Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
Sklep Medicanna
16 czerwca 2021

"Dachował" samochodem i uciekł z miejsca wypadku

"Dachował" samochodem i uciekł z miejsca wypadku
fot. KMP Jastrzębie

22-letni kierowca „dachował” na ulicy Pszczyńskiej, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Miał pół promila alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem, który wymierzy mu karę. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, ok. godz. 1:15, na ulicy Pszczyńskiej. 22-letni kierowca vw w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i dachował. Młody kierowca wydostał się z samochodu i uciekł z miejsca.

- Wszystkie patrole po podaniu rysopisu uciekiniera ruszyły na jego poszukiwania. Parę kilometrów dalej od zdarzenia stróże prawa zatrzymali 22-latka, który został rozpoznany, jako kierujący. Badanie alkomatem wykazało pół promila w wydychanym powietrzu. W trakcie legitymowania wyszło także na jaw, iż jastrzębianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Pojazd został odholowany na parking strzeżony a dowód rejestracyjny zatrzymany. Jastrzębianin za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Adrian Kopacz wrócił do GKS-u Jastrzębie Adrian Kopacz wrócił do GKS-u Jastrzębie

Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość17.06.2021 12:53

Co robił patrol na terenie miasta, przecież nie było ogłoszonej żadnej akcji policyjnej ?

Staszek Kieliszkowski17.06.2021 10:12

Paserati popsul

Czestmir16.06.2021 16:45

Masz wrażenie że 70% kierowców nie posiada prawa jazdy a ja mam pewność że 90% kierowców nie potrafi jechać do tyłu. Podjedzie taki do końca bloku i jak nie ma miejsca, to nie cofnie się kilkadziesiąt metrów żeby wjechać na przykład w miejsce dla inwalidów i tam nawrócić, tylko próbuje się obrócić w miejscu gdzie stoi. Nie dość że manewr na 30 razy to przy okazji wszystkie auta w tym miejscu obstukane.
Ale spod świateł to mistrzowie kierownicy.

proponowany Wyrok 16.06.2021 12:59

5 lat codziennych prac 2-3 godzinnych na rzecz naszego miasta. Od sprzątania śmieci wyrzuconych w krzaki, zbierania petów, na wyznaczonych strefach podawanych do publicznej wiadomości. Ale wykonanie musi być bardzo uważnie kontrolowane przez Strażników miejskich. Kolejna próba jazdy bez uprawnień to kolejne 5 lat pracy w obozie dla takich jak on.
Nie tolerujmy zagrożenia. Czy ktoś chce aby jego bliska osoba lub on został potrącony lub zabity przez takiego typa?

Gość16.06.2021 12:59

Czasami mam wrażenie, że 70% kierowców nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Górnik16.06.2021 11:30

Sama spwiedź nie wystarczy. Trzeba jeszcze na tacę rzucić.

Aviopszczolin16.06.2021 9:51

Marka Jastrzebie-Zdroj. IT, turystyka, muzealnictwo, kultura i sztuka.

DiP (Dumny i Pijany)16.06.2021 9:34

Katolik. To na pewno był Polak katolik. Takich świeckie prawo nie dotyczy. Pójdzie w niedzielę i się wyspowiada.