Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°20°
29 kwietnia 2011

Jastrzębski oddział PCK woła o pomoc

Jastrzębski oddział PCK woła o pomoc
tak wygląda biuro jastrzębskiego PCK / fot. wil

Oddział Terenowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się w dramatycznej sytuacji finansowej. Z braku funduszy na działalność grozi mu nawet zamknięcie.

O problemie informowała kilka dni temu TV Kanon. Jak dowiedzieliśmy się u sekretarza PCK w Jastrzębiu, pilnie potrzebne są fundusze na podstawowe potrzeby, takie jak np. opłacenie czynszu.

PCK działa w Jastrzębiu od 1976 roku i zajmuje się głównie organizowaniem pomocy dla ubogich, krwiodawstwem oraz edukacją młodzieży szkolnej. Organizacja nie zatrudnia pracowników - jej działalność opiera się na wolontariacie a wszelkie pieniądze na działalność statutową pozyskiwane są ze składek i datków.

Jak mówią sami wolontariusze, jastrzębianie są chętni do pomocy, jeżeli chodzi o zbiórkę dla potrzebujących. W zeszłym roku udało im się zorganizować trzy duże transporty dla ofiar powodzi z okolic Bielska. Wciąż jednak brakuje pieniędzy dla samej organizacji.

- Przykro, że naszej pracy się nie widzi - mówią wolontariusze - Czekamy na ofiarność tych, którzy mogą pomóc. Każdy grosz jest na wagę złota - dodaje Joanna Matuszak, związana z PCK od lat.

Obecnie zarząd PCK liczy na każdą pomoc jaką może uzyskać od sponsorów. Wpłat można dokonywać na konto organizacji: Polski Czerwony Krzyż, Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju, nr konta 86 8470 0001 2001 0000 2860 0001 z dopiskiem "na cele statutowe".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zgłaszajcie sytuacje znęcania się nad zwierzętami Zgłaszajcie sytuacje znęcania się nad zwierzętami

 Kobieta wzywała pomocy na osiedlu 1000-lecia Kobieta wzywała pomocy na osiedlu 1000-lecia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
gość29.04.2011 21:53

A co to tarasiewicz tylko jest żeby pomóc pck? jego prywatna sprawa to jest?

była interwencja29.04.2011 19:44

Radny j. Tarasiewicz składał w tym temacie radykalną interpelację na sesji rady w marcu.
Teraz jak szum medialny to taboreciarzy kupa.