Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
29 kwietnia 2011

Jastrzębski oddział PCK woła o pomoc

Jastrzębski oddział PCK woła o pomoc
tak wygląda biuro jastrzębskiego PCK / fot. wil

Oddział Terenowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się w dramatycznej sytuacji finansowej. Z braku funduszy na działalność grozi mu nawet zamknięcie.

O problemie informowała kilka dni temu TV Kanon. Jak dowiedzieliśmy się u sekretarza PCK w Jastrzębiu, pilnie potrzebne są fundusze na podstawowe potrzeby, takie jak np. opłacenie czynszu.

PCK działa w Jastrzębiu od 1976 roku i zajmuje się głównie organizowaniem pomocy dla ubogich, krwiodawstwem oraz edukacją młodzieży szkolnej. Organizacja nie zatrudnia pracowników - jej działalność opiera się na wolontariacie a wszelkie pieniądze na działalność statutową pozyskiwane są ze składek i datków.

Jak mówią sami wolontariusze, jastrzębianie są chętni do pomocy, jeżeli chodzi o zbiórkę dla potrzebujących. W zeszłym roku udało im się zorganizować trzy duże transporty dla ofiar powodzi z okolic Bielska. Wciąż jednak brakuje pieniędzy dla samej organizacji.

- Przykro, że naszej pracy się nie widzi - mówią wolontariusze - Czekamy na ofiarność tych, którzy mogą pomóc. Każdy grosz jest na wagę złota - dodaje Joanna Matuszak, związana z PCK od lat.

Obecnie zarząd PCK liczy na każdą pomoc jaką może uzyskać od sponsorów. Wpłat można dokonywać na konto organizacji: Polski Czerwony Krzyż, Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju, nr konta 86 8470 0001 2001 0000 2860 0001 z dopiskiem "na cele statutowe".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rodziny potrzebujące poszukiwane. Można pomóc Rodziny potrzebujące poszukiwane. Można pomóc

Policjanci uczyli się jak ratować życie Policjanci uczyli się jak ratować życie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
gość29.04.2011 21:53

A co to tarasiewicz tylko jest żeby pomóc pck? jego prywatna sprawa to jest?

była interwencja29.04.2011 19:44

Radny j. Tarasiewicz składał w tym temacie radykalną interpelację na sesji rady w marcu.
Teraz jak szum medialny to taboreciarzy kupa.