie - pustynia kulturalna, przez prawie 20 lat została udokumentowana nasza historia, to teraz, jeden z drugim urzędasem chce to zmieść? Chciałem uniknąć polityki, ale tak postępuje partia, aktualnie opozycyjna, zdaje się że Mocna Figura z tej partii się wywodzi?. A propos historii, trochę mieszkam w tym mieście i doskonale pamiętam jak istniała Izba Pamięci pana Przybyły, wstyd nam mieszkańcom było, że historia naszego miasta jest prezentowana w taki sposób, to właściciel tego przybytku był przez wiele lat posiadaczem oryginalnego aktu nadania praw miejskich naszemu miastu, bo ktoś w UM nie zapewnił bezpiecznego miejsca dla tak ważnego dokumentu, a teraz po obejrzeniu obrad RM w sprawie GHM słyszę z ust zastępcy prezydenta miasta Pana Foksowicza ,że przetarg kiedyś zostanie rozstrzygnięty a eksponaty gdzieś się przechowa?? karygodne??. Czyli tak jak wcześniej, napisałem partia opozycyjna ma na celu wymazanie wszystkiego co ma identyfikację historyczną, pamięć i przynależność. Aż trudno uwierzyć, że doradcy prezydenta są takimi ignorantami i jak widać z relacji, nowomowa nie pomoże jeśli ogłada, wiedza i umiejętność posługiwania się językiem polskim boli.

Historia miasta musi istnieć11.06.2021 15:13

Bez historii, niema miasta.

Eeee11.06.2021 12:00

Z miasta górników chce zrobić Wersal hahahahaha

Aviopszczolin11.06.2021 10:20

"nie ma żadnego instytutu"

Instytut pokopalnianego szmelcu?
Urzednikom trzeba zorganizowac pilne badania, koronakryzys mocno im mozgi nadwyrezyl.

Gość11.06.2021 9:58

Zbiory GHM trafią do magazynu, a po kilku latach okaże się, że część wyparowała, albo podzielą los muzeum dzwonków ks. Łatki i wyjadą z Jastrzębia.

Pokaż wszystkie opinie (26)