Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
22 czerwca 2021

Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym

Policjanci w przedszkolu uczą o ruchu drogowym
fot. KMP Jastrzębie

Zasad bezpiecznego zachowania na drodze warto uczyć się od najmłodszych lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji od lat organizują zajęcia dla przedszkolaków. Tym razem dzieci uczyły się na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Publiczne Przedszkole Nr 6 było pierwszym, które gościło u siebie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Jastrzębscy policjanci uczyli dzieci zasad, które panują na drogach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, gdyż były przeprowadzone w sposób przypominający zabawę.

- Przy pomocy tego zestawu dzieci uczą się poprzez zabawę i zdobywają doświadczenie w warunkach zbliżonych do naturalnych sytuacji na drodze. Bawiąc się, nie tylko mogą być pieszymi, którymi są na co dzień w ruchu drogowym, ale także mogą zobaczyć, jak to jest z drugiej strony, gdy znajdą się na miejscu kierującego pojazdem -  mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Takie miasteczko może być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Od września ruszamy z projektem i już zapraszamy wszystkie przedszkola oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do uczestnictwa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu 70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu

Wandal groził nożem mieszkańcom Wandal groził nożem mieszkańcom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
No name30.06.2021 0:22

Biedne dzieci.

Jessica22.06.2021 8:40

Jastrzębskie przedszkola służą zatrudnionym w nim nauczycielkom nie dzieciom .

Andrzej 22.06.2021 7:39

W lewo w prawo w lewo.a nie masz pierwszeństwo