Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
Wczoraj

Wyższej podwyżki w JSW nie będzie. Są kredyty

Wyższej podwyżki w JSW nie będzie. Są kredyty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trwa spór pomiędzy organizacjami związkowymi a Jastrzębską Spółką Węglową  w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Zarząd twardo obstaje przy swojej propozycji.

Od 1 lipca wynagrodzenie w JSW wzrasta o 3,4 %. Największe organizacje związkowe chciałyby więcej - 6% oraz jednorazowej wypłaty. Zarząd spółki zdecydowanie odrzuca te propozycje. Firma argumentuje, że konieczne jest zabezpieczenie pieniędzy na spłaty wcześniejszych kredytów - także tych zaciągniętych w ramach wparcia w czasach koronakryzysu m.in. z Polskiego Funduszu Rozwoju - a także na bieżące inwestycje.

- Nikt z odpowiedzialnych pracowników JSW nie opowie i nie opowiada się dziś się za rozwiązaniem, które w wyniku jednorazowej wypłaty spowoduje upadłość Spółki, a przez to 22 tys. pracowników oraz ich rodzin straci pracę tylko, dlatego, że tych kilka osób wykorzystuje swoje funkcje i prowadzi „krucjatę”. Wystarczy nieznaczny wzrost cen węgli, by natychmiast pojawiły się nowe żądania, przy czym osoby, które je formułują, zdają się w tej samej chwili nie pamiętać o zaciągniętych wcześniej przez spółkę kredytach, realizowanych inwestycjach, sytuacji pandemii, czy konieczności odbudowania jakichkolwiek rezerw dla pracowników – informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Izabela Kloc: Węgiel koksowy ma przyszłość Izabela Kloc: Węgiel koksowy ma przyszłość

Związki zawodowe JSW odrzucają podwyżki. Chcą więcej Związki zawodowe JSW odrzucają podwyżki. Chcą więcej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
No ba Dziś o 10:30

Większość fabryk w pl do upadku doprowadziły związki zawodowe ,resztę też wykończą

ObserwatorDziś o 9:42

JSW to dla kraju filar stabilności i niezależności przemysłu ciężkiego , w momencie ogromnego wzrostu cen stali na światowych rynkach również węgiel koksowy szybuje w górę...I obserwując rynki światowe z pewnością ta branża ma przed sobą przyszłość..mimo szumu UE żeby wszystko pozamykać...największym kapitałem Pani Prezes są ludzie i jeśli w nich nie będą inwestować to np. Niemcy chetnie przejmą tą załogę z wielkim doświadczeniem...dlatego nie ujmując argumentom Zarządu zastanówcie się czy taka podwyżka płać poniżej inflacji motywuje załogi kopalń do chęci do pracy...nie sądzę!

dokrisDziś o 9:40

Ja płacę więcej kasy na składki niż górnik a emeryturę będę miał po 65 roku życia i będę musiał płacić jakieś 25 lat więcej, górnik już bądzie z niej korzystał. Policz sobie składki górnika, a potem jego emeryturę i nie mów mi że społeczeństwo do was nie dopłaca!!! No chyba że ty miałeś inną matematykę w szkole.

do KrisDziś o 7:57

Wszyscy płacą takie same składki jak górnicy, ale nie mają przeliczników, dzięki którym pracuje się 25 lat a 40 lat pobiera emeryturę.

HoseDziś o 7:42

Górnicy to największy pasożyt w tym kartonowym kraju

LGDziś o 6:49

@podatnik: jakie zyski? OIDP to pierwszy kwartał to prawie 179mln straty, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Joka11.06.2021 22:43

Do
Zyski nasze, straty Wasze
Dziś o 15:33

Takie elementy jak waść nie wiele rozumują , nie mówiąc już o rozumieniu...

Kris11.06.2021 21:22

Ed
Dziś o 17:28

Płać takie same składki jak górnik ,też będziesz miał . Nie płacisz ? To 3m papę...

Ed11.06.2021 17:28

Obnizyc pensje o połowę. emerytury przeloczyc wg normalnych przepisów. , wtedy górniczy emeryt dostalby najwyżej 2 tys

podatnik11.06.2021 16:15

Są kredyty ale jak są zyski to się je wydaje niegospodarnie w normalnym kraju prawa ci wszyscy psełdo fachowcy od r....nia owcy już nigdy by nie zażądzali niczym jestem pewien że wieksząsc pierdzi stołków nawet nie wie co JSW wydobywa i z czego są płaceni NIETYKALNI ŻYJĄ POŚRÓD NAS!!!

Pokaż wszystkie opinie (24)